reklama
 
 

Olomouc uplácela? Kubíček v šoku: Nerozumím tomu

20. 3. 2010 13:30
Olomouc údajně koupila zápas s Bohemians Praha

Praha - Fotbalisté Sigmy Olomouc čelí nařčení z podplácení. Podle sobotního vydání bulvárního deníku Aha! zaplatili hráči tohoto klubu na konci loňské sezony 300 tisíc korun pražským Bohemians.

Chtěli tím prý ovlivnit výsledek vzájemného zápasu 30. kola Gambrinus ligy, který nakonec Hanáci vyhráli 3:0 a díky klopýtnutí Mladé Boleslavi se mohli radovat ze čtvrté příčky a postupu do evropských pohárů.

Případem, který zveřejnil šéf střížkovského celku Karel Kapr, se již zabývá policie.

Čtěte dále: Podvod?! Prohráli jsme za 300 tisíc, tvrdí Bohemians

Na straně Sigmy zavládl podle slov sportovního ředitele Jiřího Kubíčka šok. "Naprosto mě to zaskočilo, nevím, co k tomu mám říct. Četl jsem, co se napsalo, ale nerozumím tomu," řekl olomoucký boss v rozhovoru pro deník Aktuálně.cz. 

Oficiální prohlášení však podle svých slov sám nemůže vydat. "Musí se k tomu vyjádřit celé klubové vedení," dodal.

Asi největší otazníky vzbuzuje načasování celé kauzy. Olomouc totiž v právě sobotu čeká důležitý zápas s pražskou Spartou a výsledek utkání může hodně napovědět, zda se letenský tým přiblíží titulu.

Kapr tvrdí, že nebylo účelem přijít s kauzou v den zápasu. "Poměrně dlouho mi trvalo, než jsem hráče přesvědčil, aby nechali svá svědectví úředně zadokumentovat. To se nyní povedlo, takže už nic nebránilo zveřejnění," uvedl.

Ale Kubíček nechce spekulovat, zda šlo o úmysl.

"Napadá mě spousta souvislostí, které mají svou závažnost. Ale nezlobte se, nechci teď vydávat nějaké stanovisko," uzavřel olomoucký funkcionář, jenž v dobách minulého svazového vedení proti takovým praktikám bojoval.

Zápas Sparta - Olomouc sledujte on-line ZDE

autor: Martin Jůzek | 20. 3. 2010 13:30

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama