23. 8. 2010 19:55
Teplice - Slavia 2:1 (1:1)
Archivní foto
Archivní foto | Foto: Bohumil Červenka

Praha - Fotbalisté Teplic otočili v dohrávce 6. kola první ligy zápas se Slavií a po výhře 2:1 se na ní bodově dotáhli.

Teplice nezlomil ani kuriózní vlastní gól, kdy Vidlička vracel míč brankáři Grigarovi, který však v té době stál mimo bránu.

Díky povedené střele slávistického odchovance v dresu Teplic Kalivody a proměněné penaltě Verbíře nařízené za hru rukou v pokutovém území se domácímu týmu podařilo ukořistit druhou výhru v sezoně a postoupit na sedmé místo. Slavia zůstala šestá.

Spartu vyloupila i Plzeň a dál vede ligovou tabulku
Klokani zachránili remízu až v nastaveném čase

První gól utkání je z kategorie těch, které se budou vysílat na Silvestra. Po Čelůstkově nákopu se snažil Vidlička poslat míč Grigarovi, jenže se trefil přesně do jeho protipohybu a míč se pomalu došoural do branky.

Teplice však odpověděly ve 37. minutě. Rosa se uvolnil na levé straně, prostrčil na Zoubeleho a míč vzápětí přistál na velkém vápně přímo na nohu Kalivody, který ho z voleje uklidil do horního růžku branky.

V 67. minutě centroval nešťastník Vidlička a Čelůstkova těsně před Mahmutovičovou hlavou zasáhl míč rukou. Nařízenou penaltu vzápětí proměnil Verbíř a zajistil Teplicím důležité tři body.

6. kolo první fotbalové ligy:

FK Teplice - SK Slavia Praha 2:1 (1:1)
Branky: 38. Kalivoda, 67. Verbíř z pen. - 22. vlastní Vidlička. Rozhodčí: Paták - Zlámal, Večeřa. ŽK: Mareš, Vondrášek - Trapp, Vomáčka. Diváci: 7515.
Teplice: Grigar - Vidlička, Matula, Hošek, Rosa - Verbíř (78. Vondrášek), Kalivoda (87. Došek), Ljevakovič, Zoubele (64. Siva) - Mareš, Mahmutovič. Trenér: Plíšek.
Slavia: Jaakkola - Čelůstka, Vomáčka, Trapp, Hubáček - M. Černý, Kisel, Janda (69. L. Jarolím), Ragued, J. Černý - Hora (60. Vlček). Trenér: K. Jarolím.