Leverkusen zdolal Toulouse, Klose spasil Bayern

rou
25. 10. 2007 22:52
Pohár UEFA: brankář Černý porážce Tottenhamu nezabránil
Český brankář Tottenhamu Radek Černý inkasuje gól od Braulia z týmu Getafe v úvodním zápase základní skupiny Poháru UEFA. | Foto: Reuters

Praha - Příští soupeř pražské Sparty v základní skupině E Poháru UEFA, francouzské Toulouse, v prvním kole podlehl na hřišti Leverkusenu 0:1.

Úspěšný vstup Bayeru do Poháru UEFA zařídil jedinou brankou zápasu v 35. minutě Stefan Kiessling.

V dresu domácích se dostal na hřiště Michal Papadopulos, ale i český útočník vystřídal Freiera až těsně před závěrečným hvizdem.

Sparta zasažená infekcí vedla, ale Curychu podlehla - čtěte ZDE

Český gólman Daniel Zítka pomohl k domácí výhře Anderlechtu nad Hapoelem Tel Aviv čistým kontem, celý zápas odehrál za domácí i Jan Polák. Vítězství zařídil dvěma góly argentinský útočník Nicolás Alejandro Frutos.

V brance Tottenhamu naopak prohrál Radek Černý. Bývalý gólmana Slavie v domácím zápase proti Getafe dvakrát inkasoval a ačkoliv Hotspurs vedli, základní skupinu G zahájili ztrátou tří bodů.

Ve skupině D si první výhru připsal Hamburk, za který odehrál 85 minut David Jarolím. Odpor norského Brannu Bergen zlomil v 62. minutě střelou zpoza velkého vápna do levého rohu branky Vincent Kompany.

Klose zachránil Bayern od ostudy

Jen bod za remízu 1:1 získal Zenit Petrohrad v zápase s nizozemským Alkmaarem. Hosté vedli od 20. minuty, kdy první gól letošních základních skupin Poháru UEFA vstřelil Ariclenes Ari. Petrohrad, za který celý zápas odehrál záložník Radek Šírl, vyrovnal dvě minuty před koncem poločasu z penalty Timoščuk.

Fiorentina Tomáše Ujfalušiho přišla o vítězství na hřišti španělského Villarrealu dvě minuty před koncem normální hrací doby. Italský tým šel do vedení gólem Veiriho ze 48. minuty, alespoň bod domácím zachránil úspěšnou hlavičkou Capdevila. Český obránce odehrál za Fiorentinu celý zápas a dostal žlutou kartu.

Na pokraji senzace byli fotbalisté Crvene Zvezdy Bělehrad. Ještě čtyři minuty před koncem vedli na domácí půdě nad Bayernem Mnichov 2:1, ale nakonec odešli s prázdnou.

Ostudu německého velkoklubu odvrátil Miroslav Klose, který nejprve vyrovnával na 1:1 a dvěma góly v závěru zápasu nakonec dokázal skóre otočit. V 86. minutě vyrovnával na 2:2 a tři body zařídil Bayernu ve čtvrté minutě nastavení.