Za výtržnosti budou krajané Forlána deset dní bez fotbalu

Sport Sport
18. 1. 2013 18:41
V Uruguayi bylo na deset dnů zakázáno hrát fotbalová utkání.
Fotbalisté Uruguaye - ilustrační foto
Fotbalisté Uruguaye - ilustrační foto | Foto: Reuters

Montevideo - V Uruguayi bylo na deset dnů zakázáno hrát fotbalová utkání. Trest vyhlásil šéf tamního svazu Sebastian Bauza po dohodě s ministerstvem vnitra v reakci na násilnosti, které provázely středeční šlágr mezi Peňarolem a Nacionalem v rámci přípravného turnaje.

Bezprostředně po utkání brankář Nacionalu Jorge Bava udeřil na hrací ploše policistu, který se s kolegy snažil za pomoci štítů chránit rozhodčího před nespokojenými hráči. Gólman kvůli tomu skončil ve vězení, kde strávil noc. Po propuštění se v prohlášení omluvil.

Už před zápasem došlo před stadionem Centenario v ulicích Montevidea k násilnostem mezi znesvářenými skupinami fotbalových chuligánů. Výsledkem bylo zranění mladíka, který po zásahu střelnou zbraní skončil na jednotce intenzivní péče.

"Chceme dát signál, že existují určité hranice, které je třeba respektovat. To, co se stalo před stadionem i na něm, se nesmí opakovat," uvedl Bauza. Kvůli zákazu fotbalu nebude v sobotu sehráno finále turnaje mezi Peňarolem a druholigovým argentinským klubem Atletico Tucuman.

 

Právě se děje

před 9 hodinami

Turecká zpěvačka Böleková zemřela po 288 dnech hladovky

V Turecku dnes po 288 dnech protestní hladovky zemřela zpěvačka Helin Böleková, členka populární folkové skupiny Grup Yorum. Informovala o tom agentura AP. Osmadvacetiletá hudebnice zahájila hladovku v době, kdy byla loni ve vězení kvůli údajnému napojení na zakázanou Stranu kurdských pracujících (PKK). Protestovala tak proti perzekuci členů skupiny a proti zákazu vystupovat, který těleso dostalo už v roce 2016.

Böleková a její kolega z kapely Ibrahim Gökçek přestali přijímat potravu poté, co skončili na mřížemi kvůli vyšetřování údajných styků s PKK. Ta vede ozbrojený boj za kurdskou autonomii a turecká vláda, ale také Evropská unie a Spojené státy ji považují za teroristickou organizaci. Z vězení vyšli loni v listopadu, ale s hladovkou ani poté neskončili. Jejich cílem bylo, aby byli propuštěni i zbývající členové skupiny a aby skupina známá svými protestsongy mohla opět vystupovat.

Zdroj: ČTK
Další zprávy