Tottenham odpadl ze hry o titul. Nestačil na United

Jakub Šafránek Jakub Šafránek
4. 3. 2012 19:04
Tottenham - Manchester United 1:3

Londýn - O titul letošního mistra anglické ligy si to v závěrečných jedenácti kolech Premier League patrně rozdají jen týmy z Manchesteru.

Loňský šampion Manchester United totiž v neděli porazil Tottenham na jeho hřišti 3:0 a na vedoucí City ztrácí už jen dva body.

Naopak Spurs po porážkách od United a Arsenalu zdá se definitivně odpadli ze hry, protože na třetím místě zaostávají za Citizens o plných třináct bodů.

Trenér André Villas-Boas končí v Chelsea
Van Persie zařídil výhru v Liverpoolu, Chelsea prohrála

Dnešní duel na White Hart Lane rozhodli Wayne Rooney a Ashley Young. První se trefil hlavou po rohovém kopu v závěru prvního poločasu, druhý vstřelil gól po hodině hry především díky vynikající nahrávce Naniho přes celé vápno.

Young poté navíc přidal ještě třetí zásah, když v 68. minutě vymetl nádhernou ranou šibenici Friedelovy branky. Za domácí po chybě Giggse pak již jen korigoval výsledek Jermain Defoe.

V neděli se blýskl i Fulham, který především díky hattricku Pavla Pogrebňaka porazil Wolverhampton 5:0. Jen remízu 1:1 pak uhrál se Sunderlandem šestý tým tabulky Newcastle.

Anglická fotbalová liga - 27. kolo:

Newcastle - Sunderland 1:1 (90.+1 Ameobi - 24. Bendtner z pen.), Fulham - Wolverhampton 5:0 (36., 44. a 61. Pogrebňak, 56. a 83. Dempsey), Tottenham - Manchester United 1:3 (87. Defoe - 60. a 69. Young, 45. Rooney).