Slávisté pomašírují na derby jak na pohřeb. ´Papírově´

Miloslav Lubas
26. 9. 2011 7:00
Sparta je letos fotbalový Goliáš, Slavia Davídek
Sparťané dávají slávistům před derby najevo svou nadřazenost i na nálepkách
Sparťané dávají slávistům před derby najevo svou nadřazenost i na nálepkách | Foto: Miloslav Lubas

Praha - Funébrmarš. Ničím jiným se nemůže stát tradiční pochod slávistických fanoušků z Edenu na Letnou.

Tedy alespoň ´na papíru´.  Na něm nebylo nikdy o vítězi derby pražských ´S´ nikdy menších pochyb než je nyní. Tuzemský fotbalový hit podzimu začne v pondělí v 19:30.

I jindy opatrní a střízliví fotbaloví znalci dávají sešívaným proti rudým pramalé šance.

"Tohle derby je jen o jednom mužstvu -  o Spartě," řekl Aktuálně.cz trenér reprezentační sedmnáctky Josef Csaplár.

"Když Sparta zápas nepodcení, vyhraje. Slavii nepomůže ani extrémní nasazení a bojovnost," dodal Csaplár. Podle něj Sparta Slavii předčí ve všech řadách. 

Čtěte také:
Sparťan, či slávista? Nyní je možné přiznat barvu
Lafatovy penalty porazily Žižkov, Hradec při ní selhal

Sparta vede ligu s 21 body a vyhrála sedmkrát za sebou. Slavia má na kontě pouhých šest bodů za jednu výhru, tři remízy a při porážky.

Branku nedala při hanebné prohře 0:3 s divizním Převýšovem v Ondrášovka Cupu, při debaklu 0:4 v Jablonci a ani při remíze doma s Duklou.

A nadsázkou řečeno - skoro každý, kdo v Česku fotbalu jen trochu rozumí, se po před derby pražských ´S´  neptá ´Kdo?´, ale ´O kolik?´.

Ultras: Je jedno, kde se soupeř plácá. Pošleme ho ještě níž

Sparťanští fanoušci se přesto před derby burcují,  jakoby šlo na Letné v pondělí večer o titul mistra světa 

Občanské sdružení ´Dvanáctým hráčem jsme my´ na webu Sparta Forever vzkazuje příznivcům rudých:  "...je úplně jedno, že se soupeř plácá, kde se plácá. O to větší by měla být motivace všech sparťanů, poslat ho ještě níž! Hráči na hřišti rozhodně pro to udělají vše, pomoci musíme i my!"

Dvanáctý hráč vyzývá, aby se Rudá hymna stala před utkáním chorálem, který se rozburácí ze 17.000 hrdel. A přeje si, ať hlasivky sparťanů přehluší hlasatele, oznamujícího sestavu Slavie. 

Na všech sedačkách najdou sparťané papíry v barvách klubu a v 10. minutě by je měli zvednout. A udělat z Letné rudou lavinu..

Sparta Forever propaguje na svém webu také antislávistické nálepky s odůvodněním, že ´Slavia je podřadný klub, jehož divní příznivci si zaslouží chodit po NAŠEM  hlavním městě kanálama´.

Na nálepkách jsou hesla Jedno město, jeden klub, Vládci Prahy nebo Udržuj čistotu, špína patří do koše. Oním odpadkem míní autoři nálepky slávistický znak.

"Je to takové špičkování," vysvětlil redaktor Sparta Forever Tomáš.

Mistr Evropy z Bělehradu Dobiáš: Kweuke je neudržitelný

Zatímco fanoušci si dělají ze Slavie nemilosrdnou ´velkoplošnou´ legraci, bývalý reprezentant a exsparťanská opora Václav Němeček byl stručný: "Kdyby kluci nevyhráli, tak by mě naštvali."

Spartu považuje za jasného favorita také majitel Baumitu Jablonec a dlouholetý sparťanský vysoký funkcionář Miroslav Pelta.

Mistr Evropy z Bělehradu 1976 a bývalý sparťanský trenér Karol Dobiáš Slavii úplně nezatracuje.

"Mužstvo, složené z několika zkušených hráčů a vycházejících hvězdiček, bude Spartě vzdorovat," prohlásil Dobiáš.

"Ale Sparta má Kweukeho a toho v naší lize nikdo neudrží!" upozornil.

 

Právě se děje

před 24 minutami

Vrátili jste se z oblasti s koronavirem? Zůstaňte chvíli doma, doporučil Číňanům Peking

Úřady v čínském hlavním městě Pekingu vyzvaly obyvatele města, kteří se vracejí z oblastí zasažených novým typem koronaviru, aby 14 dnů zůstali doma, a zabránili tak šíření nákazy. Informuje o tom agentura Reuters. Podobnou výzvu vydala i obchodní metropole Šanghaj.

Čína zesiluje opatření, aby zamezila šíření viru, kterým se od konce loňského roku v nejlidnatější zemi světa nakazilo více než 800 osob a 26 z nich zemřelo. Uzavřena je desítka měst v centrální provincii Chu-pej, odkud se nákaza šíří a odkud je hlášeno nejvíce případů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy