Slavní fotbalisté nechápou: Proč si Bystroň bral drogu?

Sport Sport
31. 1. 2012 13:47
ANKETA: Osobnosti fotbalu se kloní k dvojitému trestu - od UEFA i Plzně
Foto: Eduard Erben

Plzeň - Jen údiv a rozčarování cítí bývalí profesionální fotbalisté a trenéři, když se vyjadřují k dopingové kauze plzeňského obránce Davida Bystroně.

Podle nich bylo užití zakázané látky neodpustitelnou hloupostí a hráč by měl být tvrdě potrestán. Ovšem nejen ze strany UEFA, ale i od Plzně, které způsobil největší škodu.

Aktuálně.cz se zeptalo několika českých fotbalových osobností, co říkají tomu, že Bystroň pravděpodobně užil pervitin nebo extázi, a jak by se měla k věci postavit Viktoria Plzeň.

Čtěte více:

Antonín Panenka

Foto: Tomáš Adamec

Překvapilo mě to. Kdo by to byl do toho kluka řekl. Samozřejmě, že to do sportu nepatří. Otázkou ale také je, jestli tu drogu požil jen nárazově, nebo už to bral opakovaně.

Já tohle neznám, za nás existovaly jen takové "karamelky" na povzbuzení, ale tvrdé drogy ne. Musí samozřejmě dostat trest, ale je to mrzuté, protože takový postih může znamenat konec jeho kariéry.

Přemysl Bičovský

Vítězný pokřik ve vítězném kolečku...
Vítězný pokřik ve vítězném kolečku... | Foto: Jiří Šidliák

Sice nejsem moc kovaný ve znalosti chemických látek, ale je asi jasné, že tenhle typ se mu do těla nedostal jen tak omylem.

Musel si úmyslně vzít drogu. Hlavně moc nechápu, proč si to bral. Proč si neuvědomil, co dělá a jaké to může mít následky. S tímhle jsem se nikdy nesetkal. Během mé kariéry se objevoval maximálně fenmetrazin, takže to neznám.

Trest, ale musí přijít, klidně i od Plzně, protože poškodil i jí.

František Cipro

Sportovní ředitel a trenér fotbalového klubu SK Dynamo České Budějovice František Cipro na tiskové konferenci klubu, která se uskutečnila 2. března v Českých Budějovicích před zahájením jarní částí první fotbalové ligy.
Sportovní ředitel a trenér fotbalového klubu SK Dynamo České Budějovice František Cipro na tiskové konferenci klubu, která se uskutečnila 2. března v Českých Budějovicích před zahájením jarní částí první fotbalové ligy. | Foto: Aktuálně.cz

To je úplně nepochopitelný případ.

Proč by si vůbec někdo ve fotbal měl brát nějaký podpůrný prostředek, vždyť je to kolektivní sport, záleží na všech hráčích, ne na jednotlivci. Ani nevím, kde k tomu mohl přijít, jestli někde na diskotéce.

Každopádně je to hloupost. A utrpí tím především Plzeň, protože Bystroň je velmi kvalitní stoper. Sledoval jsem ho už, když začínal v Baníku, a moc se mi líbil. Pro Viktorii to byl v poslední době jeden z klíčových hráčů. Tohle bych do něho absolutně neřekl.

Ladislav Vízek

Foto: Eduard Erben

Pořád tomu nerozumím. To snad ani nejde přičíst dnešní moderní době a mladé společnosti. Sám si to vzal a sám si podepsal ortel. A je to vážně neodpustitelný a neakceptovatelný přečin.

Měl by být exemplárně potrestaný, a to i od Plzně. Byl to její hráč, který porušil smlouvu a způsobil klubu ztrátu. Pro mě je ale smutné, že se vůbec něco takového děje.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Národní galerie Praha prodlouží výstavu maleb a dalších prací slavného malíře Rembrandta van Rijna do 21. března

Národní galerie Praha prodlouží výstavu maleb a dalších prací slavného malíře Rembrandta van Rijna do 21. března. Uvedla to dnes Česká televize. Výstava v paláci Kinských nazvaná Rembrandt: Portrét člověka začala 25. září a měla trvat do konce ledna. Kvůli nejpřísnějším opatřením proti koronaviru je od 27. prosince pro veřejnost uzavřená.

V paláci Kinských je vystaveno deset maleb a přes 50 prací slavného malíře. Výstava měla původně začít na jaře, její otevření bylo kvůli šíření nemoci covid-19 přesunuto na září. V prosinci byla mezi pěti výstavami, které měly výjimku ze zákazu otevření. Výjimku hygieniků s několika podmínkami dostaly výstavy s významnými zahraničními zápůjčkami. Ostatní galerie a muzea musela zavřít od 18. prosince.

Výstavu NGP připravila ve spolupráci s Wallraf-Richartz-Museum & Fondation Corboud v Kolíně nad Rýnem. Díla zapůjčily instituce jako Metropolitní muzeum v New Yorku, Londýnská Národní galerie, madridské Prado, Rijksmuseum v Amsterdamu či vídeňská Albertina. Výstava byla ústředním loňským projektem NGP. Bývalá ředitelka NGP Anne-Marie Nedoma ČTK před otevřením výstavy řekla, že tolik významných uměleckých děl Rembrandta i jeho souputníků lidé v Praze ještě neviděli.

Zdroj: ČTK
Další zprávy