Sparta veze z Blšan jen remízu

SportPlus, ČTK
2. 4. 2006 17:03
Blšany - Podzimní chyby ve sparťanské defenzívě se na jaře již příliš neopakují. Jenže mistrovský tým zase selhává v útoku. Fotbalisté Sparty to znovu prokázali v Blšanech, kde sice měli herně navrch, ale nedokázali vstřelit ani jedinou branku. Stejně na tom byli i domácí a výsledkem byla bezbranková remíza. Spartě nepomohl k zisku dalších dvou bodů ani návrat kapitána Sivoka do sestavy.

Znovu na lavičku se posadila zimní švýcarská posila Lustrinelli. Zaplněný blšanský stadionek se radoval ze slunečného odpoledne více než z předváděné hry. Proto ani kulisa nebyla příliš bouřlivá.

Sparta záhy po úvodním hvizdu ovládla díky Šimákovi střed hřiště, jenže v koncovce byla žalostná. Domácí pouze vyčkávali, s čím na ně favorit vyrukuje, sami se do zakončení dostávali jen zřídka. V jedenácté minutě si polaskal Blažek míč po Pešírově slaboučké ráně, nezapotil se ani blšanský Slavík. Až Šimákova razantnější rána z úhlu po necelé půlhodině hry jej trochu vyvedla z klidu.

Jedinou skutečnou šanci si sparťané vypracovali minutu před poločasovým odchodem do šaten. Matušovič nabil centrem zprava Pospěchovi, ale jeho dorážka ze tří metrů gólem neskončila.

Sparta vstoupila do druhého poločasu dravěji, jako by chtěla zápas rozhodnout v jeho úvodních deseti minutách. A skutečně se jí to mohlo povést poté, co Matušovič v 53. minutě zužitkoval uličku od Šimáka, jenže asistent Košec odmával ofsajd a gól nebyl uznán. Klidné dění na trávníku ukončilo vniknutí několik hostujících fandů na trávník. Nervozita z hlediště se rázem přenesla i na hřiště a rozhodčí Matějek musel hasit několik rozmíšek mezi protihráči.

S přibývajícími minutami se však hra zlepšila a domácí začali více pomýšlet na útočení. V 73. minutě byli dokonce velmi blízko vedení po trestném kopu, po němž neuhlídal Kadlec hlavičkujícího Krejčího, ale ten branku minul.

V závěru Blšanští pochopili, že hostům dochází dech, a po několika závarech před Blažkem mohli rozhodnout ve svůj prospěch. Nejnebezpečnější pokus Vorla v 88. minutě ale skončil mimo branku.

Chmel Blšany - Sparta Praha 0:0
Rozhodčí: Matějek - Košec, Goňa. ŽK: Trapp, Devátý - Zabavník, Drobný, Šimák. Diváci: 2300 (vyprodáno).

Blšany: Slavík - Vorel, Müller, Šourek, Krejčí - Michal, Devátý, Trapp, Šindelář (89. Broschinský) - Pešír (86. Volek), Polodna (64. Zeher). Trenér: Bílek.

Sparta: Blažek - Zabavník, Drobný, Řepka, Kadlec - Kisel, Šimák (82. Kóňa), Sivok - Pospěch (76. Kolář), Došek (70. Lustrinelli), Matušovič, Trenér: Griga.

Teplice zabraly a porazily Jihlavu

Tepličtí fotbalisté přetrhli remízovou šňůru a po pěti nerozhodných výsledcích za sebou se dočkali ligového vítězství, když porazili Jihlavu 3:1. Severočeši se vrátili na druhé místo, zaručující účast v předkole Ligy mistrů, na němž mají náskok jednoho bodu před pražskou Slavií. Naopak ligový nováček z Jihlavy klesl na poslední pozici tabulky.

První gól Teplic padl už v šesté minutě, kdy se Sabou vysmekl svému bránícímu hráči a hlavičkou otevřel skóre. Hosté nerezignovali a v útoku se připomněli nebezpečnými akcemi Lovětínského a Svobody, jenže na Stínadlech je srážely laciné chyby v obraně. V 18. minutě se na levé straně prosmýkl Benát a jeho zpětnou přihrávku uklidil do branky záložník reprezentační jednadvacítky Jirsák.

Dvojice Benát, Jirsák byla chvílemi k neudržení a dále zaměstnávala obranu Jihlavy. A tak ještě před poločasem došla trpělivost jihlavskému trenéru Večeřovi, který sáhl k málokdy vídanému dvojímu střídání.

Nasazení Kaplana s Veselým jihlavské hosty probralo a efekt přineslo už čtyři minuty po přestávce. Do rozhozené teplické obrany vtrhl po Váchově pasu Svoboda a jeho střela se odrazila od tyče do branky.

Domácí sevřela nervozita, ale nakonec odolali a přidali gólovou pojistku. Dvě minuty před koncem Klein vrátil hlavou přetažený míč před branku a důrazný bosenský útočník Džeko po šesti minutách pobytu na hřišti zblízka doklepl míč do sítě.

FK Teplice - Vysočina Jihlava 3:1 (2:0)
Branky: 6. Sabou, 18. Jirsák, 88. Džeko - 49. Svoboda. Rozhodčí: Jech - Tulinger, Pospíšil. ŽK: Krmaš - Lovětínský, Veselý, Šourek, Svoboda. Diváci: 3950.

Teplice: Poštulka - Krmaš, Hunal (89. Štohanzl), Klein - Verbíř, Sabou, Benát, Jirsák, Tesařík (69. Kaufman) - Kroupa (82. Džeko), Rilke. Trenér: Mareček.

Jihlava: Rzeszoto - Šourek, Kadlec, Kopic - Bartoš, Zúbek, Vladyka, Lovětínský (39. Kaplan), Liška (39. Veselý) - Svoboda, Vácha (72. Pacholík). Trenér: Večeřa.

Brno poprvé vyhrálo venku, odnesl to Jablonec

Fotbalisté Brna se dnes dočkali svého vůbec prvního vítězství na hřišti soupeře v letošním ligovém ročníku. V Jablonci vyhráli 2:0 a poskočili z posledního místa tabulky na čtrnácté. V téže minuty se také Brňané ujali vedení. Po nevinném hlavičkovém souboji Zábojníka a Zelenky se míč dostal na hranici šestnáctky a tam jej bez přípravy napálil Mezlík.

Ve 28. minutě došlo ke spornému momentu. Baranek pronikal do pokutového území a byl faulován. Rozhodčí Šedivý k nelibosti domácích hráčů i diváků usoudil, že k zákroku došlo mimo šestnáctku a nařídil pouze přímý kop. Ten se Weberovi nepovedl.

V úvodu druhého poločasu hlavičkoval nebezpečně Klapka a Lejsal vyrazil na další roh. A tak znovu udeřilo Brno. Patrik Siegl vypálil z velké dálky a střela do spodního rohu branky nečekaně skončila v Bobokově síti.

Jablonec se v závěrečném náporu do mnoha vážnějších šancí nedostával, na jeho kontě přibývaly jen rohové kopy a brankář Lejsal udržel v pátém zápase své třetí čisté konto. I díky němu ještě Brno na jaře neprohrálo.

FK Jablonec 97 - 1. FC Brno 0:2 (0:1)
Branky: 14. P. Mezlík, 51. Siegl. Rozhodčí: Šedivý - Filgas, Hojsík. ŽK: Zábojník - Lejsal, Zelenka, P. Mezlík. Diváci: 3413.

Jablonec: Bobok - Jindřišek (71. Pončák), Zábojník, Hrotek, Glos -  Baranek, Kordula (56. Nulíček), Klapka, Weber - Lafata, Svátek. Trenér: Rada.

Brno: Lejsal - Horejš (50. Houšť), Trousil, Kuncl, Siegl - Baláž, Večeřa, Holek, P. Mezlík (88. Chlup), Černý - Zelenka (73. Besta). Trenér: Mazura.

Plzeň zlomil Ordoš

Fotbalisté Mladé Boleslavi pokračují ve svém smělém útoku na místa v evropských pohárech. V Plzni vyhráli 1:0 a usadili se pevně na čtvrtém místě tabulky. Tři body vystřelil týmu Michal Ordoš, jenž se trefil půlminutu poté, co v závěru přišel na trávník.

Hostujícím obráncům  dělal v první půli největší problémy útočník Vágner. Jeden z jeho průniků zastavili faulem a sám postižený hráč následný přímý kop zahrál nebezpečně k pravé tyči.

Ve druhém poločase však hosté naplno prokázali, že ovládají dokonale rychlou kombinační hru. Domácí často ztráceli míče a Středočeši vyráželi do rychlých protiútoků. Po jednom z nich zahrozil ranou z pětadvaceti metrů do břevna Ševinský. Domácí se nepoučili a po Matějovského centru za obranu hlavičkoval těsně nad branku Kysela.

Domácí defenziva pod tlakem hostů často chybovala a po špatně sehrané ofsajdové pasti už unikající Kulič přehazoval vyběhnuvšího Ticháčka, míč mířící do sítě ale stihl odkopnout vracející se Vlček. Za chvíli aktivní Kulič po dalším úniku pálil těsně vedle pravé tyče.

V 81. minutě se už hosté radovali. Na Vaculíkovu standardku si na malé vápno naběhl Ordoš a usměrnil míč mimo Ticháčkův dosah.  Mladá Boleslav tak z posledních devíti zápasů získala 20 bodů z 27 možných.

Viktoria Plzeň - FK Mladá Boleslav 0:1 (0:0)
Branka: 81. Ordoš. Rozhodčí: Adámek - Wilczek, Slavík. ŽK: Vágner, P. Šíma, P. Knakal, Zakopal, Kousal - Vaculík, Brezinský, Kulič, Rychlík.

Plzeň: Ticháček - M. Knakal, P. Knakal (46. Bednář), Zakopal, Procházka - Fillo, Pilař, Vlček, P. Šíma - Vágner, Kousal (83. Honka). Trenér: Michálek.

Boleslav: Kučera - Ševinský, Brezinský, Švejdík, Rychlík - Kysela, Vít, Matějovský, Vaculík - Kulič (90. Sedláček), Pecka (80. Ordoš).

Zlín poprvé na jaře vyhrál

Fotbalisté Zlína dnes si dnes připsali první jarní výhru. Souboj týmů čekajících na premiérové letošní vítězství s Příbramí rozhodl nejlepší střelec týmu Kraus, který v 89. minutě překonal brankáře Pařízka. Dnes přitom ne zcela zdravý útočník usedl na začátku jen mezi náhradníky. V době gólu už hráli hosté bez vyloučeného Pennera, který po faulu na Opielu musel v 57. minutě ze hřiště.

Příbram zahrozila hned v první minutě, ale pak se na dlouhou dobu soustředila pouze na defenzivu. Zlín hrozil především ze standardních situací. Po Opielově rohu gólman Pařízek na balon nedosáhl, slovenský útočník Škripec však hlavou střílel těsně vedle levé tyče.

Do druhé půle vyslal trenér Blaha Krause, který o sobě dal brzy vědět, jeho ránu ale Pařízek vyrazil. V 51. minutě vyvedl Baránka z klidu Buryán, jenže zblízka minul. Hosté pak přišli o Pennera, jenž ve středu hřiště zezadu skolil Opielu a sudí Jára mu bez váhání ukázal červenou kartu. Ani převaha o jednoho hráče však Zlínu dlouho nepomáhala.

Pouze rychlá kombinace Krause s Vidličkou potěšila více než dvě tisícovky diváků, o chvíli později nepřesně zakončil na druhé straně osamocený Frejlach. V 83. minutě střídající Žemlík sklepl balon pro Lukaštíka, který však trestuhodně přestřelil.

Až v závěru domácí překonali obranný val Středočechů, Vidličkův aut prodloužil Bača na Krause, a ten levačkou zajistil domácím tři body. Nic na tom nezměnilo ani nastavení, v němž Pleškovu ostrou ránu vytěsnil Baránek na roh.

Tescoma Zlín - Marila Příbram 1:0 (0:0)
Branka: 89. Kraus. Rozhodčí: Jára - Zlámal, Kumstát. ŽK: Kroča, Opiela, Vidlička - Frejlach, Navrátil, Klesa. ČK: 57. Penner (Příbram). Diváci: 2119.

Zlín: Baránek - Vidlička, Kroča, Zbožínek, Červenka - Opiela,  Vrtělka (46. Kraus), Švach, Lukaštík - Janíček (68. Žemlík), Škripec (55. Bača). Trenér: Blaha.

Příbram: Pařízek - Mácha, Navrátil, Formánek, Penner -  Buryán, Frejlach (90+2. Hašek), Riegel, Pleško - Divecký, Gruber (50. Klesa). Trenér: Tobiáš.