Takové bylo Euro: Krach českého týmu a triumf španělského fotbalu

Takové bylo Euro: Krach českého týmu a triumf španělského fotbalu
Česká reprezentace nastoupila proti Švýcarsku ve složení: Čech, Grygera, Polák, Galásek, Jankulovski, Sionko, Koller, Jarolím, Plašil, Ujfaluši a Rozehnal.
Václav Svěrkoš pálí při úniku švýcarské obraně jediný gól prvního utkání.
7. 6. - Češi vstoupili vítězně do Eura  - V zahajovacím utkání fotbalového mistrovství Evropy porazila Česká republika domácí Švýcarsko 1:0. Vítězství Čechům zařídil střídající útočník Baníku Ostrava Václav Svěrkoš, kterého trenér Brückner poslal na trávník v druhém poločase místo Jana Kollera.   Další podrobnosti naleznete ve článku zde
Alexandr Frei, švýcarská hvězda, pro něhož ME skončilo za 40 minut
Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz
30. 6. 2008 17:11

Nestihli jste kus fotbalového mistrovství Evropy? V galerii Aktuálně.cz si můžete prohlédnout ty nejzajímavější momenty Eura, jak je zachytili fotografové. Od začátku, přes český krach, až po závěrečný triumf Španělska. Podívejte se.

 

Právě se děje

před 53 minutami

Hlavní líčení v brněnské korupční kauze Stoka bude pokračovat až příští rok

Krajský soud v Brně bude v hlavním líčení sledovaného případu obžaloby z korupce na radnici Brno-střed, takzvané kauze Stoka, pokračovat v roce 2021. Listopadové i prosincové termíny soud odvolal. Vyplývá to z justiční databáze.

V kauze je obžalováno 11 lidí a dvě firmy včetně někdejšího politika za hnutí ANO Jiřího Švachuly. Právě ten byl podle státního zastupitelství hlavou skupiny, která ovlivnila desítky zakázek správy nemovitostí městské části Brno-střed a 27 zakázek v městské části Brno-střed, kdy výše úplatků podle státního zástupce dosáhla až 47 milionů korun. Švachula vinu popřel.

Hlavní líčení začalo 21. září, pokračovalo další dva jednací dny, následující dva jednací dny byly 6. a 7. října. Soud během těchto pěti dní vyslechl obžalované. Na listopad a prosinec bylo původně nařízeno ještě dalších zhruba 15 jednacích dní, soud je ale všechny postupně odvolal. První nezrušený termín je nyní vypsán na 5. ledna, jde o třídenní blok, poslední termín je zatím 18. března.

Zdroj: ČTK
Další zprávy