Úřadující mistr AC Milán prohrál ve Florencii, Barák naskočil v závěru

4. 3. 2023 23:38
Úřadující mistr italské fotbalové ligy AC Milán v 25. kole po sérii tří výher prohrál na hřišti Fiorentiny 1:2. Domácí záložník Antonín Barák do zápasu zasáhl až v nastavení druhého poločasu.
Nadšení Fiorentiny po druhém gólu do sítě AC Milán
Nadšení Fiorentiny po druhém gólu do sítě AC Milán | Foto: Reuters

Ve 14. minutě byl zápas na 60 sekund přerušen, aby přítomní vzdali potleskem hold bývalému kapitánovi Fiorentiny Davide Astorimu, který před pěti lety zemřel v 31 letech na srdeční zástavu a nosil dres s číslem 13.

Diváci na stadionu Artemia Franchiho viděli branku až v 49. minutě. Po faulu Tomoriho proměnil penaltu González. Náskok domácích zvýšil střídající Jovič, v nastavení už jen zmírnil porážku AC Hérnandez. "Rossoneri" zůstali v tabulce na čtvrtém a mají 47 body stejně jako třetí Inter Milán, který v neděli hostí Lecce. Fiorentina je dvanáctá.

Fotbalisté Bergama uhráli doma s Udine bezbrankovou remízu a počtvrté z posledních pěti zápasů nezvítězili. Záložník Lukáš Vorlický do zápasu zasáhl až v nastavení. Atalanta zůstala na šestém místě s náskokem sedmi bodů na sedmý Juventus, který má nedělní zápas s AS Řím k dobru.

Italská fotbalová liga - 25. kolo:

Monza - Empoli 2:1 (19. Ciurria, 67. Izzo - 51. Satriano), Bergamo - Udine 0:0, Fiorentina - AC Milán 2:1 (49. González z pen., 87. Jovič - 90.+4 Hernández).

1. Neapol 25 21 2 2 58:16 65
2. Lazio Řím 25 14 6 5 41:19 48
3. Inter Milán 24 15 2 7 44:28 47
4. AC Milán 25 14 5 6 42:32 47
5. AS Řím 24 13 5 6 31:21 44
6. Bergamo 25 12 6 7 42:28 42
7. Juventus Turín 24 15 5 4 40:19 35
8. Boloňa 24 10 5 9 31:33 35