Střídající Šimák zařídil gólem výhru novému kouči

30. 11. 2008 19:23
Werder Brémy - Frankfurt 5:0, Stuttgart - Schalke 2:0
Miroslav Klose se raduje ze své branky do sítě Leverkusenu
Miroslav Klose se raduje ze své branky do sítě Leverkusenu | Foto: Reuters

Leverkusen - Hoffenheim nadále kraluje nejvyšší německé fotbalové soutěži. Na druhé místo se však už posunul obhájce titulu Bayern Mnichov, jenž v sobotním šlágru porazil Bayer Leverkusen 2:0.

Že půjde o atraktivní utkání, to bylo jasné už po několika málo minutách.

Obě mužstva vyznávají útočnou hru a na první šanci čekali diváci ve vyprodané BayAreně jen do šestnácté minuty. Domácí záložník Barnetta našel po rohovém kopu hlavu Henriqua, který však trefil jen brankovou konstrukci.

Leverkusen měl o chvíli později další, ale ani Kiessling se neprosadil. Bavorský celek odpověděl po půlhodině hry, kdy nebezpečně střílel Schweinsteiger. Hráč, kterého by rád získal Juventus Turín jako náhradu za Nedvěda, byl vidět i později.

Třeba těsně před koncem první půle, kdy jeho ránu výborně vytěsnil gólman Adler. A tak se rozhodlo až ve druhém poločase.

Ani jeden tým se nechtěl spokojit s bodem a nakonec na to doplatili domácí. V 59. minutě našel Zé Roberto hlavu Toniho, který z pěti metrů a bez větších problémů poslal míč do sítě.

Leverkusen to zaskočilo a místo odpovědi začal na hřišti zcela dominovat Bayern Mnichov. Jistotu dal svěřencům Jürgenna Klinsmanna deset minut před koncem druhý útočník Klose, proti jehož ráně z kraje vápna nemohl Adler nic dělat.

Do souboje o důležité body se zapojil na straně domácích také Michal Kadlec. Jako už obvykle odehrál celý zápas, byl vidět, v prvním poločase dokonce nebezpečně vystřelil, ale k úspěchu to nevedlo.

Fenin sledoval hattrick Pizarra

Carlos Eduardo Marques (uprostřed) slaví gól se spoluhráči z Hoffenheimu - vedle Demba Ba a Vedad Ibiševič | Foto: Reuters

Také další český reprezentant se musel smířit s porážkou. A to pořádnou, Frankfurt vyhořel na půdě Werderu Brémy, kde prohrál 0:5. U debaklu byl také Martin Fenin, jenž bojoval osamocen na hrotu devadesát minut a v závěru dostal žlutou kartu.

Na druhé straně naopak zářil Claudio Pizarro. Peruánský kanonýr zaznamenal hattrick, za Brémy se ještě trefil Diego a Hunt. Werder si tak spravil náladu po Lize mistrů, kdy neporazil Famagustu a bude bojovat jen o postup do Poháru UEFA.

To Hoffenheim nebojuje na několika frontách a to je možná jeho největší výhoda.

Tým z malé vesnice na jihozápadě Německa znovu zvítězil, s podprůměrným Bielefeldem by ostatně jiný výsledek byl překvapením.

Opět se prosadil Vedad Ibiševič, jenž v páté minutě otevřel skóre, byl to jeho letošní sedmnáctý gól. Poté se trefil Carlos Eduardo a v závěru proměnil penaltu Copado.

Svěřenci Ralfa Ragnicka nakonec zvítězili 3:0 a s tříbodovým náskokem vedou Bundesligu. Druhý je Bayern Mnichov, třetí příčka patří Hertě Berlín, jež v pátek porazila Kolín nad Rýnem. Poslední je Karlsruhe, které nestačilo na Hannover.

Šimák pomohl k výhře nad Schalke

Vítěznou trefou do sítě Schalke se v neděli prezentoval novému trenérovi Stuttgartu Markusi Babbelovi český záložník Jan Šimák.

Ten sice nastoupil do ostře sledovaného duelu až ve druhé půli coby střídající hráč, ovšem už po šesti minutách svého pobytu na hřišti dokázal vstřelit úvodní branku zápasu.

A když ho pak v závěru napodobil také útočník Mario Gomes, mohl Stuttgart slavit výhru nad Schalke v poměru 2:0.

Nepříjemnou ztrátu bude muset naopak skousnout Hamburk společně s kapitánem Davidem Jarolímem.

Svěřenci Martina Jola se nedokázali příliš oklepat ze čtvrtečního nepovedeného utkání Poháru UEFA s Ajaxem a proti šestnácté Bochumi vydřeli nyní jen bod za remízu 1:1.