Sparta spalovala šance. Tak se vyhrávat nedá, ví Kucka

6. 4. 2009 23:00
Juraj Kucka měl po remíze smíšené pocity
Juraj Kucka
Juraj Kucka | Foto: AC Sparta Praha

Praha - Těšilo ho, že v dresu Sparty zaznamenal svůj první gól v české lize, ale mrzelo ho, že premiérová trefa nevedla k vítězství. Juraj Kucka měl po pondělní remíze s Libercem (1:1) hodně smíšené pocity.

"Samozřejmě jsem rád, že jsem dal gól," řekl na tiskové konferenci.

Za nepříznivého stavu mu na hraně vápna přistrčil míč Bony Wilfried a tečovaná rána Kucky přeletěla Zlámala a spadla do sítě.

"Byla to důležitá branka. Radši bych ji ale vyměnil za vítězství," uvedl dvaadvacetiletý Slovák, kterého na Letnou doporučil kouč Michal Bílek. Ačkoliv patří mezi nejméně zkušené, na hřišti to nebylo vidět.

Čtěte více: Spartu srazila chyba Blažka. Protrápila se k remíze

Naopak. Na trávníku byste dost možná nenašli aktivnějšího hráče. Běhal, přihrával, střílel a nakonec se i dočkal gratulací.

To na světelné tabuli svítila 74. minuta, když hráči v rudých dresech vyrovnali. Na další zásah však čekali marně. Přitom počet brankových příležitostí na straně domácích se nedal spočítat na prstech jedné ruky.

Aspoň jsme neprohráli

"Je to jednoduché. Když nedokážeme proměnit šance, nemůžeme vyhrát. A my jsme měli hodně šancí," konstatoval Kucka.

Už od začátku zatlačili sparťané soupeře do defenzivy. Holenda s Wilfriedem se s trochou nadsázky překonávali v tom, kdo spálí větší možnost. Třeba samostatný únik vytáhlého forvarda, který místo zakončení volil přihrávku, toho byl důkazem.

Zato Liberec měl dvě šance a jednu z nich Kerič proměnil. Šlo už o jeho dvanáctou trefu, čímž se osamostatnil na čele tabulky kanonýrů.

"Aspoň jsme doma neprohráli," dodal Kucka.

Sparta se snažila, kouč Chovanec poslal v průběhu druhé půle na hřiště Bergra, Kuliče a Matušoviče. Jenže přesnost v útočné fázi chyběla dál. Zvláště nakopávané míče na menšího Wilfrieda bez větších problémů zneškodnil hostující stoper Košťál.

A tak letenský klub nevyužil zaváhání vedoucí Slavie a rozdíl mezi pražskými rivaly činí po 22. kole jedenáct bodů.

Hráči Sparty ovšem po utkání nemysleli na klub z Vršovic, ale hlavně na to, že zůstávají druzí. "Chtěli jsme si udržet druhé místo, což se nám sice povedlo, ale mohli jsme mít větší náskok," uzavřel Kucka.