Třetí Bohemians zpět ve hře? Chtějí hráče i 2. ligu

Jiří Šidliák, sid
25. 9. 2008 10:15
Zkrachovalí FC Bohemians se soudí s Bohemians 1905
Logo klokana teď používá střížkovská Bohemka
Logo klokana teď používá střížkovská Bohemka | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Praha - Už více než tři roky se táhne fotbalová kauza Bohemians. Slavný název dnes používají hned tři různé subjekty. Dva z nich dokonce mají na ČMFS stejné registrační číslo. Spor není dodnes vyřešen.

Relativní klid, který v celé kauze nějakou dobu panoval, porušil minulý týden Michal Vejsada, jednatel zkrachovalého FC Bohemians Praha, které upadlo do konkurzu 5. dubna 2005.

Šéf původní "Bohemky" se stále nechce vzdát svých nároků a dožaduje se práv na hráče i soutěže současných Bohemians 1905, kteří vznikli za mocné podpory fanoušků.

Čtěte také: Baník konečně vyhrál. Bohemka zaskočila Liberec

Správce konkurzní podstaty Pavel Tuma prý podle Vejsady dokonce už rozhodl i o převedení těchto práv do konkurzu.

Tuma byl ale v úterý ze své funkce odvolán, stejně jako jeho předchůdce Vladimír Huml, jenž skončil před třemi měsíci.

"Konkurz jde mimo fotbalové dění v klubu. Od začátku ho řeší právníci z řad příznivců Bohemians. Fotbalového dění se konkurz v současné době vůbec nedotýká," reagoval na nastalou situaci ředitel Bohemians 1905 Lukáš Přibyl na klubových stránkách.

Dalibor Slezák je symbolem vršovických Bohemians 1905.
Dalibor Slezák je symbolem vršovických Bohemians 1905. | Foto: FC Bohemians

"Na občasné výpady pana Vejsady a jeho účelové podávání informací jsme dosud nereagovali. V současné době však neobjektivní podávání informací ze strany pana Vejsady a jeho spřízněných osob překročilo únosnou míru, a proto jsme se rozhodli bránit," doplnil Přibyl.

Třetí Bohemians ze Střížkova

Šéf druholigového klubu se také vyjádřil v tom smyslu, že Bohemians 1905 bude vyvíjet větší aktivitu i na právním poli.

Do toho je ve hře ještě třetí "Bohemka" ze Střížkova. Tento pražský klub získal ještě před vznikem Bohemians 1905 logo klokana a jméno Bohemians od tělovýchovné jednoty TJ Bohemians Praha.

Pod touto hlavičkou hraje nyní v Gambrinus lize.

Do složitého sporu nechce příliš zasahovat vedení ČMFS, i když ke vzniku nepřehledné situace samo přispělo. Před třemi lety totiž nově vzniklému AFK Vršovice, které se později přejmenovalo na Bohemians 1905, dovolilo hrát fotbalové soutěže pod stejným registračním číslem, jako mělo zkrachovalé FC Bohemians Praha.

"Žádné oficiální stanovisko k této kauze v současné době vydávat nebudeme. Spor se ČMFS přímo netýká," uvedl k tomu pro Aktuálně.cz šéf legislativního oddělení svazu Marcel Petrásek.

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Ve velkém procesu v Salvadoru odsoudili 373 členů známého gangu

Salvadorský soud dnes poslal do vězení 373 členů nechvalně proslulé zločinecké organizace Mara Salvatrucha. Výše trestů se různí, některé jsou v délce až 74 let. Podle agentury AP o tom informovala tisková služba příslušného soudu v hlavním městě San Salvadoru.

Během procesu se podle soudních dokumentů mimo jiné potvrdila tajná jednání mezi kriminálními skupinami a politiky ohledně podpory ve volbách v roce 2014. Potvrdily to předložené důkazy ve formě videozáznamů, fotografií a přepisů zachycených telefonních rozhovorů.

Předsedající soudce Godofredo Salazar v této souvislosti kritizoval prokurátory, že nevznesli obžalobu vůči politikům jak z levicové Fronty národního osvobození Farabunda Martího (FMLN), tak z pravicového Nacionalistického republikánského spojenectví (ARENA).

Zdroj: ČTK
před 9 hodinami

Před pěti lety z bankomatu v Mělníku zmizelo šest milionů korun, policie nyní obvinila dva muže

Policie zadržela dva muže, kteří jsou podezřelí z toho, že před pěti lety vykradli bankomat v Mělníku. Podle kriminalistů z něho odnesli šest milionů korun. Hrozí jim pět až 12 let vězení.

"Pracovali v bezpečnostní agentuře, která poskytuje služby v převozu peněz a provozuje bezpečnostní systémy. Měli tak detailní znalosti o chodu společnosti, znali způsob manipulace s kazetami na bankovky a jejich doplňování do bankomatů," uvedla mluvčí.

Policisté oba, čtyřicetiletého a čtyřiačtyřicetiletého muže, zadrželi 4. prosince. Obvinili je z vloupání.

Zdroj: ČTK
Další zprávy