Snaživá Sparta končí podzim úspěšně. Sebrala bod CSKA

Tomáš  Kubánek Tomáš Kubánek
15. 12. 2010 21:30
AC Sparta Praha - CSKA Moskva 1:1 (1:1)

Praha - Fotbalisté Sparty uzavřeli letošní podzim cennou remízou 1:1 s CSKA Moskva a stali se tak vůbec prvním týmem, který suverénu skupiny sebral alespoň bod.

Úvodní gól CSKA vstřelil v 15. minutě Dzagojev, těsně před přestávkou na něj vyrovnávací trefou zareagoval Kadlec.

Přestože měla obě mužstva už postup do jarního play off zajištěn, snažili se jak sparťané, tak hráči CSKA produkovat svižný útočný fotbal, v čemž jim nezabránilo ani mrazivé počasí ani těžký terén.

Utkání Sparta - CSKA Moskva jsme sledovali ŽIVĚ
Mráz, sníh a CSKA. Zahřeje diváky fotbal, nebo topení?

Jako první zahrozili sparťané, kteří stejně jako soupeř nastoupili bez několika hráčů základní sestavy. Pamičovu ránu však pohotový gólman Čepčugov vyrazil na roh.

Ruský celek se k prvnímu vážnějšímu ohrožení dostali až po čtvrthodině hry a rovnou se radoval z vedoucí branky. Po ztrátě na půlce podniknul rychlý únik po straně Tošič, vyslal centr do vápna, kde měl hodně prostoru ke zpracování i gólové střele Dzagojev.

Domácí se hnali za vyrovnáním. Nejblíže k němu byli v 25. minutě, ale duo Hejda-Wilfried operovalo při přesném zakončení v ofsajdu. Na druhé straně zahrozil Tošič, jehož střela těsně minula vzdálenější tyč.

Minutu před koncem úvodní půle se Pražané přece jen dočkali. Rozběhnutý Podaný sklepl po dlouhém centru Hejdy na Kadlece, který si proti trojici protihráčů vytvořil co nejlepší pozici a chladnokrevně k tyči zakončil.

Ve druhém poločase už oba týmy vsadily na pečlivější obranu, a tak se šance objevovaly spíše sporadicky. Nadějné příležitosti měli na kopačkách znovu Tošič a Dzagojev, ovšem ani v jdnom případě úspěšní nebyli.

Ospalejší průběh však v posledních minutách gradoval, jak si téměř 13 tisíc otužilých diváků zasloužilo.

Skvělý centr Zemana našel v perfektní pozici Kweukeho, po jehož hlavičce už křičela polovina stadionu "gól". Jenže sparťanský útočník mířil těsně mimo. V 90. minutě byl brankové trefě ještě blíže, ovšem po brilantní zasekávané poslal svou střelu jen do tyče. A když se i v poslední šanci neprosadil Zeman, rozešli se po pohledném utkání obě mužstva smírně.

Utkání 6. kola skupiny F fotbalové Evropské ligy:

Branky: 44. Kadlec - 15. Dzagojev. Rozhodčí: Ingvarsson - Stalhammar, Strömbergsson (všichni Švéd.). ŽK: Dzagojev. Diváci: 12.707.

Sparta: Zítka - Adiaba, Hejda, Brabec, Pamič - Sionko (77. Zeman), Vacek, Kucka (84. Matějovský), Podaný (67. Kweuke) - Kadlec, Wilfried. Trenér: Chovanec.
CSKA: Čepčugov - Fedotov, A. Berezuckij, Šemberas, Ščennikov - Aldonin, Rahimič - Oliseh, Dzagojev, Tošič - Necid. Trenér: Sluckij.