21. 10. 2011 14:10
Ziv z Maccabi nakopl svoji kopačku do rozhodčího
Červená karta - ilustrační foto.
Červená karta - ilustrační foto. | Foto: Reuters

Praha - Je mnoho způsobů, jak se ve fotbale nechat hloupě vyloučit, ovšem ten, jaký předvedl Yoav Ziv z izraelského Maccabi Tel Aviv ve včerejším utkání Evropské ligy se Stoke City, patří mezi ty nejbizarnější.

Stoper Izraelců totiž deset minut po přestávce nakopl do pomezního rozhodčího svoji vlastní kopačku, která se mu v předchozím souboji vyzula.

Hlavní rozhodčí posoudil tento nákop do Christose Akrivose jako úmyslnou inzultaci a Zivovi okamžitě ukázal červenou kartu. Maccabi kvůli vyloučení přišlo o výhodu v poli, jíž se těšilo po předchozím vyloučení domácího útočníka Camerona Jeromeho v první půli.

Přišel tak o definitivní naději zvrátit nepříznivé skóre zápasu, který nakonec skončil jednoznačným vítězstvím Stoke 3:0.