Sparta zasažená infekcí vedla, ale Curychu podlehla

rou, janc
25. 10. 2007 20:45
Vstup do základní skupiny Poháru UEFA Spartě nevyšel
Oumar Konde z FC Curych slaví vyrovnávací gól do sítě Sparty v prvním zápase základní skupiny Poháru UEFA. | Foto: Reuters

Praha - Vstup do základní skupiny Poháru UEFA se fotbalové Spartě vůbec nepovedl. Tým českého mistra, který před zápasem zasáhla záhadná infekce, podlehl na domácí půdě FC Curych 1:2.

Infekce trávicího traktu skosila odpoledne čtrnáct hráčů a členů realizačního týmu Sparty, přitom Kladrubský, Kulič, Kolář, Pospěch a Zeman museli být dokonce hospitalizování v nemocnici.

Zápas jsme sledovali ON-LINE ZDE

"Nejhůře na tom byl Kladrubský, který prakticky nemohl ani chodit," informoval před zápasem tiskový mluvčí Sparty Jakub Otava.

Nemocná Sparta prohrála a Letnou znělo Bílek ven - čtěte ZDE

Hráči byli před zápasem propuštěni do domácího léčení, ale zdravotní problémy se netýkaly jen jich - Řepka, Kadlec, Matušovič a Limberský museli nastoupit i navzdory nepříjemné nákaze.

"Příčina infekce je zatím nejasná, její původ odhalí až výsledky testů. Ty rozhodně nebudou k dispozici dnes," doplnil mluvčí.
Sparta zjišťovala, jestli by nebylo možné utkání odložit, hrát se ale nakonec bude. UEFA ale povolila Spartě výjimku a Letenští mohli na soupisku zapsat dva hráče rezervního týmu.

Sparta se chystá na Curych. Pomůže i Řepka - čtěte ZDE

Kádr Michala Bílka tak tři hodiny před utkáním doplnili útočník Bohumil Nádeníček a obránce Jan Krob.

Začátek Spartě vyšel

Sparta tak začala v improvizované sestavě, ale až na šanci Raffaela, který ve 12. minutě přestřelil Poštulkovu branku, měli více příležitostí ke vstřelení gólu domácí.

Leverkusen zdolal Toulouse, Hamburk vyhrál v Norsku - více ZDE

Nejdříve po chytrém křížném pasu Matušoviče za obranu neprostřelil gólmana hostí Slepička, pak stejný hráč nedokázal vystřelit po krásné kombinaci Rezka s Limberským.

Ve 24. minutě už se ale Slepička trefil. Kadlec se dokázal uvolnit na levém křídle, naservíroval míč do vápna a sparťanský útočník poslal ve výskoku míč stehnem do branky - 1:0.

Po vedoucím gólu Sparta trochu polevila a hra se vyrovnala. Toho mohli domácí litovat šest minut před koncem prvního poločasu. Po přímém kopu hostujícího celku nedosáhl Poštulka na vysoký míč a Kondé hlavou vyrovnal.

Ve druhé půli Sparta vyhořela

Druhý poločas už příliš aktivního fotbalu ze strany Sparty nenabídl. Jedinou šancí byl Rezkův centr, který mířil do švýcarské branky, ale brankář Leoni se zaskočit nenechal. V 63. minutě pak přišel rozhodující moment zápasu.

Oumar Kondé z FC Curych hlavičkou překonává brankáře Sparty Tomáše Poštulku.
Oumar Kondé z FC Curych hlavičkou překonává brankáře Sparty Tomáše Poštulku. | Foto: Reuters

Hosté se dostali do rychlého brejku po levé straně hřiště. Sparta na jejich akci prakticky nereagovala a vracela se s minimem hráčů. Šicháví našel ideálním pasem Alexandra Alphonse, který se z bezprostřední blízkosti nemýlil.

Domácím dal v 79. minutě šanci na zvrat krátce před tím vystřídavší Eric Hassli, který po tvrdém zákroku na Řepku viděl červenou kartu, ale přesilovka Spartě příliš nepomohla.

Pět minut před koncem zápasu se sparťané na chvíli radovali z vyrovnání, ale Doškův gól rozhodčí neuznali kvůli ofsajdu.

Pak svoji životní šanci propásl Bohumil Nádeníček, který byl dopsán na soupisku těsně před zápasem. Po rohovém kopu měl na malém vápně kousek prostoru, ale se skákavým míčem si nedokázal dostatečně rychle poradit a o balon přišel.

Sparta tak vstoupila do základní skupiny E Poháru UEFA nejhůře jak mohla. Domácí porážka s Curychem jí může hodně zkomplikovat postup do další fáze, kam se podívají první tři kluby z pětičlenných skupin. V dalším zápase skupiny E vyhrál Leverkusen nad Toulouse 1:0 - více ZDE.

Druhý zápas skupiny E sehraje Sparta 8. listopadu v Toulouse, Mladá Boleslav, která měla v prvním kole volno, přivítá španělský Villareal.

Výsledek:
AC Sparta Praha - FC Curych 1:2 (1:1)
23. Slepička - 37. Kondé, 62. Alphonse. Žluté karty: 69. Limberský,  71. Rezek,  90+3. Petržela (SPA) -  28. Rochat,  74. Tihinen. Červená karta: 79. Hassli. Diváci: 6 007. Rozhodčí: Dougal - Andrews, Macaulay (Skotsko).
Sparta: Poštulka - Limberský (82. Nádeníček), Řepka, Brezinský, Kadlec - Rezek (72. Petržela), Sylvestre, Kisel, Matušovič - Došek, Slepička.
Curych: Leoni - Schneider, Stahel, Tihinen, Rochat - Šicháví, Kondé, Abdi, Kollar - Alphonse (87. Veli Lampi - 90. Gashi), Raffael (77. Hassli).