Bývalého brankáře Van der Sara postihlo na dovolené krvácení do mozku, leží na JIP

ČTK ČTK
7. 7. 2023 19:19
Bývalého slavného fotbalového brankáře Edwina van der Sara postihlo během dovolené v Chorvatsku krvácení do mozku. Dvaapadesátiletý Nizozemec leží na jednotce intenzivní péče. Ajax Amsterodam, v jehož dresu Van der Sar zahájil profesionální kariéru, v prohlášení na svém webu uvedl, že jeho stav je stabilizovaný.
Edwin van der Sar.
Edwin van der Sar. | Foto: Reuters

"Všichni v Ajaxu přejí Edwinovi brzké zotavení. Myslíme na tebe," uvedli zástupci nizozemského klubu, kde Van der Sar pracoval do konce minulé sezony v roli generálního ředitele. V květnu oznámil svůj odchod. "Po jedenácti letech ve vedení jsem vyčerpaný," komentoval tehdy svou rezignaci.

Podle listu De Telegraaf postihlo Van der Sara krvácení do mozku na jednom z chorvatských ostrovů, odkud ho vrtulník přepravil do nemocnice.

Téměř dvoumetrový bývalý gólman během jednadvacetileté profesionální kariéry vystřídal dresy Ajaxu, Juventusu, Fulhamu a Manchesteru United a získal 26 trofejí včetně dvou vítězství v Lize mistrů. V nizozemské reprezentaci odchytal 130 zápasů a podílel se na bronzových medailích na dvou evropských šampionátech. Dvakrát byl byl vyhlášen nejlepším brankářem Evropy.

 

Právě se děje

Další zprávy