Chelsea nadělila osm branek Aston Ville, United remizovali

23. 12. 2012 19:05
Fotbalisté ManU remizovali 1:1 na hřišti Swansea a jejich náskok v čele ligy na druhý ManCity se ztenčil na čtyři body. Na třetí místo poskočila po výhře 8:0 nad Aston Villou londýnská Chelsea.
S výkonem i výsledkem United nebyl ve Swansea spokojený ani hvězdný útoční hostí Rooney | Foto: Reuters

Londýn - Fotbalisté Manchesteru United remizovali 1:1 na hřišti Swansea a jejich náskok v čele anglické ligy na druhý Manchester City se ztenčil na čtyři body.

Lídr soutěže přišel o sérii pěti výher a poprvé v tomto ročníku remizoval.

Na třetí místo poskočila londýnský Chelsea, která předvedla dokonalou vánoční nadílku, když na domácí půdě rozstřílela Aston Villu 8:0. Petr Čech a spol. tak vytvořili nový střelecký rekord letošní sezóny Premier League.

Chelsea hrála v lize po dvou týdnech

Chelsea kvůli účasti na mistrovství světa klubů hrála v lize první zápas od 8. prosince a navázala na poslední vítězství nad Sunderlandem.

I dnes totiž brzy otevřel skóre španělský útočník Torres, který využil Azpilicuetův centr.

Po půlhodině přidal druhý gól "Blues" tvrdou ranou z přímého kopu záložník David Luiz a pět minut nato zvýšil hlavičkou z dorážky obránce Ivanovič.

Blues smetli Villu jako uragán

V 59. minutě ozdobil parádní trefou z dálky svůj pětistý start v Premier League záložník Frank Lampard.

Současně se se 130 góly stal nejlepším střelcem Chelsea v nejvyšší soutěži. O pátou branku se čtvrt hodiny před koncem postaral po asistenci Piazóna v akci střídajících hráčů Ramires.

Šestý gól přidal z penalty Oscar, další zásah do děravé obrany birminghamského celku přidal dělovkou zblízka Hazard.

V poslední minutě neproměnil penaltu Piazón, ale jeho zaváhání napravil zanedlouho Ramires.

V Cardiffu se utkali nejlepší střelci

Diváci ve Walesu měli příležitost sledovat přímý souboj nejlepších střelců ligy - domácí Michu i opora United Robin van Persie měli před utkáním na kontě dvanáct branek. A oba kanonýři se už v první půli podíleli na jediných gólech svých týmů.

Úvodní převahu United zúročil v 16. minutě obránce Evra, kterému poslal míč z rohového kopu na hlavu Van Persie.

Poté však začali více hrozit svěřenci trenéra Michaela Laudrupa a ve 29. minutě Michu dorážkou po kombinační akci spoluhráčů vyrovnal. "Rudí ďáblové" i přes velký tlak už po změně stran neskórovali.

Van Persie dostal zblízka ránu do hlavy

Hodně emocí vyvolala situace ze 77. minuty, kdy kapitán velšského týmu Ashley Williams zblízka tvrdě odkopl míč přímo do hlavy Van Persieho, který v tu chvíli ležel po faulu na zemi.

Nizozemský útočník se vzápětí na soupeře začal sápat a rozhodčí oběma hráčům udělil žlutou kartu. Trenér United Alex Ferguson Willamsovo chování odsoudil a žádá o vyšetření incidentu.

"V té situaci je zřejmé, že ho (rána) mohla klidně zabít. Měl by následovat dlouhý distanc, je to nejnebezpečnější věc, co jsem za mnoho let ve fotbale viděl," zlobil se skotský trenér.

"Robin má štěstí, že je naživu"

"Bylo to naprosto záměrné, po odpískání a přímo před rozhodčím. Robin má štěstí, že je naživu," řekl Ferguson.

Williams viděl incident jinak. "Jen jsem se snažil odklidit míč a ten ho trefil do hlavy. Byl očividně naštvaný, ale je to mnoho povyku pro nic," řekl.

Swansea - Manchester United 1:1 (1:1)
Branky: 29. Michu - 16. Evra

Chelsea - Aston Villa 8:0 (3:0)
Branky: 75. a 90.+1 Ramires, 3. Torres, 29. David Luiz, 34. Ivanovič, 59. Lampard, 79. Oscar z pen., 83. Hazard.

1. Manchester United 18 14 1 3 44:25 43
2. Manchester City 18 11 6 1 34:15 39
3. Chelsea 17 9 5 3 36:17 32
4. Arsenal 18 8 6 4 32:18 30
5. Everton 18 7 9 2 30:22 30
6. Tottenham 18 9 3 6 30:25 30
7. West Bromwich 18 9 3 6 26:22 30
8. Liverpool 18 6 7 5 27:23 25