reklama
 
 

Svaz se ptá: Proč Bohemians podvod nehlásili nám?

20. 3. 2010 16:33
Fotbalový svaz se bude případem hned zabývat

Praha - Kauzu údajné korupce ze strany Olomouce začneme hned prošetřovat. Vzkázali to kompetentní lidé z Českomoravského fotbalového svazu, které okolnosti případu trochu zaskočily. 

Celou aféru totiž odstartoval Karel Kapr, šéf Bohemians Praha.

Informoval o ní až deset měsíců po zápase, který je předmětem diskusí. Utkání skončilo 3:0 ve prospěch Sigmy a poražení tvrdí, že jim byl nabídnut úplatek a že ho nakonec na Kaprův pokyn přijali.

Čtěte dále: Podvod?! Prohráli jsme za 300 tisíc, tvrdí Bohemians

Fotbalovou vládu ze Strahova ovšem klubový boss naprosto ignoroval, což deníku Aktuálně.cz potvrdil mluvčí disciplinární komise Jaroslav Kolář. "Máme prázdný stůl. Jediné, co se k nám doneslo, jsou výroky z médií," uvedl.

Na svazu se proto budou určitě ptát nejen na to, jak mělo k uplácení dojít, ale i na to, proč s oznámením střížkovský klub otálel. Kapr totiž uvedl, že o korupci věděl společně s další čtveřicí hráčů už před zápasem.

Trest pro Olomouc? I vyloučení z ligy

Olomouc už uvedla, že jde o křivé nařčení a proti tomuto obvinění se hodlá bránit právní cestou. Hrozí jí totiž velký trest.

Čtěte více: Olomouc uplácela? Kubíček v šoku: Nerozumím tomu

"Pokud bude prokázáno nesportovní a nekalé ovlivňování výsledku, pak se jedná v případě jednotlivce o zastavení činnosti nebo o zákaz výkonu funkce na dvanáct měsíců až na patnáct let a pokuta může být až půl milionu korun," tvrdí šéf komise Jiří Golda.

"V případě provinění kolektivu jsou tresty v podobě pokuty, která může dělat až 10 milionů korun, a odebrání až 20 bodů, popřípadě vyloučením družstva ze soutěže," dodal svazový činovník.

Disciplinární komise si nejdříve pozve na své čtvrteční jednání zástupce Bohemians Praha. Není ale ani vyloučeno, že dojde ke svolání mimořádného zasedání a případ by se mohl řešit rovněž na výkonném výboru ČMFS, který je na programu v úterý.

Kromě ČMFS se případem zabývá i policie.

autor: Martin Jůzek | 20. 3. 2010 16:33

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama