Španělé: Krutý pád na zem. Ale někdy to přijít muselo

25. 6. 2009 10:20
Španělský kouč přiznal, že jej Američané zaskočili
Američané dlouho slavili
Američané dlouho slavili | Foto: Reuters

Bloemfontein - Měli jasnou převahu, předváděli kombinační fotbal, vytvořili si mnoho šancí, ale stejně prohráli. Španělský národní tým nestačil ve středu na Američany a přišel o svou neporazitelnost.

Šňůra mistrů Evropy, kteří více než dva roky neprohráli, se zastavila na čísle 35.

Konec série přišel v nejméně vhodné době. Na Poháru FIFA v semifinále. "Někdy se to stát muselo. A ten den přišel teď," konstatoval po zápase brankář Iker Casillas.

Čtěte dále: Místo rekordu krach. Neporazitelné Španělsko padlo

Hodně smutný byl záložník Xavi, jehož Američané vymazali, že skoro nebyl vidět s balonem. "Je jasné, že je to velké zklamání a že vyřazení bolí. Měli jsme se dostat do finále," uvedl.

Španělé skoro celý zápas tlačili, ale z ojedinělých brejků soupeře dvakrát inkasovali a nakonec prohráli 0:2. Zkusili skoro třicetkrát vystřelit, nicméně ani ne třetina pokusů mířila na bránu Tima Howarda.

"Jde o ten typ zápasu, kdy z deseti jich vyhrajete devět," dodal gólman Realu Madrid.

Po loňském mistrovství Evropy se mužstva ujal Vicente del Bosque a jindy klidný kouč se v druhém poločase za stavu 0:1 několikrát zvedl z lavičky a vykřikoval na své svěřence taktické povely. Marně.

Favorizovaný výběr zvýšil aktivitu, jenže znovu udělal chybu v obraně a dostal druhý gól. "Měli jsme hodně, hodně šancí," povzdechl si kouč po skončení duelu. "Překvapilo nás, jak Američané hráli jako tým," řekl del Bosque ještě na adresu soupeře.

Američané nyní čekají na finálového soupeře, Španělé půjdou do zápasu o třetí místo. "Musíme ještě něco předvést," burcuje Xavi. Pokusíme se ho vyhrát," uzavřel trenér celku, který prohrál po 26 měsících.

Pouze tak vyrovnal rekord, ale Brazílii nepřekonal.