Olomouc uplácela? Kubíček v šoku: Nerozumím tomu

Martin Jůzek
20. 3. 2010 13:30
Olomouc údajně koupila zápas s Bohemians Praha
Výsledek zápasu Sigmy Olomouc s Bohemians Praha prý byl dohodnutý
Výsledek zápasu Sigmy Olomouc s Bohemians Praha prý byl dohodnutý | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Praha - Fotbalisté Sigmy Olomouc čelí nařčení z podplácení. Podle sobotního vydání bulvárního deníku Aha! zaplatili hráči tohoto klubu na konci loňské sezony 300 tisíc korun pražským Bohemians.

Chtěli tím prý ovlivnit výsledek vzájemného zápasu 30. kola Gambrinus ligy, který nakonec Hanáci vyhráli 3:0 a díky klopýtnutí Mladé Boleslavi se mohli radovat ze čtvrté příčky a postupu do evropských pohárů.

Případem, který zveřejnil šéf střížkovského celku Karel Kapr, se již zabývá policie.

Čtěte dále: Podvod?! Prohráli jsme za 300 tisíc, tvrdí Bohemians

Na straně Sigmy zavládl podle slov sportovního ředitele Jiřího Kubíčka šok. "Naprosto mě to zaskočilo, nevím, co k tomu mám říct. Četl jsem, co se napsalo, ale nerozumím tomu," řekl olomoucký boss v rozhovoru pro deník Aktuálně.cz. 

Oficiální prohlášení však podle svých slov sám nemůže vydat. "Musí se k tomu vyjádřit celé klubové vedení," dodal.

Asi největší otazníky vzbuzuje načasování celé kauzy. Olomouc totiž v právě sobotu čeká důležitý zápas s pražskou Spartou a výsledek utkání může hodně napovědět, zda se letenský tým přiblíží titulu.

Kapr tvrdí, že nebylo účelem přijít s kauzou v den zápasu. "Poměrně dlouho mi trvalo, než jsem hráče přesvědčil, aby nechali svá svědectví úředně zadokumentovat. To se nyní povedlo, takže už nic nebránilo zveřejnění," uvedl.

Ale Kubíček nechce spekulovat, zda šlo o úmysl.

"Napadá mě spousta souvislostí, které mají svou závažnost. Ale nezlobte se, nechci teď vydávat nějaké stanovisko," uzavřel olomoucký funkcionář, jenž v dobách minulého svazového vedení proti takovým praktikám bojoval.

Zápas Sparta - Olomouc sledujte on-line ZDE

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Festival Malá inventura začal udílením cen České divadelní DNA

Asociace nezávislých divadel Českých republiky, režisér Jakub Čermák za inscenaci souboru Depresivní děti touží po penězích a Divadlo X10 se stali držiteli cen Česká divadelní DNA za mimořádný počin na poli nového divadla. Ocenění za dlouhodobý přínos, rozvoj a podporu nového divadla získal časopis Svět a divadlo, cenu za podporu a prezentaci české kultury v zahraničí obdržela předsedkyně občanského sdružení Tanec Praha Yvona Kreuzmannová. Předáním cen ve čtvrtek večer v pražském divadle Studio Hrdinů začal 18. ročník festivalu Malá inventura. Ten na více než 20 místech v Praze nabídne pět desítek inscenací, potrvá 10 dnů.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Irský premiér Leo Varadkar podal demisi

Irský premiér Leo Varadkar ve čtvrtek podal demisi. V čele vlády nicméně zůstane do doby, než se podaří zvolit jeho nástupce. V Irsku se na počátku února konaly předčasné parlamentní volby. Tři velké strany získaly zhruba stejný počet mandátů a cesta k vytvoření nové vlády je vzhledem k jejich vzájemné nevraživosti složitá. Kvůli rozložení sil není vyloučené ani to, že se budou konat další předčasné volby.

Poslanci takzvaného Dáilu, tedy dolní komory irského parlamentu, se ve čtvrtek sešli na ustavující schůzi. Podle očekávání se žádné ze tří velkých stran nepodařilo získat dostatek hlasů, aby byl její kandidát zvolen novým premiérem.

Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

Tesla může vykácet část lesa na pozemku pro továrnu u Berlína, rozhodl soud

Americký výrobce elektromobilů Tesla může pokračovat v kácení lesa na pozemku nedaleko Berlína, kde chce vybudovat první továrnu v Evropě. Rozhodl o tom dnes berlínský vrchní správní soud, který zamítl stížnosti dvou ekologických organizací. Proti rozhodnutí se nelze odvolat, informovala agentura DPA.

Přípravu pozemku na výstavbu továrny v braniborské obci Grünheide, která leží několik kilometrů jihovýchodně od německé metropole, pozastavil vrchní správní soud v pondělí, aby mohl posoudit stížnosti ochránců přírody. Dnes rozhodl, že americká firma splnila všechny zákonné požadavky nutné ke kácení lesa. Před začátkem vegetačního období hodlá Tesla vykácet borovicový les na rozloze 90 hektarů.

Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

Nové Mexiko žaluje internetovou společnost Google, firma prý sbírala osobní údaje školáků

Generální prokurátor Nového Mexika Hector Balderas zažaloval americkou internetovou společnost Google. Tvrdí, že firma v tomto státě získala osobní údaje školáků, čímž porušila jejich právo na soukromí. Informovala o tom dnes agentura Reuters.

Google podle Balderase využil řadu svých produktů, jako je například e-mailová služba Gmail, ke sběru informací o studentech ve věku do 13 let, a to bez souhlasu jejich rodičů.

Balderas již předloni podal podobnou žalobu na Google a několik dalších technologických podniků, ve které firmy obvinil z nezákonného sběru údajů z mobilních aplikací určených dětem. Firmy pochybení popírají, na rozhodnutí soudu se stále čeká.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 6 hodinami

Bývalý poradce prezidenta USA Trumpa byl odsouzen na 40 měsíců do vězení

Bývalý poradce amerického prezidenta Donalda Trumpa byl odsouzen ke 40 měsícům vězení. Roger Stone byl loni shledán vinným v sedmi bodech obžaloby včetně lhaní Kongresu, ovlivňování svědka a maření vyšetřování. Prokuratura původně požadovala trest v rozmezí sedmi až devíti let.

Trump navržený trest kritizoval jako příliš přísný a ministr spravedlnosti William Barr doporučil nižší trest.

Podle dnešního rozsudku dostal Stone 18 měsíců za ovlivňování svědka, 12 měsíců za lhaní a 40 měsíců za maření vyšetřování. Tresty si bude odpykávat souběžně. K verdiktu patří ještě pokuta 20 tisíc dolarů (465 tisíc korun).

Trump na rozsudek reagoval sdělením, že bude případ sledovat a v určité chvíli učiní patřičné rozhodnutí. Stone má podle něj velkou šanci na "naprosté očištění".

Zdroj: ČTK
Další zprávy