Sparta plánuje zastrašit Liverpool práskajícími kníry

ČTK ČTK
21. 12. 2010 12:26
Fanouškovská iniciativa se rychle šíří
Mocné kníry mají symbolizovat jednotu Sparty.
Mocné kníry mají symbolizovat jednotu Sparty. | Foto: Reuters

Praha - Původně to měl být jen oslavný žert po postupu v Evropské lize. Sparťanští fotbalisté si nechali na poslední duel s CSKA Moskva narůst útlé knírky, kvůli kterým si jim mnozí posmívali.

Po zápase se hráči rozprchli na dovolenou už bez pánské ozdoby pod nosem, ale brzy ji možná znovu nechají vyrašit. Iniciativa z kabiny totiž našla odezvu i mezi fanoušky, kteří se chtějí připojit k hráčům a na únorové utkání s Liverpoolem by prý mělo být knírků plno na trávníku i ve vyprodaném hledišti.

Sparťanskou iniciativu mezi hráči měl na svědomí údajně Marek Matějovský, nynější výzvu směrem k fanouškům pak sparťané sdružení kolem webu www.spartaforever.cz. Jeho tvůrci v pondělí vyzvali opravdové klubisty, aby si do prvního jarního zápasu Evropské ligy, v němž Pražané nastoupí 17. února doma proti Liverpoolu, nechali vyrašit alespoň drobný knírek.

Čtěte také:

Sparťané se po losu radují: Liverpool je soupeř snů
Tvrdý los pro Spartu: Na Letnou přijede Liverpool

"Pojďme Liverpool zaskočit nejen vyprodanou Letnou, bojovným výkonem na hřišti i v hledišti, ale i bojovným vzezřením. Ukažme, že kolos Sparta netvoří skupinky hráčů, skupinky fanoušků, skupinky pojídačů klobás či skupinky koulovačů pátého rozhodčího," napsal iniciátor výzvy s přezdívkou Pepek Námořník.

Stranou nemají zůstat ani mladí fandové, kterým ještě vousy nerostou, ani fanynky. Obě tyto skupiny prý mají včas využít služeb speciálních obchodů a vylepšit před utkáním svůj vzhled nalepovací atrapou. První reakce jsou pozitivní, někteří fanoušci přestávají raději s holením okamžitě.

 

Právě se děje

Další zprávy