Slovácko si v přípravě poradilo s Budafoki, Hradec zdolal Vysoké Mýto

20. 7. 2022 19:34

Fotbalisté Slovácka zvítězili na soustředění ve Slovinsku 3:0 nad týmem Budafoki z druhé maďarské ligy. Čtvrtý celek uplynulé sezony české nejvyšší soutěže dal všechny góly z penalt. Hradec Králové zdolal po obratu 3:2 divizní Vysoké Mýto.

Slovácko v úvodním duelu ve Slovinsku remizovalo 2:2 s tureckým mistrem Trabzonsporem a poprvé v přípravě nevyhrálo, dnes se ale vrátilo na vítěznou vlnu. Kuriózní gólový zápis obstarali na stadionu v Kranjske Goře úspěšní penaltoví exekutoři Kozák, Kohút a Ljovin.

Svěřenci kouče Svědíka sehrají poslední přípravný duel v pátek proti izraelskému Ašdodu.

Hradec Králové, který do obou poločasů nastoupil v rozdílných jedenáctkách, poslal do vedení v sedmé minutě Rybička, záhy ale skóre otočil dvěma trefami Haladei. Výhru favoritovi vystřelili až po změně stran Vašulín s Harazimem.