Baník konečně vyhrál. Bohemka zaskočila Liberec

Red Spo
21. 9. 2008 21:54
Baník - Příbram 2:0, Olomouc - Brno 1:1
Naopak hráči Baníku měli důvod k radosti. Jejich tým si vítězstvím nad Spartou velmi pravděpodobně zajistil účast v poháru UEFA. | Foto: Ondřej Besperát

Ostrava - Fotbalisté Baníku Ostrava se po dvou porážkách konečně dočkali v Gambrinus lize vítězství. V neděli porazili v sedmém kole na Bazalech nováčka soutěže Příbram 2:0. Raduje se i Mladá Boleslav.

Nováček Bohemians Praha překvapivě doma porazil Liberec 2:0. Stejným výsledkem vyhrál Jablonec nad Viktorií Žižkov.

O výhře Baníku rozhodl smutný hrdina pohárového duelu se Spartakem Moskva René Bolf. Zatímco proti ruskému týmu skóroval do vlastní sítě, tentokrát gólem ze 67. minuty nasměroval svůj tým za vítězstvím.

To potvrdil v 90. minutě vlastním gólem Stanislav Nohýnek.

Zápas jsme sledovali on-line ZDE

Baník si tak připsal třetí ligové vítězství a trochu vylepšil špatný vstup do sezony.

Na prořídlých Bazalech se domácí do svého soupeře zakousli hned od prvních minut. Nejprve si však pořádně oddechli, když Řezníkovu špatnou malou domů vystihl Huňa, jenž ve veliké šanci jen nastřelil gólmana Vaška.

Plzeň znovu remizovala, Budějovice dál čekají na výhru
Baník měl šance, výhru z Ostravy ale veze Spartak

Záhy o sobě dal dělovkou vědět Zeher. Brankář Krbeček jeho razantní střelu vytáhl na roh.

Rudolf Otepka, zklamaný kapitán domácích po zápase
Rudolf Otepka, zklamaný kapitán domácích po zápase | Foto: Ondřej Besperát

Bývalý gólman Plzně se po dvaceti minutách hry znovu zaskvěl parádním zákrokem proti Václavu Svěrkošovi, před nímž byla po Mičolově centru takřka prázdná branka.

Baník byl v zápase aktivnější, ale dlouho scházelo gólové vyjádření. To přinesla až Bolfova hlavička z malého vápna po Otepkově rohovém kopu.

Domácí se mohli definitivně uklidnit až v poslední minutě utkání.

To si na centr Davida Střihavky nabíhalo několik spoluhráčů, ale do míče se opřel Nohýnek a překonal vlastního gólmana.

Boleslav rozhodla za osm minut

Mladá Boleslav uštědřila na svém stadionu Kladnu hned ze začátku zápasu dokonalé K.O.

Už v první minutě se přes Papadopulose dostal míč k Rajnochovi, po jehož centru propálil nehlídaný Poláček brankáře Pavlíka.

Uplynulo sedm minut a gólman Kladna lovil míč ze sítě podruhé.

Obránce Petr Mach pronikl středem hřiště, vystřelil na branku a Pavlík míč vyrazil za šestnáctku. Tam již číhal Luboš Pecka, který  zvýšil na 2:0.

Pak měl velkou šanci Alex Mendy. Na střelu z dobré pozice měl dost času, ale pálil těsně vedle šibenice.

Boleslav soupeře přehrávala. Po půlhodině hry Poláček ve veliké šanci mířil nad.

Domácí se však dvougólovým náskokem přeci jen nechali ukolébat a hra se postupně vyrovnávala.

A nakonec se Boleslavští museli o výhru strachovat.

Deset minut před koncem totiž Kladno z ojedinělé šance snížilo. Hlavičku Jaromíra Šilhana ještě Miller reflexivně vyrazil, na dorážku kapitána Lukáše Killara již byl krátký.

Kladno v závěrečných minutách bušilo do obrany domácích, ale ti si nakonec tříbodový zisk ohlídali.

Kincl jistil překvapivou výhru

Fotbalisty Liberce dokonale zaskočil na Žižkově nováček soutěže Bohemians Praha, který porazil favorizovaný tým 2:0.

Liberec začal proti celku kouče Luboše Urbana, jehož poradcem je nově Dušan Uhrin starší, lépe.

Brankáře Wintera nebezpečně testoval Blažek a po něm Kerič.

Jenže po úvodní dvacetitmunutovce se překvapivě radovali domácí.

David Zoubek napřáhl z třiadvaceti metrů a jeho střela zapadla přesně do levého horního rohu Hauzrovy branky.

Gól domácí povzbudil. Hnali se vpřed a blízko k dalšímu gólu měl Marek Kincl, jehož hlavička však postrádala razanci.

Liberec si  po úvodním šoku znovu budoval převahu. Po přestávce mohl srovnat Jan Blažek. Urostlý forvard ale z nadějné příležitosti nastřelil boční síť.

Pak o sobě znovu dali vědět domácí. Jeslínek však nevyužil parádní pas od Kincla, který krátce na to znovu nevyzrál na brankáře Hauzra.

Ke slovu se ale znovu dostal liberecký Kerič. Jenže v první šanci nastřelil brankáře Wintera. Následně gólmana Bohemians přehodil, jenž míč  skončil mimo tři tyče.

Hosté se neprosadili a definitivně tak čtvrt hodiny před koncem rozhodl Marek Kincl. Vyskočil si nejvýš na centrovaný míč a uklidil ho do protipohybu Hauzra.

Jablonec potvrdil formu

Viktoria Žižkov ve druhém utkání pod trenérem Josefem Csaplárem tentokrát nebodovala.

I když v Jablonci začala aktivně. Domácí nejprve nevyužili stoprocentní šanci. V úvodu utkání šli čtyři na jednoho, Hamouz si dobře počkal, přihrávku před prázdnou brankou ale poslal Heskovi na paty.

Pak se Jablonečtí dostali pod mírný tlak Viktorie. Do vedení se ale dostali domácí. Útočník Andrej Hesek si naběhl za obranu a parádnm lobem přehodil brankáře Hrušku.

Obranu Severočechů poté hodně zlobil útočníkm Švancara, jenže znovu udeřil Jablonec.

Faulovaný Pavel Macháček (2, Bohemians Praha) během utkání se Sigmou Olomouc.
Faulovaný Pavel Macháček (2, Bohemians Praha) během utkání se Sigmou Olomouc. | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Po necelé půlhodině hry hosté poněkolkáté propadli v obraně. David Lafata si pohrál s obránci a přesnou střelou nedal Hruškovi šanci - 2:0.

Na severu Čech se hrál oboustranně pohledný fotbal. Když ale po změně stran nepřekonal brankáře na jedné straně Naumov a na druhé Michálek, skončil zápas poločasovým skóre 2:0.

Jablonec tak potvrdil solidní formu a dobrý vstup do začátku sezony.

Olomouc remizovala s Brnem

Sigma Olomouc si chtěla po prohře s Kladnem spravit náladu, ale ačkoliv byla aktivnější a měla více šancí, po čtvrt hodině hry už prohrávala.

Míč po několika odrazech dostal ke Karlu Večeřovi, který zkušeně přehodil gólmana Drobisze.

Svůj tlak ale přeci jen Hanáci přetavili ve vyrovnávací branku. Ve 32. minutě doletěl Janotkův centr k Michalu Hubníkovi, který zblízka dotlačil míč do sítě.

Olomouc byla i nadále nebezpečnější, ale obrat už do konce nedotáhla a musela se smířit jen s bodem za remízu 1:1.

Baník Ostrava - Marila Příbram 2:0 (0:0)