Tottenham přes prohru nezoufá. Fiorentina krotí nadšení

7. 3. 2008 14:00
"Kohouti" doma padli, v postup přesto dál doufají
Gól nedokázal vstřelit ani Robbie Keane.
Gól nedokázal vstřelit ani Robbie Keane. | Foto: Reuters

Londýn/Fiorentina - Tottenham Hotspur, přemožitel pražské Slavie, podlehl v prvním utkání osmifinále poháru UEFA na domácím stadionu PSV Eindhoven 0:1.

Ač měli domácí ve čtvrtek celý zápas převahu, gól se jim vstřelit nepodařilo a naopak sami inkasovali po chybě záložníka Gilberta.

Přesto na White Hart Lane neskládají zbraně a možnost vyřazení si nepřipouštějí. Podle asistenta trenéra, Guse Poyeta, pojede mužstvo "Kohoutů" příští týden do Nizozemí vyhrát.

"Měli jsme více střel a vytvořili si lepší šance než soupeř," říká bývalý reprezentant Uruguaye. "Ale to je fotbal, uděláte jednu chybu, a platíte za to."

Bayern zostudil Zítku, Fiorentinu spasil Ujfaluši

Tu vytvořila nová posila z Herthy Berlín, Gilberto, jež hrála svůj první zápas v novém týmu. Brazilec ve 34. minutě ztratil míč a Farfán s přehledem uklidil míč do sítě domácích.

Jejich branku hájil znovu Paul Robinson, na Radka Černého zůstalo jen místo na lavičce náhradníků. Tottenhamu se do konce zápasu branku vstřelit nepodařilo, takže mu nezbývá, než v odvetě zvítězit.

"Bude to úplně jiný zápas než u nás. Myslím, že máme velmi dobré šance tam vyhrát 2:0 a postoupit," věří svému týmu Poyet, ale hned přehnaný optimismus hned mírní: "Eindhoven hraje velmi organizovaně, dobře brání a je hodně silný v přihrávkách, ale toto kolo ještě není u konce."

Fiorentina chválí polovinu cesty

To italské Fiorentině se na domácím stadionu dařilo. "Fialky" vedené kapitán Tomášem Ujfalušim zvítězily v prestižním souboji s anglickým Evertonem 2:0. Český reprezentační obránce podal solidní výkon a přihrál na první branku svého celku. Obdržel ale také žlutou kartu.

Šance hostujícího Evertonu držel velmi dlouho nahoře svým výborným výkonem brankář Tim Howard. V 70. minutě však přeci jen kapituloval. Ujfaluši přihrál volnému Zdravku Kuzmanovičovi a ten prostřelil anglického gólmana.

Ujfaluši: Fiorentina
Ujfaluši: Fiorentina | Foto: Reuters

Vítězství domácích ještě potvrdil deset minut před koncem Montolivo, který ukázkovým volejem zužitkoval chytrou přihrávku spoluhráče Jörgensena.

Domácí kouč Cesare Prandelli své hráče pochválil, zároveň ale upozornil, že je čeká ještě náročná odveta: "Náš výkon byl dnes téměř perfektní. Totéž co doma však musíme zopakovat také venku."

"Kuzmanovič hrál dnes opět velký zápas, ale pochválit musím všechny své hráče," řekl po utkání Prandelli. "Hrát utkání každé tři dny je velmi náročné a mým svěřencům patří velký kompliment."

Trenér také zalitoval toho, že se jeho týmu nepodařilo vstřelit i třetí branku. Odveta by v tom případě byla pro Fiorentinu daleko snazší. Výsledek 2:0 je sice také velmi dobrý, ale při síle Evertonu bude muset italský celek o postup ještě bojovat.