Sledujte ŽIVĚ: Uruguay s Francií remizovala 0:0

11. 6. 2010 20:00
Naváží Francouzi a Uruguajci na remízu mezi Mexikem a JAR z úvodního utkání? Nebo uvidíme první vítězství na šampionátu? Kdo půjde do vedení skupiny A? Sledujte on-line přenos Aktuálně.cz.

Minuta po minutě

Přehledně: rozpis a výsledky šampionátu

93. A je tu konec. Francie stejně jako před čtyřmi lety jen remizovala ve svém úvodním utkání na MS, tentokrát s Uruguayí 0:0. Stejně jako v prvním zápase skupiny A tedy došlo na remízu, i když toto utkání bylo mnohem takticky svázanější, než to odpolední. Francie svým výkonem poněkud zklamala, Uruguay v podstatě získala to, pro co si do zápasu přišla. Loučím se s Vámi a přeji hezký zbytek pátečního večera.

Den po dni: Rozpis a výsledky zápasů fotbalového šampionátu

93. Pokus Thierryho Henryho z ideální pozice ovšem trefuje pouze zeď.

93. Asi poslední šance Francie, před pokutovým územím fauloval Perreira Diabyho, A Lugano v zápětí dostává za protesty žlutou kartu.

92. Uruguay zuby nehty brání, vydrží až do konce?

91. Natsavují se tři minuty.

89. Závar před brankou Muslera, ale Henryho pokus nakonec uruguajská obrana odvrátila. Francouzský forvard navíc reklamuje ruku, což vzhledem k baráži o MS mezi Francii a Irskem vyvyolalo nevoli v hledišti, které "bzučí" vuvuzelami více než obvykle

87. Hráči Uruguaye si stále drží vysoké tempo a nevypustí jediný balon. Francouzi to mají i proti deseti velice těžké

86. A Francouzi jdou na zteč; Ribéryho si ovšem Uruguajci dnes dobře pokrývají

85. Francouze na poslední pětiminutovku posílí forvard Andre-Pierre Gignac z Toulouse, který střídá Govoua.

81. A je tu nepříjemnost pro Uruguay. Střídající Loderio během dvaceti minut dostal druhou žlutou kartu a musí pod sprchy. Od Uruguaye se tedy nejspíš mnoha ofenzivní aktivity již nedočkáme, naopak tým Raymonda Domenecha má jedinečnou příležitost rozhodnout zápas.

80. A Malouda je hned vidět. Jeho střelecký pokus ovšem minul o dobré tři metry Muslerovu branku

75. Střídání na obou stranách: za Francii nastoupí na hřiště Malouda (za nevýrazného Gourcuffa), v dresu Uruguaye vystřídal Suaréze Sebastian Abreu.

73. Velká příležitost Uruguaye: centr z levé strany sklepl Forlánovi Suaréz, jenže útočník Atletika Madrid minul z ideální pozice branku.

72. A střídá také Francie, na hřiště se podívá pamětnik pro Francii zlatého MS 1998 Thierry Henry, který vystřídá Anelku.

71. Uruguajci se teď hrnou dopředu, jen trocha smůly teď zabránila Suarezovi, aby šel sám na bránu, když se snažil prohodit si jesličkami Abidala

70. O minutku později tvrdě fauloval Toulalan Perreira a také on měl za chvíli před očima žluto.

67. Lodeiro v zápětí po příchodu na hřiště dostává žlutou kartu.

63. A jako první mění sestavu kouč Uruguaye Oscar Tabarez, který posílá na hřiště kreativního Nicloase Lodeira, který by měl pomoci útoku Jihoameričanů. Jak bude reagovat Domenech? Pošle na trávník Maloudu, který zažil povedenou sezonu? Nebo Thierry Henryho?

62. Máme za sebou hodinu hry a nadějné počátky druhé půle jsou již zapomenuty. Hraje se opět jen ve středu hřiště (či mírně před vápnem Uruguaye) a pěkných akcí je jako šafránu. Obávám se, že pokud nepříjde nějaké střídání spojené se změnou taktiky, nebo nějaký náhodný gól, mnoho už se na obrazu hry nezmění. Spokojenější by ale v takovém případě byli pochopitelně byli Uruguajci, kteří jsou v souboji s vicemistry považováni za outsidery.

60. Standartní situaci pro Francii z levé strany rozehrál Gourcuff do středu hřiště na Ribéryho, který se v druhé půli dostal snad poprvé k míči, ovšem ten mířil místo na bránu do rohu stadionu.

55. Rána Toulalana zdálky mířila jen do středu branky, alespoň ovšem registrujeme střelecký pokus.

51. Zdá se, že Uruguay chce hrát ofenzivněji a Francouzi s tím mají problémy. Další dravý průnik navíc podnikl Forlán, jehož střela ale tentokrát nemířila mezi tyče.

50. Centr na zadní tyč ale odvrátil hlavou Abi Diaby

49. Manévry Uruguajců na pravé straně útočné poloviny uťal až Diaby, a sice faulem

48. Francie je v začátku druhé půle aktivní, útočí dokonce v pěti, ale na devět bránících Uruguajců to zatím nestačilo

46. Právě začal druhý poločas.

45. Máme za sebou první poločas, který mnoho vzruchu nepřinesl. Francie má častěji míč, ale její aktivity, až na nadějný centr Ribéryho a polostřelu-polocentr Gourcuffa, se odehrávají především ve středu hřiště. Uruguay se soustředí na defenzivu, což se jí poměrně daří, a snaží se vysílat dlouhé centry na útočné hroty. Krom šance Forlána to ovšem k ohrožení Llorisovy branky nevedlo.

44. Ostatně atraktivitu zápasu ilustruje i počet střel na branku: 1:1

42. Kouč Domenech zuřivě gestikuluje u postranní čáry, ale nevypadá to, že by jeho pokyny měly žádaný účinek. Francie se za posledních dvacet minut nedostala ke střele.

40. Na zemi teď leží Perreira, který si v jednom ze soubojů poranil levé koleno. Vypadá to ale, že bude v pořádku

34. Ofsajd se píská i na druhé straně, Forlán poslal Suarézovi přihrávku o chvilkčku později, než by bývalo bylo záhodno

31. Pěkně teď středem postupoval Diaby, který posléze mířil nahrávkou na naběhnutého Govoua, jenž by býval šel sám na bránu, jenže přihrávku mu sebral v ofsajdu stojící Anelka, a tak se muselo pískat

28. Dál pokračuje zákopová válka obou týmů, Uruguay útočí maximálně ve třech lidech, Francie ve čtyřech.

20. Následně za příliš tvrdé napadání dostává žlutou kartu Ribéry.

18. U autové čáry Uruguajci podle rozhodčího faulovali Ribéryho a Francie zahrávala přímý kop. Ten rozehrál Gourcuff, který z ostrého úhlu nečekaně zamířil balon do brány. Muslera se teď musel vytáhnout.

16. Krásná akce Uruguaye a především Diega Forlána, který zakličkoval na levé straně a nebezpečně pálil ke vzdálenější tyči. Ránu vítěze Evropské ligy brankář Lloris s námahou vyrazil

14. První roh utkání zahrávali Francouzi - Uruguajci odkopávají. V zápětí jsou ale Domenechovi svěřenci zpět s nepřesnou Anelkovou hlavičkou

12. Patrice Evra podruhé v utkání držel za dres protihráče - a sudí už mu tentokráte ukázal žlutou kartu

10. Uruguajci hrají vzadu zatím tvrdě a účelně, ale dopředu se jim moc nedaří. Forlán se Suarezem jsou dost odříznutí ode hry.

7. První nadějná akce utkání. Po levé straně zatáhl balon Ribéry, nacentroval po zemi do vápna a Govouovi chyběl jen kousek, aby dosáhl na balon a vsítil první gól zápasu.

3. Zápas začal opatrně. Hraje se zatím hlavně ve středu hřiště.

1. Utkání právě začalo, rozehrává Francie.

V sestavě Francie chybí překvapivě Thierry Henry, který v baráži s Irskem díky hře rukou pomohl rozhodnout o postupu Francie na MS. Naopak Gallas a spol. se budou muset v obraně hodně třást před uruguajským duem Suarez - Forlán, které letos nastřílelo v nejrůznějších soutěžích dohromady 77 branek.

Sestavy:

Uruguay: 1-Fernando Muslera; 2-Diego Lugano, 3-Diego Godin, 6-Mauricio Victorino; 16-Maximiliano Pereira, 15-Diego Perez, 17-Egidio Arevalo, 18-Ignacio Gonzalez; 11-Alvaro Pereira, 9-Luis Suarez, 10-Diego Forlan

Francie: 1-Hugo Lloris; 2-Bacary Sagna, 3-Eric Abidal, 5-William Gallas, 13-Patrice Evra; 8-Yoann Gourcuff, 14-Jeremy Toulalan, 19-Abou Diaby; 10-Sidney Govou, 21-Nicolas Anelka, 7-Franck Ribery

V prvním utkání šampionátu odpoledne Mexiko remizovalo s domácí Jihoafrickou republikou 1:1, když nejprve domácí poslal do vedení Tshabalala, aby deset minut před koncem srovnal Marquez.

Šampionát odstartovala remíza JAR s Mexikem

Hezký večer, vítám Vás u on-line přenosu z druhého utkání fotbalového šampionátu v Jihoafrické republice, v němž se utká Uruguay s Francií. Zápas v Kapském měste začne ve 20:30.

Den po dni: Rozpis zápasů fotbalového šampionátu