Slavii titul uniká, prohrála vlastním gólem

ČTK, SportPlus
7. 5. 2007 17:57
Jablonec - Popáté za sebou nedokázali fotbalisté Slavie v Gambrinus lize skórovat.V dohrávce 26. kola prohráli vlastním gólem Ante Aračiče v Jablonci 0:1
Michal Kordula (uprostřed) z Jablonce bojuje o míč s Lukášem Jarolímem ze Slavie Praha (vpravo) v utkání 26. kola první fotbalové ligy, které se hrálo 7. května v Jablonci nad Nisou. Vlevo je domácí Pavel Eliáš. | Foto: Aktuálně.cz

6 - Gašparík (Most), Volešák (Č. Budějovice), Fillo (Plzeň), Blažek (Liberec),
5 - Veleba (Kladno), Varadi (Ostrava), Zápotočný (Liberec), Holub (Ml. Boleslav).

6 - Kozáčik (Slavia),
5 - Poštulka (Teplice/Sparta), Filipko (Č. Budějovice), Pavlík (Kladno), Drobisz (Slovácko), Vorel (Slavia).

• Tabulka Gambrinus ligy ZDE

Naopak Jablonec se dočkal výhry po sedmi kolech, naposledy se radoval v prvním jarním utkání, kdy vyzrál na Letné na Spartu.

Oběma týmům se v poslední době nedařilo a trenéři se museli navíc obejít bez řady zraněných hráčů. Domácímu Radovi chyběli zranění Hloušek s Klapkou a kvůli disciplinárním trestům Svátek s Petrželou.

Hostující kouč Karel Jarolím musel dokonce oželet pětici Švec, Latka, Černý, Reiter a Janda, navíc Švento usedl po viróze jen na lavičku náhradníků, po trestu se vrátil do sestavy alespoň Hrdlička.

Okleštěné sestavy se podepsaly pod kvalitou utkání, které nabídlo divákům minimum gólových příležitostí. Nicméně už ve čtvrté minutě se dostal po trestném kopu Baranka odražený míč k volnému Fukalovi a jeho tvrdou střelu až na druhý pokus zkrotil hostující brankář Michal Vorel.

Nejblíže gólu v prvním poločase byl ve 23. minutě po rohu domácí Homola, ale po jeho hlavičce překonaného gólmana zastoupil na brankové čáře Jan Vorel, Flachbart pak z hranice vápna pálil nad. Slavia hrála opět pouze s jediným útočníkem Vlčkem, a ten zůstával vepředu osamocen, podpory ze záložní řady se nedočkal.

Za bojovnější výkon si domácí vysloužili v úvodu druhého poločasu vedení. V 53. minutě zahrál od postranní čáry trestný kop Flachbart a Aračič si dal vlastní gól. O dvě minuty později mohlo být na Střelnici ještě veseleji, ale po Zeherově centru a hlavičce Smíška pomohlo hostům břevno.

Na nepříznivý vývoj zareagoval hostující kouč dvěma změnami. Na trávník poslal Šventa s Necidem, ale ani to Slavii nepomohlo. Pouze v 67. minutě Necid nadějně vypálil z dálky, ale Špit byl připraven.

Hra Slavie byla nadále chaotická, její hráči nedokázali udržet míč na kopačkách, přesně si přihrát a naopak obrana měla dost práce s aktivní hrou domácích fotbalistů. Ti mohli deset minut před koncem zvýšit po akci Zehera, ale Smíškovi chybělo k zakončení půl kroku. V závěru pak k dovršení nezdaru Slavie uviděl v rychlém sledu druhou žlutou kartu Dosoudil a musel předčasně pod sprchy.

FK Jablonec 97 - Slavia Praha 1:0 (0:0)
Branka:
53. Aračič vlastní. Rozhodčí: Kovařík - Slavík, Tulinger. ŽK: Homola, Fukal, Kordula - Dočkal, Necid, Dosoudil. ČK: 89. Dosoudil. Diváci: 5055.
Jablonec: Špit - Zábojník, Fukal, Homola, Loučka (16. Weber) - Baranek, Kordula, Eliáš, Flachbart - Zeher (89. Valenta), Smíšek (90. Nulíček). Trenér: Rada.
Slavia: M. Vorel - J. Vorel, Dosoudil, Aračič, Hubáček - Krajčík (57. Švento), Suchý, Hrdlička (57. Necid), L. Jarolím, Dočkal (62. Janda) - Vlček. Trenér: K. Jarolím.