Sportovci hodnotí volby. Baroš: Je mi smutno z naší země

Miroslav Harnoch Miroslav Harnoch
27. 1. 2013 12:15
Čeští sportovci na sociálních sítích hodnotí výsledky přímé volby prezidenta. Většinou se jim zvolený Miloš Zeman nelíbí.
Takhle nějak možná Milan Baroš reagoval na sobotní výsledek voleb prezidenta
Takhle nějak možná Milan Baroš reagoval na sobotní výsledek voleb prezidenta | Foto: CPA - Eduard Erben

Praha - Smutek, zmar a nutkání zvracet. To jsou nejčastější slova, která v posledních hodinách poslali do světa prostřednictví sociálních sítí čeští sportovci v reakci na zvolení Miloše Zemana prezidentem republiky.

První twitterový příspěvek má za sebou i fotbalový útočník Milan Baroš. Bývalý reprezentant ho věnoval právě výsledkům voleb. "Volby? Je mi smutno z naší země," napsal Baroš.

Nebyl ale zdaleka sám. Zajímavou konverzaci si vyměnili fotbalisté Jan Rajnoch a Jiří Štajner.

"V politice, jako ve fotbale. Co jsme to za národ..." uvedla na svém profilu liberecká opora Štajner. "Blbci, je slabé slovo, Štajny," odpověděl mu Rajnoch, který v současné době hraje za turecký Sivasspor.

Změní Rajnoch a Kreuziger občanství?

Ten sice volit nebyl kvůli fotbalovým povinnostem v Turecku, na twitteru ale prosil všechny uživatele, aby se v pátek zvedli a šli dát hlas Karlu Schwarzenbergovi.

"Jestli v sobotu vyhraje Zeman, tak snad zažádám o turecké občanství," uvedl v pátek v nadsázce Rajnoch. Po oznámení výsledků ho úsměv přešel.

"Já už raději nic nekomentuji, beru si Štajnyho jako tiskového mluvčího a jdu si otevřít tu jedinou plzničku, co tady mám," uzavřel téma "volby" Rajnoch.

Smutný byl i cyklista Roman Kreuziger. "Jen se potvrdilo, že jsme stát, kde lidé žijí jako slepé ovce. Bude na čase změnit trvalé bydliště," narážel na možnost emigrace Kreuziger.

 

Právě se děje

před 18 minutami

Na D1 na Benešovsku zkomplikovaly provoz dvě hromadné nehody, tvoří se kolony

Na dálnici D1 na Benešovsku v sobotu zkomplikovaly provoz dvě hromadné nehody, které se staly kolem 29. kilometru ve směru na Prahu. Obešly se bez vážných následků, dálnice je průjezdná, ale tvoří se kolony, řekla policejní mluvčí Michaela Richterová.

Podle prvotních informací jde o dvě nehody zhruba po čtyřech autech. "Jsou to všechno ťukance, není tam žádné zranění, maximálně nějaké lehčí. Dálnice není uzavřená, ale samozřejmě se tvoří kolony. Provoz je tam komplikovaný," uvedla mluvčí kolem 12:30.

Zdroj: ČTK
Další zprávy