Sparta doplatí 35 milionů. Kauza pozemků pod stadionem končí

Luděk Mádl Luděk Mádl
12. 11. 2014 16:00
Sparta uzavřela dohodu s ministerstvem financí, za pozemky pod stadionem státu doplatí necelých 35 milionů korun.
Pozemek pod stadionem a jeho v okolí získá nakonec Sparta v úhrnu za 55 milionů korun
Pozemek pod stadionem a jeho v okolí získá nakonec Sparta v úhrnu za 55 milionů korun | Foto: Eduard Erben

Praha - Sága sporů táhnoucích se kolem pozemků, na nichž stojí stadion fotbalové Sparty, je u konce. Sparta doplatila státu 34,9 milionu korun, a získala tak jistotu, že její vlastnické vztahy vůči těmto pozemkům už nebudou zpochybňovány. Píši to dnešní Hospodářské noviny.

Sparta získala pozemky v roce 2002. Úřednice ministerstva financí Jiřina Böhmová se však ocitla před soudem kvůli tomu, že je klubu prodala za 20 milionů, přičemž jiný znalecký posudek hovořil o ceně 198 milionů.

Sparta tedy s ministerstvem financí nadále diskutovala o situaci a v lednu došlo k uzavření dohody.

"Bylo potvrzeno, že výlučným vlastníkem předmětných pozemků je ACS Properties (dceřiná společnost Sparty) na základě kupní smlouvy z roku 2002. Součástí dohody rovněž bylo navýšení kupní ceny z původních 20 milionů o částku 34,9 milionu korun, která byla zaplacena ministerstvu financí," sdělil Radek Ležatka, vedoucí tiskového oddělení MF. "ACS Properties a AC Sparta se zavázaly předmětné pozemky užívat pro provozování sportovních činností, a to až do roku 2030."

Detailnější informace o případu najdete zde.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Disney změnil jména filmových studií, už neobsahují označení Fox

Americký zábavní gigant Walt Disney se rozhodl změnit jména filmových studií, která loni získal od společnosti 21st Century Fox. Z jejich názvu vypustí označení Fox. Studia The 20th Century Fox tak nově ponesou jméno The 20th Century, zatímco z Fox Searchlight Pictures se stanou jen Searchlight Pictures. Podle časopisu Variety nechce být Disney spojován se jménem mediálního magnáta Ruperta Murdocha, který vlastní konzervativní stanici Fox News. Ta mimo jiné podporuje republikánského prezidenta Donalda Trumpa, kdežto Hollywood je považován za baštu liberálů. "Jméno Fox rovná se Murdoch, a to je toxické," cituje časopis Variety nejmenovaného zástupce Disneyho.

Zdroj: ČTK/Variety
před 2 hodinami

Skokanka Ptáčková získala na olympijských hrách mládeže bronz

Skokanka na lyžích Štěpánka Ptáčková vybojovala na zimních olympijských hrách mládeže v Lausanne bronz a postarala se o druhou českou medaili v oficiálním hodnocení zemí. Sedmnáctiletá reprezentantka, která už dokázala bodovat v seniorském Světovém poháru, navázala na čtvrteční stříbro rychlobruslařky Zuzany Kuršové.

V Lausanne se radovali z medailí také čeští hokejisté, kteří byli členy mezinárodních týmů ve formátu tři na tři. Štěpán Maleček a Zuzana Trnková získali zlato, Matyáš Šapovaliv přidal bronz.

Třetí zimní olympijské hry mládeže potrvají v Lausanne do středy.

Zdroj: ČTK
Další zprávy