Sudí Franěk dostal stop. Dvě penalty = tři zápasy

24. 9. 2008 15:26
Franěk v zápase Sparta - Teplice neodpískal dvě penalty
Fotbaloví rozhodčí - ilustrační záběr.
Fotbaloví rozhodčí - ilustrační záběr. | Foto: Ondřej Besperát

Praha - Stopku na tři zápasy si „vysloužil" za svůj pondělní výkon v zápase Sparty s Teplicemi fotbalový rozhodčí Pavel Franěk.

O omezení delegace rozhodla na svém středečním zasedání komise rozhodčích.a delegátů.

Fraňkovi bylo vyčítáno zejména špatné posouzení situace z poloviny prvního poločasu, kdy po zákroku sparťana Kladrubského na teplického útočníka Juna nepochopitelně neodpískal pokutový kop.

Tomáš Řepka v jednom z četných hlavičkových soubojů s teplickými fotbalisty.
Tomáš Řepka v jednom z četných hlavičkových soubojů s teplickými fotbalisty. | Foto: Ondřej Besperát, Aktuálně.cz
Čtěte více:
Spartě odpustil penaltu. Rozhodčí Franěk bude pykat
Penalta? Nevím. Knokautovaný Jun si nic nepamatuje

Dopustil se ale i dalších závažných chyb.

Na druhé straně například odpustil po ruce Ljevakoviče ve druhém poločase penaltu také Teplicím.

Franěk zkrátka pondělní zápas nezvládl, což podle slov šéfa sudích Luďka Macely na středečním zasedání sám uznal.

Od fotbalu si tak odpočine minimálně tři ligová kola.

Že nějaký trest dostane, mohl Franěk tušit už od úterka. Za svůj pondělní výkon získal od delegáta utkání podprůměrnou známku pět a také Macela se vyjádřil ve smyslu, že jeho podřízeného potrestání nemine.

I kvůli chybám rozhodčího skončila ligová dohrávka nakonec bezbrankovou remízou 0:0, po které se náskok Sparty v čele tabulky snížil díky vítězství Slavie ve Zlíně na jediný bod.