Třetím vítězem Superpoháru je Olomouc, která porazila mistra

Miroslav Harnoch Miroslav Harnoch
20. 7. 2012 19:19
Sigma.Olomouc v duelu Superpoháru porazila Slovan Liberec a přidala do sbírky další trofej.
Takhle se fotbalisté Olomouci radovali ze zisku Poháru České pošty

Liberec Olomouc má další trofej. Po loňském historickém triumfu v Poháru České pošty přidali Hanáci i vítězství v Superpoháru. Rozhodlo o tom jejich dnešní vítězství nad mistrem z Liberce 2:0.

Sigma utkání zlomila už v prvním poločase, kdy během tří minut po hlavičce Martina Doležala a proměněné penaltě Michala Ordoše dala dva góly.

Zatímco pro Hanáky byl Superpohár prvním soutěžním utkáním sezóny, protože účast v Evropské lize jim byla kvůli korupci zapovězena, Liberec už měl v nohách úterní zápas druhého předkola Ligy mistrů.

Oproti pohárovému zápasu Severočeši nastoupili v trochu odlišné sestavě.  V útoku nastoupil od začátku obránce Tóth, konžský útočník Delarge a v záloze Breznaník s Buteninem.

Od začátku byl Liberec aktivnější, ale o šance se obíral vlastní nepřesností v kombinaci. A tak bleskově udeřila Olomouc.

Liberec se s výsledkem v závěru smířil

Ve 24. minutě se na křídle uvolnil Schulmeister nacentroval do pokutového území a posadil míč přesně na čelo Doležala, který Bičíkovi nedal šanci.

Tři minuty na to už to bylo o dva góly. Vácha nešikovně skolil ve vápně Navrátila a Ordoš zkušeně proměnil penaltu.

Liberec se hned na to sice pokoušel něco udělat s nepříznivým stavem, ale Sigma si v obraně poradila.

V závěru utkání se už Liberec smířil s tím, že utkání nevyhraje, a Olomouc si tak výsledek v klidu pohlídala. Třetí pohár pro vítěze Superpoháru tak poputuje na Hanou.

Český fotbalový Synot Tip Superpohár:

Slovan Liberec - Sigma Olomouc 0:2 (0:2)

Branky: 24. Doležal, 27. Ordoš z pen. Rozhodčí: Trutz - Chládek, Vorel (všichni SR). ŽK: Fleišman, Butenin, Kušnír - Škerle, Hořava. Diváci: 2870.

Sestavy:

Liberec: Bičík - Kušnír, Tóth, Kelič, Fleišman - Šural, Butenin (46. Bosančič), Vácha, Breznaník - Štajner (81. Morozenko) - Delarge (66. Musiol). Trenér: Šilhavý.

Olomouc: Zlámal - Janotka, Golban, Škerle, Vepřek - Rossi, Ordoš, Hořava - Schulmeister (86. Šindelář), Doležal (71. Pospíšil), Navrátil (69. Hubník). Trenér: Pivarník.