Sparta vstoupila do poháru rázně, odnesl to Sokolov

spo
5. 9. 2007 19:30
Obhájce trofeje odstartoval jasnou výhrou 5:1
Radost Sparty po té, co Libor Došek proměnil penaltovou příležitost a dal Viktorii Žižkov 4. gól. | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Sokolov - Fotbalisté Sparty Praha se nedali ve 2. kole Poháru ČMFS zaskočit a s druholigovým Sokolovem si poradili hladce 5:1.

Obhájci trofeje sice chyběli reprezentanti Marek Kulič a Zbyněk Pospěch, ale trenér Bílek neponechal nic náhodě a poslal na hřiště velmi silnou sestavu. Vyplatilo se to už v 7. minutě, kdy se trefil Libor Došek. Brankář Sokolova neudržel po střele Slepičky míč v rukou a sparťanský kanonýr měl snadnou úlohu.

Rychlý gól českého mistra uklidnil a na branku domácích se valil jeden útok za druhým. Ve 25. minutě zvyšoval po Horváthově centru z levé strany hlavou na 2:0 Miroslav Slepička. Sokolovští se do žádných větších šancí nedostávali, Sparta naopak mohla svůj náskok ještě zvýšit. Ale Abrahám ani Došek se už do konce poločasu neprosadili.

Šok v poháru: Baník vypadl. S+S suverénní - čtěte ZDE

Další branku tak přidali Pražané až po hodině hry. Jan Rezek namazal míč přímo na nohu Davidu Limberskému, který krásnou střelou ze 20 metrů zamířil přesně k levé tyči - 3:0.

Deset minut před koncem zvyšoval už na 4:0 Ludovic Silvestre. Ale ke slovu se dostali i domácí, čestný úspěch zaznamenal Michal Salák.

Poslední slovo měli ale Sparťané - střídající Karol Kisel nacentroval do malého vápna, míč prolétl až k Danielu Kolářovi, který střelou pod břevno nedal sokolovskému brankáři Kubáskovi šanci a upravil na konečných 5:1.

Zápas jsme sledovali on-line ZDE

Výsledek - 2. kolo:
FK Baník Sokolov - AC Sparta Praha 1:5
Branky: 86. Salák - 7. Došek, 25. Slepička, 66. Limberský, 80. Sylvestre, 89. Kolář.
Sokolov: Kubásek - Němeček, Mach, Jiráček, Bakeš (70. Šorfa), Mlika (46. Salák), Hájovský, Čada, Vondrášek (76. Habai), Bauer, Novák.
Sparty: Kozáčik - Limberský, Řepka, Hušek, Kadlec - Rezek, Horváth (58. Sylvestre), Abraham, Matušovič (76. Kisel) - Slepička, Došek (70. Kolář). Trenér: Bílek.