Drobný vychytal výhru. Hertha jde na druhé místo

Václav Rojík, Red Spo
28. 11. 2008 22:31
Hertha - Kolín nad Rýnem 2:1
Střídající Srb Marko Pantelič rozhodl o výhře Herty nad Kolínem 2:1.
Střídající Srb Marko Pantelič rozhodl o výhře Herty nad Kolínem 2:1. | Foto: Václav Rojík

Berlín - Fotbalisté Herty Berlín v páteční předehrávce patnáctého kola německé Bundesligy porazili Kolín nad Rýnem a posunuli se minimálně do soboty na druhé místo v tabulce.

Z výhry se raduje také český reprezentační gólman Jaroslav Drobný, jenž však na Olympijském stadionu neměl mnoho práce.

S jediným gólem ve své síti nemohl nic dělat. To se hrálo už v nastavení prvního poločasu, když domácí hodně zaspali v šestnáctce při bránění kolínského kanonýra Milivoje Novakoviče, jenž si v pohodě naskočil na Pezzoniho centr a přesnou hlavičkou do růžku nedal českému brankáři šanci.

Kolínu se tak povedl ideální gól do šatny, kterým srovnal na 1:1. Hertu dostal do vedení po necelé půlhodině hry srbský juniorský reprezentant Gojko Kačar, jehož parádně našel svým pasem aktivní Andrej Voronin.

Trenér Berlíňanů Lucien Favre poslal na hřiště ve druhé půli i "zlobivého" srbského útočníka Marka Panteliče, s nímž je na válečné stezce.

Rodák z Bělehradu však rozhýbal chřadnoucí ofenzivu modrobílých a tři minuty před koncem utkání vystřelil hlavou z malého vápna pro domácí velmi cennou výhru, která je posunula na druhé místo tabulky za vedoucí Hoffenheim.

Hertha - Kolín 2:1