Sparta doplatí 35 milionů. Kauza pozemků pod stadionem končí

Luděk Mádl Luděk Mádl
12. 11. 2014 16:00
Sparta uzavřela dohodu s ministerstvem financí, za pozemky pod stadionem státu doplatí necelých 35 milionů korun.
Pozemek pod stadionem a jeho v okolí získá nakonec Sparta v úhrnu za 55 milionů korun
Pozemek pod stadionem a jeho v okolí získá nakonec Sparta v úhrnu za 55 milionů korun | Foto: Eduard Erben

Praha - Sága sporů táhnoucích se kolem pozemků, na nichž stojí stadion fotbalové Sparty, je u konce. Sparta doplatila státu 34,9 milionu korun, a získala tak jistotu, že její vlastnické vztahy vůči těmto pozemkům už nebudou zpochybňovány. Píši to dnešní Hospodářské noviny.

Sparta získala pozemky v roce 2002. Úřednice ministerstva financí Jiřina Böhmová se však ocitla před soudem kvůli tomu, že je klubu prodala za 20 milionů, přičemž jiný znalecký posudek hovořil o ceně 198 milionů.

Sparta tedy s ministerstvem financí nadále diskutovala o situaci a v lednu došlo k uzavření dohody.

"Bylo potvrzeno, že výlučným vlastníkem předmětných pozemků je ACS Properties (dceřiná společnost Sparty) na základě kupní smlouvy z roku 2002. Součástí dohody rovněž bylo navýšení kupní ceny z původních 20 milionů o částku 34,9 milionu korun, která byla zaplacena ministerstvu financí," sdělil Radek Ležatka, vedoucí tiskového oddělení MF. "ACS Properties a AC Sparta se zavázaly předmětné pozemky užívat pro provozování sportovních činností, a to až do roku 2030."

Detailnější informace o případu najdete zde.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Ondrášek po neúspěchu v Konferenční lize skončil v FCSB

Český útočník Zdeněk Ondrášek podle rumunských médií předčasně skončil v týmu FCSB. Klub se s dvaatřicetiletým fotbalistou po neúspěchu v předkole Evropské konferenční ligy dohodl na ukončení smlouvy.

Ondrášek přišel do FCSB na konci června a od začátku čelil kritice výstředního majitele klubu Gigiho Becaliho. Osudným se sedminásobnému reprezentantovi stalo vyřazení ve druhém předkole EKL s Karagandou.

Klub se s bývalým hráčem Plzně, Českých Budějovic, Tromsö, Krakova nebo Dallasu dohodl na ukončení smlouvy s odstupným ve výši 80 tisíc eur (dva miliony korun). Ondrášek stihl za FCSB odehrát ve třech zápasech 110 minut.

před 1 hodinou

Redfordův filmový festival Sundance bude jen pro naočkované

Americký festival nezávislých filmů Sundance budou smět v lednu 2022 navštívit jen naočkovaní. V úterý to oznámila ředitelka akce Tabitha Jacksonová. Divákům, filmařům ani dobrovolníkům již nebudou stačit negativní testy ani první dávka dvoudávkové vakcíny, pořadatelé hodlají vyžadovat certifikát o ukončeném očkování.

Festival, založený roku 1978 hercem Robertem Redfordem, se tradičně koná v městečku Park City. To leží v nadmořské výšce 2100 metrů zhruba 40 minut jízdy autem od Salt Lake City. Příští ročník je naplánován na 20. až 30. ledna. Podrobnosti ohledně toho, zda bude v kinech i přes povinné očkování nutné nosit respirátory, organizátoři teprve oznámí.

Zdroj: AP
Další zprávy