VIDEO Messiho koncert. Hattrickem překonal Maradonu

15. 6. 2013 9:39
Barcelonský kanonýr Lionel Messi rozhodl hattrickem o výhře argentinských fotbalistů v přípravném utkání s Guatemalou 4:0. V národním týmu nastřílel už 35 branek a předstihl o jeden gól Diega Maradonu
Lionel Messi se proti Guatemale blýskl hattrickem | Video: youtube.com

Guatemala - Barcelonský kanonýr Lionel Messi rozhodl hattrickem o výhře argentinských fotbalistů v přípravném utkání s Guatemalou 4:0. V národním týmu nastřílel už 35 branek a předstihl o jeden gól legendárního Diega Maradonu.

Messi má stejně reprezentačních zásahů jako Hernán Crespo. Víckrát v modrobílém dresu skóroval pouze Gabriel Batistuta, jenž dal 56 gólů.

Messiho na hřišti nijak nepoznamenaly současné potíže s úřady ve Španělsku, které slavného fotbalistu a jeho otce viní z daňových podvodů, za něž hrozí až několik let vězení. Svým výkonem pádně odpověděl také na spekulace, že je po náročné sezoně v Barceloně unavený.

Čtyřnásobný nejlepší hráč světa utkání v Guatemale zcela ovládl. První gól dal svým typickým způsobem krásnou střelou z dálky, pak centrem posadil míč na hlavu skórujícího Augusta Fernándeze a ještě před koncem prvního poločasu si došel pro penaltu, kterou proměnil. V úvodu druhé půle korunoval své představení trefou po kombinační akci hostů.

Pro Messiho to byl třetí hattrick v reprezentačním dresu, v němž nasázel za posledních 16 zápasů 17 branek.