Třetí Bohemians zpět ve hře? Chtějí hráče i 2. ligu

Jiří Šidliák, sid
25. 9. 2008 10:15
Zkrachovalí FC Bohemians se soudí s Bohemians 1905
Logo klokana teď používá střížkovská Bohemka
Logo klokana teď používá střížkovská Bohemka | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Praha - Už více než tři roky se táhne fotbalová kauza Bohemians. Slavný název dnes používají hned tři různé subjekty. Dva z nich dokonce mají na ČMFS stejné registrační číslo. Spor není dodnes vyřešen.

Relativní klid, který v celé kauze nějakou dobu panoval, porušil minulý týden Michal Vejsada, jednatel zkrachovalého FC Bohemians Praha, které upadlo do konkurzu 5. dubna 2005.

Šéf původní "Bohemky" se stále nechce vzdát svých nároků a dožaduje se práv na hráče i soutěže současných Bohemians 1905, kteří vznikli za mocné podpory fanoušků.

Čtěte také: Baník konečně vyhrál. Bohemka zaskočila Liberec

Správce konkurzní podstaty Pavel Tuma prý podle Vejsady dokonce už rozhodl i o převedení těchto práv do konkurzu.

Tuma byl ale v úterý ze své funkce odvolán, stejně jako jeho předchůdce Vladimír Huml, jenž skončil před třemi měsíci.

"Konkurz jde mimo fotbalové dění v klubu. Od začátku ho řeší právníci z řad příznivců Bohemians. Fotbalového dění se konkurz v současné době vůbec nedotýká," reagoval na nastalou situaci ředitel Bohemians 1905 Lukáš Přibyl na klubových stránkách.

Dalibor Slezák je symbolem vršovických Bohemians 1905.
Dalibor Slezák je symbolem vršovických Bohemians 1905. | Foto: FC Bohemians

"Na občasné výpady pana Vejsady a jeho účelové podávání informací jsme dosud nereagovali. V současné době však neobjektivní podávání informací ze strany pana Vejsady a jeho spřízněných osob překročilo únosnou míru, a proto jsme se rozhodli bránit," doplnil Přibyl.

Třetí Bohemians ze Střížkova

Šéf druholigového klubu se také vyjádřil v tom smyslu, že Bohemians 1905 bude vyvíjet větší aktivitu i na právním poli.

Do toho je ve hře ještě třetí "Bohemka" ze Střížkova. Tento pražský klub získal ještě před vznikem Bohemians 1905 logo klokana a jméno Bohemians od tělovýchovné jednoty TJ Bohemians Praha.

Pod touto hlavičkou hraje nyní v Gambrinus lize.

Do složitého sporu nechce příliš zasahovat vedení ČMFS, i když ke vzniku nepřehledné situace samo přispělo. Před třemi lety totiž nově vzniklému AFK Vršovice, které se později přejmenovalo na Bohemians 1905, dovolilo hrát fotbalové soutěže pod stejným registračním číslem, jako mělo zkrachovalé FC Bohemians Praha.

"Žádné oficiální stanovisko k této kauze v současné době vydávat nebudeme. Spor se ČMFS přímo netýká," uvedl k tomu pro Aktuálně.cz šéf legislativního oddělení svazu Marcel Petrásek.

 

Právě se děje

před 11 minutami

Ve Francii obžalovali čtyři policisty kvůli zbití černocha, tvrdili, že je sám napadl

Pařížská prokuratura obžalovala čtyři policisty podezřelé z fyzického napadení hudebního producenta černé pleti. S odvoláním na justiční zdroje o tom dnes informovala agentura AFP. Dva z obžalovaných podle ní zůstanou ve vazbě, dva budou pod dohledem čekat na proces na svobodě.

Incident v 17. pařížském obvodu, kvůli kterému čelí policisté obžalobě, se odehrál v sobotu 21. listopadu. Hudební producent Michel Zecler uvádí, že šel po ulici bez roušky, která je povinná kvůli šíření koronaviru. Když spatřil policejní auto, vešel do domu, ve kterém je nahrávací studio, aby se vyhnul pokutě. Policisté pak podle něj vstoupili za ním, k čemuž neměli oprávnění, a začali ho bít.

Trojice strážníků zpočátku tvrdila, že je Zecler napadl. Záběry z kamery, kterou ve čtvrtek zveřejnil server Loopsider, ale ukazují brutální zásah policistů proti Zeclerovi. Čtvrtý policista, který přišel jako posila, vhodil do nahrávacího studia slzný granát.

Zdroj: ČTK
před 34 minutami

V Libereckém kraji do rána nasněžilo, silničáři radí opatrnost

V Libereckém kraji do rána nasněžilo, silničáři doporučují opatrnost. Hlavní tahy jsou většinou holé a vlhké po chemickém ošetření. Bez větších problémů je sjízdná i silnice 10 na Harrachov a k hraničnímu přechodu do Polska.

Pozor by si podle silničářů měli dát motoristé ve vyšších polohách, kde na silnicích nižších tříd leží ujetá vrstva sněhu krytá posypem. Na 16 silnicích hlavně v Jizerských horách a Krkonoších je povinná zimní výbava. Uzavřená je silnice 290 kolem přehrady Souš v Jizerských horách, ta se ale s prvním sněhem pro dopravu uzavírá. Auta tudy opět projedou až na jaře.

Teploty v Libereckém kraji dnes ráno klesají až k minus třem stupňům, většinou je oblačno. Podle meteorologů se přes den ještě může objevovat sněžení. Teploty vystoupají maximálně na dva stupně nad nulou, v horách bude mrznout po celý den.

Zdroj: ČTK
před 37 minutami

Biden představil svůj tým pro komunikaci, budou v něm jenom ženy

Nově zvolený americký prezident Joe Biden představil svůj komunikační tým, který tvoří pouze ženy. Ředitelkou komunikace Bílého domu se stane mluvčí Bidenova volebního štábu Kate Bedingfieldová. Bidenovou tiskovou mluvčí pak bude Jen Psakiová, která byla mluvčí ministerstva zahraničí za vlády Baracka Obamy, uvedla agentura Reuters.

Mluvčí viceprezidentky Kamaly Harrisové bude Symone Sandersová, která byla hlavní poradkyní kampaně Bidena a Harrisové. Ředitelkou pro komunikaci příští první dámy Jill Bidenové bude Elizabetha Alexanderová, mluvčí Bidena v době, kdy zastával funkci viceprezidenta. Dalšími členkami týmu budou Karin Jeanová-Pierrová, Ashley Etiennová a Pili Tobarová.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Prezident Zeman žádá po šéfovi BIS jména špionů i detaily živých operací, píše server

Podle serveru iRozhlas si prezident Miloš Zeman vyžádal u šéfa Bezpečnostní a informační služby (BIS) Michala Koudelky jména ruských špionů v Česku, lidí, kteří s nimi spolupracují, a také seznam operací, které tu provádějí. "Podle expertů je takový úkol ale problematický - každá zpravodajská služba brání svoje zdroje a takto podrobnými informacemi by mohlo dojít k jejich prozrazení," píše server. 

Zdroj: Domácí
Další zprávy