Sportovci hodnotí volby. Baroš: Je mi smutno z naší země

Miroslav Harnoch Miroslav Harnoch
27. 1. 2013 12:15
Čeští sportovci na sociálních sítích hodnotí výsledky přímé volby prezidenta. Většinou se jim zvolený Miloš Zeman nelíbí.
Takhle nějak možná Milan Baroš reagoval na sobotní výsledek voleb prezidenta
Takhle nějak možná Milan Baroš reagoval na sobotní výsledek voleb prezidenta | Foto: CPA - Eduard Erben

Praha - Smutek, zmar a nutkání zvracet. To jsou nejčastější slova, která v posledních hodinách poslali do světa prostřednictví sociálních sítí čeští sportovci v reakci na zvolení Miloše Zemana prezidentem republiky.

První twitterový příspěvek má za sebou i fotbalový útočník Milan Baroš. Bývalý reprezentant ho věnoval právě výsledkům voleb. "Volby? Je mi smutno z naší země," napsal Baroš.

Nebyl ale zdaleka sám. Zajímavou konverzaci si vyměnili fotbalisté Jan Rajnoch a Jiří Štajner.

"V politice, jako ve fotbale. Co jsme to za národ..." uvedla na svém profilu liberecká opora Štajner. "Blbci, je slabé slovo, Štajny," odpověděl mu Rajnoch, který v současné době hraje za turecký Sivasspor.

Změní Rajnoch a Kreuziger občanství?

Ten sice volit nebyl kvůli fotbalovým povinnostem v Turecku, na twitteru ale prosil všechny uživatele, aby se v pátek zvedli a šli dát hlas Karlu Schwarzenbergovi.

"Jestli v sobotu vyhraje Zeman, tak snad zažádám o turecké občanství," uvedl v pátek v nadsázce Rajnoch. Po oznámení výsledků ho úsměv přešel.

"Já už raději nic nekomentuji, beru si Štajnyho jako tiskového mluvčího a jdu si otevřít tu jedinou plzničku, co tady mám," uzavřel téma "volby" Rajnoch.

Smutný byl i cyklista Roman Kreuziger. "Jen se potvrdilo, že jsme stát, kde lidé žijí jako slepé ovce. Bude na čase změnit trvalé bydliště," narážel na možnost emigrace Kreuziger.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 14 minutami

Inflace v eurozóně v červenci vystoupila na rekordních 8,9 procenta

Meziroční růst spotřebitelských cen v eurozóně v červenci zrychlil na 8,9 procenta z červnové hodnoty 8,6 procenta. Inflace tak vystoupila na další rekord. V konečné zprávě to dnes uvedl evropský statistický úřad Eurostat, který tak potvrdil rychlé údaje z konce července. Za vysokou inflací stojí zejména prudký růst cen energií. V celé Evropské unii inflace v červenci zrychlila na 9,8 procenta z červnových 9,6 procenta, uvádí evropský statistický úřad. Tento údaj Eurostat v rychlém odhadu neuváděl.

Inflace v eurozóně se nachází vysoko nad dvouprocentním cílem Evropské centrální banky (ECB). Ke konci července ECB v reakci na prudký růst inflace poprvé od roku 2011 zvýšila základní úrokové sazby, a to výrazněji, než původně avizovala. Její základní úrok se dostal na 0,50 procenta z rekordního minima nula procent, na kterém se držel od roku 2016.

Ceny energií v eurozóně se podle konečné zprávy Eurostatu v červenci meziročně zvýšily o 39,6 procenta. Jejich růst nicméně zpomalil z červnových 42 procent. Zrychlil naopak růst cen potravin, a to na 9,4 procenta z 8,9 procenta.

Zdroj: ČTK
Další zprávy