Uhrin: Plzeň je teď silnější než za mé éry, ale těším se

Miroslav Harnoch Miroslav Harnoch
23. 7. 2015 6:10
Dušan Uhrin mladší už se těší na vzájemné střetnutí s Plzní v 1. kole Synot ligy,
Dušan Uhrin mladší
Dušan Uhrin mladší | Foto: ČTK

Praha - Je to přímo symbolické. Tam, odkud ho z poslední ligové štace vyhnali, začne novou etapu trenérské kariéry. Nový trenér fotbalové Slavie Dušan Uhrin mladší zahájí nový ročník Synot ligy na půdě Plzně.

Přestože z Viktorie loni na podzim neodešel úplně v dobrém a vedení západočeského klubu se o jeho službách nevyjadřovalo s přehnanou úctou, on s Plzní problém nemá a na návrat do Štruncových sadů se těší.

"Pojedu tam rád, zas tak krátce jsem tam nebyl, měl jsem tam některé výborné pohárové zápasy, které si možná už nezopakuji, i s fanoušky jsem měl dobré vztahy, takže nemám problém," řekl novinářům na předsezonní tiskové konferenci Uhrin.

Když jste před zhruba pěti týdny přijal nabídku Slavie, říkal jste, že nejdřív musíte tým poznat, abyste mohl nahlas mluvit o ambicích, už jste ho tedy poznal?
Zatím ještě ne. Nejvíc ho poznáte ve stresových situacích v lize. Ale máme dobrý zdravý základ týmu, uvidíme, jestli tým ještě nějak posílíme na určité posty, ale ty, co už přišli, ještě zapracujeme do sestavy. Je to jen otázka času.

Přesunula se k vám především velká žižkovská enkláva Voltr, Bazal, Souček. Jak se vám zatím jeví?
Kluci, co přišli ze Žižkova, se jeví dobře, byli dobře připraveni, ale první liga není druhá, a jestli se dostanou do základní sestavy, záleží na nich. Každý z nich má šanci se tam dostat, já zatím stále netuším, jak bude sestava proti Plzni vypadat.

Nejde ale jen o posily, spekuluje se, že by mohli odejít Jaromír Zmrhal či Milan Škoda. Jak moc vám to komplikuje práci?
Kluci jsou absolutní profíci. Neslyšel jsem od nich jediné slovo nebo poznámku, že by měli odejít. I to, že se o nich pořád píše, že by měli odejít, na nich nebylo nijak znát. Já bych jim přál, aby se prosadili někde venku, protože tam jsou úplně jiné podmínky než tady v lize. Ale pokud zůstanou, tak mají na 90 procent jistotu, že budou v základní sestavě.

Teď už asi máte v hlavě hlavně páteční souboj s Plzní, odkud jste před rokem neodcházel v dobrém. Vedení mělo po vašem odchodu několik poznámek k vaší přípravě týmu, už to přebolelo?
Něco tam proběhlo, asi si vedení nějak obhajovalo před fanoušky, proč to udělali, ale já už na to skoro zapomněl, abych řekl pravdu. Je mi to jedno, co bylo a nebylo. Já nejsem člověk, který by se tím nějak zabýval. Pojedu do Plzně rád, zas tak krátce jsem tam nebyl, měl jsem tam některé výborné pohárové zápasy, které si možná už nezopakuji, i s fanoušky jsem měl dobré vztahy, takže nemám problém.

Jak moc vám zkomplikoval přípravu náhlý přesun zápasu se soboty na pátek?
Samozřejmě mě to překvapilo, že se v pondělí, pět dní před utkáním, dozvíme, že bychom měli hrát v pátek. Není to úplně normální, samozřejmě jsme to povolili, protože chceme, aby naše týmy došly v pohárech co nejdál, ale měli bychom se zamyslet do budoucna, jestli je rozumné to měnit takhle pět dní před utkáním.

Mohl jste v předzápasové přípravě hráčům předat něco ze své znalosti plzeňského týmu?
Je pravda, že Plzeň se nezměnila, hraje stejným způsobem jako za mě, i ten kádr je více méně stejný, přišlo jen pár nových hráčů. A ti co odešli, nehráli v základní sestavě. Já jsem se snažil, abychom hráli stejně jako za pana Vrby, myslím, že se to dařilo, hráli jsme útočný fotbal. Měli jsme úspěch v pohárech, porazili jsme Šachtar, Lyon jsme v domácím zápase téměř nepustili za půlku. Nám se nedařilo v utkání proti Spartě, která byla v tu sezonu ve výborné formě a získala všechny trofeje.

Může vás přeci jen v něčem Plzeň překvapit?
Nevím, jak budou hrát proti nám. Svým způsobem nás nemají čím překvapit, ale ta kvalita je veliká a tam bude záležet na kreativitě hráčů z obou stran. Oni je mají v tomto ohledu lepší, ale i naši kluci jsou kvalitní, a musí to proti takovému soupeři
dokázat.

Je Plzeň teď silnější, než byla za vašeho působení?
Určitě je, takhle silný kádr jsme za mého éry neměli. Doplnili vhodně o útočníky Holendu, Mahmutoviče. Mají široký kádr, na každý post rovnocenného hráče na lavičce.

 

Právě se děje

před 8 minutami

Pomohu republikánům příští rok vyhrát volby do Kongresu, přislíbil Trump

Bývalý americký prezident Donald Trump chce pomoci republikánům ve volbách do Kongresu v roce 2022. Řekl to v sobotním projevu k dárcům Celostátního výboru Republikánské strany (RNC). Zároveň však ostře zkritizoval lídra republikánské menšiny v Senátu Mitche McConnella a poznamenal, že je stále zklamaný z přístupu svého někdejšího viceprezidenta Mikea Pence. Informovala o tom agentura Reuters.

Trump k dárcům ve floridském Palm Beach promluvil na večeři ve svém letovisku Mar-a-Lago. Podle Reuters dal najevo, že jej stále trápí, že není prezidentem, přestože ho ve volbách 3. listopadu porazil demokrat Joe Biden, který je nynějším šéfem Bílého domu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy