V Nizozemsku se s tím nemažou. Twente svaz potrestal sestupem do druhé ligy

ČTK ČTK
18. 5. 2016 19:24
Nizozemské Twente Enschede bylo tamní svazem potrestáno sestupem do druhé ligy. Twente má dluhy ve výši okolo 32 miliónů eur a uškodily mu také nelegální praktiky na přestupovém trhu.
Twente ještě nedávno pravidelně hrálo evropské poháry.
Twente ještě nedávno pravidelně hrálo evropské poháry. | Foto: Reuters

Zeist - Nizozemský fotbalový klub Twente Enschede byl přeřazen do druhé ligy kvůli porušení finančních pravidel. Rozhodl o tom národní svaz KNVB. Twente má dluhy ve výši kolem 32 milionů eur a trest je i důsledkem nelegálních praktik na přestupovém trhu.

Klub v této sezoně obsadil 13. místo a na sportovním poli se zachránil, od dubna přitom nejvyšší soutěž hrál s tříbodovým odpočtem právě kvůli porušení finančních pravidel. V předchozí sezoně přišel z podobných důvodů dokonce o šest bodů. Ligu teď nuceně opouští šest let po zisku jediného mistrovského titulu v historii.

Twente se opakovaně nepodařilo předložit odpovídající plán, který by odvrátil hrozbu odebrání licence. S rozhodnutím svazu však jeho vedení nesouhlasí a zvažuje právní kroky.

Svaz potrestal už v prosinci klub tříletým zákazem startu v evropských pohárech za to, že prodal práva na sedm hráčů třetí straně, což pravidla nedovolují. Twente navíc tyto údaje zatajilo, aby dostalo od UEFA licenci na účast v předchozím ročníku Evropské ligy.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

V Pardubicích došlo ke srážce sanitky s autem, dva záchranáři jsou zraněni

Sanita zdravotnické záchranné služby a osobní auto se dnes před polednem srazily na světelné křižovatce v centru Pardubic. V sanitě jeli dva záchranáři, kteří utrpěli zranění a byli převezeni do nemocnice. Žádného pacienta nevezli. V osobním autě jeli dva dospělí a dvě děti, nikdo z nich zraněn nebyl. ČTK to řekla mluvčí policie Dita Holečková.

Zdroj: ČTK
Další zprávy