Svěrkoš nedal penaltu, Baníku to proti Plzni nevadilo

27. 9. 2008 19:25
Plzeň - Ostrava 1:3
Fotbalisté Baníku se v závěru vyhecovali k náporu. Zde střílí Daniel Tchuř.
Fotbalisté Baníku se v závěru vyhecovali k náporu. Zde střílí Daniel Tchuř. | Foto: Ondřej Besperát

Plzeň - Fotbalisté Baníku Ostrava přehráli v osmém kole Gambrinus Plzeň s přehledem 3:1, a to ještě za stavu 1:0 Václav Svěrkoš zahodil penaltu.

Domácím to ale v jejich snaze o vyrovnání příliš nepodpořilo a po pěti minutách vedl Baník stejně o dvě branky.

Zápas jsme sledovali minutu po minutě

Hned tři hostující hráči se zapojili do pěkné kombinace, na jejímž konci se úplně sám na malém vápně ocitl Mário Lička a bez sebemenších problémů skóroval.

Václav Svěrkoš.
Václav Svěrkoš. | Foto: Aktuálně.cz, Tomáš Adamec
Čtěte více:
Svěrkoš: Doufal jsem, že nedostanu stop. Nebylo za co
Svěrkoš může hrát. Za škrcení dostal pokutu 80 tisíc

Domácí ale přeci jen zmobilizovali síly a deset minut po přestávce se podařilo snížit Pavlu Horváthovi, který parádní ranou do šibenice zakončil rychlou akci Plzně - 1:2.

Jenže Západočeši se ze snížení dlouho neradovali. Už po pěti minutách vyrobil velkou hrubku Navrátil a Svěrkoš se řítil sám na plzeňskou branku. Útočník Baníku se pak skácel v souboji s Poštulkou a rozhodčí odpískal další penaltu.

Tentokrát se k ní postavil střelec prvního gólu Rudolf Otepka a bez problémů upravil na konečných 3:1.

Výsledek:
FC Viktoria Plzeň - FC Baník Ostrava 1:3 (0:2)
Branky:
57. Horváth - 25. a 63. Otepka (druhá z pen.), 18. Lička. Diváci: 3 835. Rozhodčí: Matějek - Ubias, Teuber. ŽK: 49. Rezek, 63. Poštulka, 89. Rada - 69. Zeher, 76. Vašek.
Plzeň: Poštulka - Šmejkal (82. Tatanashvilli), Rada, Navrátil, Lecjaks (40. Rezek) - Limberský, Trapp, Horváth, Petržela, Jiráček - Varadi (72. Mlika).
Baník: Vašek - Řezník, Bolf , Neuwirth, Tchuř - Galásek, Otepka, Marek, Lička (60. Zeher) - Mičola (78. Wojnar), Svěrkoš.