Přestupové hity: Slavia láká Jovoviče a Olayinku. Sparta hlásí stop stav, v ohrožení je i Ben Chaim

Jiří Škuba Jiří Škuba
20. 7. 2018 6:08
Přestože už v pátek začíná zápasem Dukly a Plzně nový ročník fotbalové Fortuna ligy, na přestupovém trhu je pořád živo. Projděte si ty nejzajímavější informace a transfery.
LM: Slavia Praha - APOEL: Mick van Buren
LM: Slavia Praha - APOEL: Mick van Buren | Foto: Milan Kammermayer

Slavia: Posily hned dvě?

Nejaktivnějším hráčem na trhu je nyní pravděpodobně Slavia. Už jen proto, že červenobílé trápí personální nouze na krajích zálohy, kterou prohloubilo vážné zranění nizozemského útočníka či záložníka Micka van Burena…

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Slovenská opozice se nedohodla na velké koalici

Slovenské opoziční strany se ve čtvrtek nedokázaly dohodnout na vytvoření velké koalice, takzvaného "bloku změny", ve kterém by společně šly do parlamentních voleb v únoru příštího roku. Zkomplikovaly si tak podle agentury Reuters svůj cíl, že vystřídají vládní koalici tří stran vedenou levicovou stranou Směr, která dominuje slovenské politice v poslední dekádě.

Podpora Směru u voličů klesla po loňské vraždě investigativního novináře a jeho snoubenky, která vyvolala masové protesty proti korupci. Dlouholetý premiér Robert Fico se musel vzdát funkce v čele vlády, ale jeho koalice přežila. Vládu vede Peter Pellegrini, kterého si Fico vybral, a Směr je opět pokládán za favorita voleb.

Reuters poznamenal, že opozice v boji proti zkorumpovanému systému dosáhla obrovského úspěchu vítězstvím liberální právničky Zuzany Čaputové v loňských prezidentských volbách. Ale není jisté, zda tento úspěch dokáže zopakovat i v parlamentních volbách.

Zdroj: ČTK
Další zprávy