Šok v poháru: Baník vypadl s třetiligovým týmem

spo
5. 9. 2007 18:33
Na 18 stadionech se hrálo 2. kolo Poháru ČMFS

Praha - Naprostým krachem dosud neporaženého týmu z první ligy skončil zápas Poháru ČMFS ve Frýdku - Místku. Baník Ostrava tu prohrál 0:2 a je z dalších bojů o druhou nejcennější domácí trofej vyřazen. Dopadl tedy stejně jako nedávno Olomouc, která skončila v Konici.

Zbývající prvoligové týmy, které naskočily ve středu do pohárových bojů s týmy z nižších lig, svá utkání zvládly. Až na Brno, které sehrálo v Mutěnicích dramatický zápas.

Sparta za obhajobou vítězství vykročila rázně, v druholigovém Sokolově vyhrála bez potíží rozdílem čtyř gólů, ačkoliv podobně jako další týmy hrála bez reprezentantů.

Stejně tak vedoucí tým ligové tabulky a čerstvý účastník Ligy mistrů Slavia (bez Vlčka, Vaniaka, Krajčíka či Suchého) nezaváhal.

Dokonce i Liberec, trápící se na dně tabulky Gambrinus ligy, dokázal bez potíží zvládnout zápas v Čáslavi. Plzeň, Boleslav a Teplice (chyběl jim Fenin) si vedly stejně.

Hattrick za 23 minut

Šokem pro příznivce Baníku však bude výsledek jejich týmu ve Frýdku-Místku. David Bystroň si tu nejprve dal vlastní gól a zkázu hostí dokonal ve 30. minutě Němec.

Brno se trápilo v Mutěnicích, kde dokonce dvacet minut před koncem byl stav 3:3, ale nakonec Brňané zvládli lépe koncovku - rozhodující branku dal v 71. minutě Okleštěk. Předtím René Wagner nastřílel v rozmezí 23 minut čistý hattrick.

Průběh zápasů minutu po minutě a výsledky:

Ostatní zápasy:

• Fulnek - Vítkovice 5:3 (3:2)
    Branky: 18. a 34. Koštuřík, 58. a 89. Smetana, 2. Lukaštík - 14. Ditrich, 35. Jandík, 85. Kroker. Rozhodčí: Mikel. Diváci: 200.
  • Vyšehrad - Dukla Praha 0:3 (0:0)
    Branky: 70. a 74. Böhm, 54. Pokorný. Rozhodčí: Kovařík. Diváci: 350.
  • Uničov - 1. FC Slovácko 0:3 (0:1)
    Branky: 20. Sloboda, 75. Lysoněk, 76. Šultes. Rozhodčí: Szarowski. ČK: 74. Čtvrtníček (Slovácko). Diváci: 300.
  • Živanice - Hradec Králové 1:3 (0:1)
    Branky: 63. Hájek - 11. Krejcar, 62. Rezek, 89. Vodehnal. Rozhodčí: Moudrý. Diváci: 400.
  • Kroměříž - 1. HFK Olomouc 0:1 (0:0)
    Branka: 86. Korčián. Rozhodčí: Hájek. Diváci: 200.
  • Dobrovice - Kolín 1:2 (0:0)
    Branky: 75. Matějovský - 68. a 79. z pen. Kocourek. Rozhodčí: Vlasjuk. Diváci: 190.´
  • Chomutov - Vejprnice 4:0 (2:0)
    Branky: 35., 48. a 82. Skota, 25. Eiselt. Rozhodčí: Melničuk. Diváci: 150.
  • Nový Bor - Union Cheb 0:2 (0:1)
    Branky: 44. Škantár, 67. Čížek. Rozhodčí: Wencl. Diváci: 130.
  • Břeclav - Bystrc 1:0 (0:0)
    Branka: 82. Schwarz z pen. Rozhodčí: Býma. Diváci: 200.

Zbývající program 2. kola:
6. září: 17:00 Dvůr Králové - Bohemians 1905, Varnsdorf - Most, Nový Bydžov - Jablonec 97, Vlašim - Viktoria Žižkov,
12. září: 17:00 Třinec - Zlín, Krč - Příbram,
19. září: 16:30 Bohemians Praha - Kladno

Program 3. kola (26. září)
Dukla Praha - Sparta Praha, SK Líšeň - Slavia Praha, Jihlava - 1. FC Brno, Cheb - Dynamo České Budějovice, Rýmařov - Slovan Liberec, HFK Olomouc - FK Teplice, Slovácko - Zlín (Třinec), Kolín - FK Mladá Boleslav, Konice - Fulnek, Karviná - Frýdek-Místek, Krč (Příbram) - Viktoria Plzeň, Hradec Králové - Kladno (Bohemians Praha), Třeboň - Jablonec (Nový Bydžov), Náchod-Deštné - Viktoria Žižkov (Vlašim), Břeclav - Bohemians 1905 (Dvůr Králové), Chomutov - Most (Varnsdorf).