Slavia zahájila přípravu výhrou. Testovala i Pospěcha

Jakub Šafránek Jakub Šafránek
19. 1. 2011 19:14
Za Plzeň se v přípravě trefil navrátile Fillo

Praha - Vítězstvím nad 2:0 nad druholigovým Sezimovým Ústím zahájila zimní zápasovou přípravu fotbalová Slavia. Před stovkou diváků zajistili v Edenu červenobílým vítězství Adam Hloušek a Štěpán Koreš.

V dresu aktuálně čtrnáctého týmu tabulky Gambrinus ligy se představil útočník Zbyněk Pospěch, který je ve Slavii na testech. "Těšil jsem se, že si konečně zahraju, je to přesně rok, co jsem do takového zápasu nastoupil.  Samozřejmě, že vím, že to ještě není ono, chybí mi herní praxe, trochu i kondička, věřím, že to každým zápasem bude lepší," sdělil Pospěch slávistickému oficiálnímu webu.

V dalších přípravných zápasech se na umělé trávě v Edenu představí nejprve v neděli Čáslav, poté v úterý Nitra a ve středu Viktorie Žižkov.

O slávistu Belaida je zájem v Anglii. Zkouší ho Hull
Vlček: Nechápu to. Majitel Slavie by se měl ukázat

V dalších dnešních přípravných utkáních se představil i vedoucí tým Gambrinus ligy Plzeň, která porazila Baník Sokolov 3:2. Jednou brankou se na tom podílel i navrátilec Martin Fillo.

Vítězství nad vedoucím celkem MSFL si ve středu připsala Olomouc, jež zdolala Slezský FC Opava 3:1. Dvěma brankami se o vítězství Hanáků postaral Daniel Rossi. Dvakrát se trefil i Petr Švancara, který Slovácku zařídil výhru nad HFK Olomouc 4:2.

Přípravná fotbalové utkání:

Slavia Praha - Sezimovo Ústí 2:0 (1:0)

Branky: 40. Hloušek, 65. Koreš. Diváci: 100.

Sestava Slavie:

I. poločas: Vaniak - Janda, Vomáčka, Čelůstka, Hubáček - Hora, Dembélé, Kisel, Hloušek - Pospěch, Černý.

II. poločas: Vaniak - Dostál, Koubský, Čelůstka, Hubáček - Koreš, Milutinovič, Vyhnal, Hurka - Mikula, Zákostelský. Trenér: Petrouš.

Sigma Olomouc - Slezský FC Opava 3:1 (2:1)

Branky: 18. z pen. a 42. Rossi, 87. Přikryl - 4. Halaška. Rozhodčí: Gallo. Diváci: 80.

Sestava Olomouce:

Olomouc: Drobisz - Mangafic, Kučera (46. Doležal), Koutný, Hála - Šindelář, Rossi, Yates (65. M. Pospíšil) - Přikryl (46. T. Pospíšil), Jerome, Navrátil (79. Přikryl). Trenér: Psotka.

Viktoria Plzeň - Baník Sokolov 3:2 (2:1)

Branky: 12. Horváth, 23. Fillo, 62. Bakoš - 18. Vaněček, 81. Darida.

Sestava Plzně:

I. poločas: Ticháček - Rajtoral, Hájovský, Bystroň, Limberský - Petržela, Trapp, Horváth, Rezek - Ďuriš, Fillo.

II. poločas: Pavlík - Ševinský, Brezinský, Neuwirth, Dvořák - Štípek, Sladký, Jiráček, Krmenčík - Bakoš, Mandous. Trenér: Vrba.

1. FC Slovácko - HFK Olomouc 4:2 (1:2)

Branky: 41. z pen. a 62. Švancara, 54. z pen. Volešák, 87. Szmek - 33. Onofrej z pen., 39. Kovář.

Sestava Slovácka: Heča - Kuncl, Mezlík, Starý, Nešpor - Hlúpik, V. Valenta, Volešák, Urbánek - Szmek, Švancara.

Hradec Králové - Vlašim 3:0 (2:0)

Branky: 13. Pilař, 33. Černý, 76. Hečko. Rozhodčí: Benedikt - Melichar, Myška. Diváci: 30.

Sestava Hradce Králové:

I. poločas: Zich - Fischer, Němeček, Chleboun, Poděbradský - Štěpán, Černý, Hochmeister, Klapka - Pilař (27. Dvořák), Mišinský.

II. poločas: Lindr - Karal, Jandík, Kasálek, Zelený - Voltr, Pávek, Janoušek, Hečko - Dvořák, Korba. Trenér: Kotal.

Jiskra Třeboň - Dynamo České Budějovice 0:1 (0:1)

Branka: 19. Stráský. Rozhodčí: Jech. Diváci: 50.

Sestava Č. Budějovic: Kučera (46. Křížek) - Laštovka (46. Nitrianský), Horejš (46. Žižka), Lengyel, Mach - Mezlík, Černák (46. Bakala), Rakovan (46. Benát), Dobrašinovič (46. Riegel) - Stráský (46. Timm), Pecka (46. Ondrášek). Trenér: Šilhavý.