Svaz se ptá: Proč Bohemians podvod nehlásili nám?

Martin Jůzek
20. 3. 2010 16:33
Fotbalový svaz se bude případem hned zabývat
Sigma porazila Bohemians Praha 3:0
Sigma porazila Bohemians Praha 3:0 | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Praha - Kauzu údajné korupce ze strany Olomouce začneme hned prošetřovat. Vzkázali to kompetentní lidé z Českomoravského fotbalového svazu, které okolnosti případu trochu zaskočily. 

Celou aféru totiž odstartoval Karel Kapr, šéf Bohemians Praha.

Informoval o ní až deset měsíců po zápase, který je předmětem diskusí. Utkání skončilo 3:0 ve prospěch Sigmy a poražení tvrdí, že jim byl nabídnut úplatek a že ho nakonec na Kaprův pokyn přijali.

Čtěte dále: Podvod?! Prohráli jsme za 300 tisíc, tvrdí Bohemians

Fotbalovou vládu ze Strahova ovšem klubový boss naprosto ignoroval, což deníku Aktuálně.cz potvrdil mluvčí disciplinární komise Jaroslav Kolář. "Máme prázdný stůl. Jediné, co se k nám doneslo, jsou výroky z médií," uvedl.

Na svazu se proto budou určitě ptát nejen na to, jak mělo k uplácení dojít, ale i na to, proč s oznámením střížkovský klub otálel. Kapr totiž uvedl, že o korupci věděl společně s další čtveřicí hráčů už před zápasem.

Trest pro Olomouc? I vyloučení z ligy

Olomouc už uvedla, že jde o křivé nařčení a proti tomuto obvinění se hodlá bránit právní cestou. Hrozí jí totiž velký trest.

Čtěte více: Olomouc uplácela? Kubíček v šoku: Nerozumím tomu

"Pokud bude prokázáno nesportovní a nekalé ovlivňování výsledku, pak se jedná v případě jednotlivce o zastavení činnosti nebo o zákaz výkonu funkce na dvanáct měsíců až na patnáct let a pokuta může být až půl milionu korun," tvrdí šéf komise Jiří Golda.

"V případě provinění kolektivu jsou tresty v podobě pokuty, která může dělat až 10 milionů korun, a odebrání až 20 bodů, popřípadě vyloučením družstva ze soutěže," dodal svazový činovník.

Disciplinární komise si nejdříve pozve na své čtvrteční jednání zástupce Bohemians Praha. Není ale ani vyloučeno, že dojde ke svolání mimořádného zasedání a případ by se mohl řešit rovněž na výkonném výboru ČMFS, který je na programu v úterý.

Kromě ČMFS se případem zabývá i policie.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Festival Malá inventura začal udílením cen České divadelní DNA

Asociace nezávislých divadel Českých republiky, režisér Jakub Čermák za inscenaci souboru Depresivní děti touží po penězích a Divadlo X10 se stali držiteli cen Česká divadelní DNA za mimořádný počin na poli nového divadla. Ocenění za dlouhodobý přínos, rozvoj a podporu nového divadla získal časopis Svět a divadlo, cenu za podporu a prezentaci české kultury v zahraničí obdržela předsedkyně občanského sdružení Tanec Praha Yvona Kreuzmannová. Předáním cen ve čtvrtek večer v pražském divadle Studio Hrdinů začal 18. ročník festivalu Malá inventura. Ten na více než 20 místech v Praze nabídne pět desítek inscenací, potrvá 10 dnů.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Irský premiér Leo Varadkar podal demisi

Irský premiér Leo Varadkar ve čtvrtek podal demisi. V čele vlády nicméně zůstane do doby, než se podaří zvolit jeho nástupce. V Irsku se na počátku února konaly předčasné parlamentní volby. Tři velké strany získaly zhruba stejný počet mandátů a cesta k vytvoření nové vlády je vzhledem k jejich vzájemné nevraživosti složitá. Kvůli rozložení sil není vyloučené ani to, že se budou konat další předčasné volby.

Poslanci takzvaného Dáilu, tedy dolní komory irského parlamentu, se ve čtvrtek sešli na ustavující schůzi. Podle očekávání se žádné ze tří velkých stran nepodařilo získat dostatek hlasů, aby byl její kandidát zvolen novým premiérem.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Tesla může vykácet část lesa na pozemku pro továrnu u Berlína, rozhodl soud

Americký výrobce elektromobilů Tesla může pokračovat v kácení lesa na pozemku nedaleko Berlína, kde chce vybudovat první továrnu v Evropě. Rozhodl o tom dnes berlínský vrchní správní soud, který zamítl stížnosti dvou ekologických organizací. Proti rozhodnutí se nelze odvolat, informovala agentura DPA.

Přípravu pozemku na výstavbu továrny v braniborské obci Grünheide, která leží několik kilometrů jihovýchodně od německé metropole, pozastavil vrchní správní soud v pondělí, aby mohl posoudit stížnosti ochránců přírody. Dnes rozhodl, že americká firma splnila všechny zákonné požadavky nutné ke kácení lesa. Před začátkem vegetačního období hodlá Tesla vykácet borovicový les na rozloze 90 hektarů.

Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

Nové Mexiko žaluje internetovou společnost Google, firma prý sbírala osobní údaje školáků

Generální prokurátor Nového Mexika Hector Balderas zažaloval americkou internetovou společnost Google. Tvrdí, že firma v tomto státě získala osobní údaje školáků, čímž porušila jejich právo na soukromí. Informovala o tom dnes agentura Reuters.

Google podle Balderase využil řadu svých produktů, jako je například e-mailová služba Gmail, ke sběru informací o studentech ve věku do 13 let, a to bez souhlasu jejich rodičů.

Balderas již předloni podal podobnou žalobu na Google a několik dalších technologických podniků, ve které firmy obvinil z nezákonného sběru údajů z mobilních aplikací určených dětem. Firmy pochybení popírají, na rozhodnutí soudu se stále čeká.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 5 hodinami

Bývalý poradce prezidenta USA Trumpa byl odsouzen na 40 měsíců do vězení

Bývalý poradce amerického prezidenta Donalda Trumpa byl odsouzen ke 40 měsícům vězení. Roger Stone byl loni shledán vinným v sedmi bodech obžaloby včetně lhaní Kongresu, ovlivňování svědka a maření vyšetřování. Prokuratura původně požadovala trest v rozmezí sedmi až devíti let.

Trump navržený trest kritizoval jako příliš přísný a ministr spravedlnosti William Barr doporučil nižší trest.

Podle dnešního rozsudku dostal Stone 18 měsíců za ovlivňování svědka, 12 měsíců za lhaní a 40 měsíců za maření vyšetřování. Tresty si bude odpykávat souběžně. K verdiktu patří ještě pokuta 20 tisíc dolarů (465 tisíc korun).

Trump na rozsudek reagoval sdělením, že bude případ sledovat a v určité chvíli učiní patřičné rozhodnutí. Stone má podle něj velkou šanci na "naprosté očištění".

Zdroj: ČTK
Další zprávy