Už žádné nervy se záchranou. Baník posílil defenzivu a prahne po klidu ve středu tabulky

ČTK ČTK
20. 7. 2018 15:22
Tým, který se v uplynulém ročníku zachránil až v posledním kole vítězstvím nad Brnem, spoléhá na stabilizovanější a konsolidovanější kádr.
Trenér Bohumil Páník
Trenér Bohumil Páník | Foto: Dalibor Sosna

Ostrava - Fotbalisté Ostravy by se v nové sezoně nejvyšší soutěže chtěli posunout do horní desítky. Baník po divokých letech plných změn v kádru přepíná pod novým sportovním ředitelem Markem Jankulovským na jiný mód v přestupové politice. V pauze dovedl jen dva hráče, navíc výrazně spjaté s klubem - obránce Patrizia Stronatiho (Austria Vídeň) a záložníka Daniela Holzera (Sparta), oba bývalé baníkovce.

"Patrizio prošel Baníkem, Dan Holzer je odchovanec, asi i to ukazuje, jakým směrem bychom se chtěli v přestupové politice ubírat. Chceme sázet na hráče se vztahem k Baníku a regionu, oba tihle kluci tyto požadavky přesně splňují. Samozřejmě, že ne vždy to jde řešit tímhle způsobem, občas musíte sáhnout i jinam, ale byli bychom rádi, aby tenhle trend převažoval," řekl Jankulovski na tiskové konferenci.

Baníku se navíc v létě vrátili z hostování na Slovensku další odchovanci bratři Ondřej a Jakub Šašinkové, z dorostu si o šanci říká mladý reprezentant Filip Kaloč. "Zrovna dneska mi jeden z dlouholetých zaměstnanců klubu říkal, že se to zase vrací k dřívějšku, kdy měl Baník minimálně pět šest odchovanců v základu. Určitě je to trend, který by měl pokračovat," řekl trenér Bohumil Páník.

Kádr v létě opustili Tomáš Mičola, Christophe Psyché a Marek Hlinka, kterým skončila smlouva. Útočník Tomáš Poznar odešel po hostování do Plzně, ukrajinský stoper Oleksander Azackij na hostování do Kutaisi a útočník Alexander Jakubov přestoupil do Zlína.

"Máme stále rozjednáno ještě několik hráčů a jednoho dva bychom stále chtěli získat. Ať ještě před utkáním s Jabloncem, nebo pak v průběhu letního přestupového okna," řekl Jankulovski.

Jak upozornil server Aktuálně.cz, blízko příchodu do Ostravy je defenzivní záložník Adam Jánoš z Mladé Boleslavi.

Baník od roku 2011 neskončil v lize lépe než desátý, šestkrát to bylo dokonce mezi třináctým a šestnáctým místem. "Víme všichni, že před dvěma lety byl náš klub ve stadiu klinické smrti. Jsem rád, že se podařilo Baník zase o trochu více stabilizovat a zdokonalit jeho infrastrukturu. Výkladní skříní je samozřejmě áčko, jehož předsezonním cílem je umístění do desátého místa," dodal výkonný ředitel klubu Michal Bělák.

Baník zahájí ligu v pondělí doma proti Jablonci.

 

Právě se děje

před 58 minutami

Policie zadržela dvojici podezřelých kvůli střelbě na Třebíčsku

Brněnská zásahová jednotka zadržela na Žďársku dva lidi, které policie hledala kvůli dnešní střelbě na Třebíčsku. Při střelbě ani policejním zásahu nebyl nikdo zraněn. Oba jsou v policejní cele, kde budou pokračovat úkony v trestní řízení, řekla ČTK mluvčí policie Dana Čírtková.

Dvojici policie dopadla v domě nedaleko místa, kde vpodvečer našla odstavené jejich auto. Že po stříbrném Fordu Focus policie pátrá, oznámila na twitteru dnes odpoledne. Předpokládala, že v autě jely tři osoby. Žádala veřejnost o spolupráci při hledání auta. Posádku, která byla ozbrojená, se lidé neměli snažit zastavit.

"Při páchání trestné činnosti majetkového charakteru došlo dnes kolem 14:30 ke střelbě. Při té střelbě nebyl nikdo zraněn, poté pachatelé z místa střelby ujeli," řekla Čírtková ČTK po 18:00. Nejprve policie okolnosti případu neupřesnila vůbec. "Byli ozbrojeni, proto jsme vydali naléhavou výzvu s cílem co nejdřív vozidlo s podezřelými osobami zadržet," řekla Čírtková.

Zdroj: ČTK
Další zprávy