V Argentině po sobě stříleli fanoušci. Třináct bylo zraněno

ČTK ČTK
26. 2. 2013 7:37
Při přestřelce fotbalových fanoušků na předměstí Buenos Aires před zápasem mezi celky River Plate a Tigre bylo zraněno třináct lidí. Dva z nich skončili ve vážném stavu v nemocnici.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Reuters

Buenos Aires - Při přestřelce fotbalových fanoušků na předměstí Buenos Aires před nedělním zápasem argentinské ligy mezi celky River Plate a Tigre bylo zraněno třináct lidí.

Dva z nich skončili podle agentury SID ve vážném stavu v nemocnici.

Podle Moniky Nizzardové z organizace Salvemos al Futbol (Zachraňte fotbal) šlo o střet skupin soupeřících o obchod kolem stadionu. "Starají se o parkování, prodávají lístky, suvenýry, ale i drogy. Kluby tyto zločinecké skupiny tolerují a přehlížejí je svaz i úřady. Ti všichni nesou svůj díl viny," prohlásila.

Násilnosti na fotbale v Argentině nejsou žádnou výjimkou, například minulý týden se při cestě ze zápasu stal terčem střeleckého útoku autobus třetiligového týmu Excursionistas. Podle údajů Salvemos al Futbol si v Argentině od roku 1979 násilí na fotbale vyžádalo vyžádalo 165 životů, z toho jedenáct loni.

 

Právě se děje

před 18 minutami

Vrtulník, při jehož nehodě v USA zemřel Petr Kellner a další lidé, před pádem pomalu manévroval těsně nad vrcholem hřebene, uvedli vyšetřovatelé

Vrtulník, při jehož nehodě na Aljašce zemřel na konci března většinový vlastník investiční skupiny PPF Petr Kellner a další čtyři lidé, před pádem po několik minut pomalu manévroval těsně nad vrcholem horského hřebene. Vyplývá to z úterý zveřejněné předběžné zprávy amerického Národního úřadu pro bezpečnost v dopravě (NTSB).

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Nové radní České televize poslanci nezvolili. Není jasné, kdy se k volbě znovu dostanou

Sněmovna v úterý čtveřici členů Rady České televize nevolila. Předseda opozičního klubu lidovců Jan Bartošek si po zhruba půlhodinové debatě k výběru televizních radních vzal přestávku do konce jednacího dne, poslanci se opět sejdou ve středu. Kdy bude výběr členů rady pokračovat, není jasné.

K odkladu volby vyzývá část opozice i Senát. Mezi adepty jsou i lidé, kteří podle kritiků představují ohrožení nezávislosti veřejnoprávní televize. Pirát Tomáš Martínek dnes neprosadil návrh, aby výběr pokračoval až potom, co sněmovní volební výbor posoudí výtky senátní mediální komise. Bartošek zase chtěl, aby se výbor zabýval zákonností postupu nynější členky televizní rady Hany Lipovské.

Zdroj: ČTK
Další zprávy