Slavia se smaží v Peci. Heslo: Bílým ´peklem´ k záchraně

Slavia se smaží v Peci. Heslo: Bílým ´peklem´ k záchraně
K žlutému cílovému kuželu v lese nad Pecí pod Sněžkou se řítí stoper Benjamin Vomáčka. Trenér Michal Petrouš ve čtvrtek dopoledne svým "ovečkám" odpustil šest sprintů. "Těch čtyřicet dva odmakali dobře," vysvětlil.
Hloušek patří podle Petrouše mezi nejlepší běžce "do vrchu". V elitní skupině rychlíků jsou i Janda nebo Trubila. "Jandys dává těch 35 metrů za pět vteřin," prozradil Petrouš.
Teplo poznamenalo i přípravu Slavie v nadmořské výšce skoro 1000 metrů. Ve čtvrtek ráno posypal větve smrků sice nový sníh, během dopoledne ale rychle roztával a dolů crčela voda. Ačkoliv mezi mraky probleskovalo slunce, slávisté si připadali jako v lijáku. Kvůli nemoci zatím soustředění opustil jen jeden hráč - Petr Mareš. V úterý ho skolila viróza. (Na obrázku Lukáš Jarolím)
Trenér Petrouš si pochvaluje čistý vzduch pod hřebeny Krkonoš. "Krev se v něm perfektně okysličuje. Jsou tady mnohem lepší podmínky pro přípravu než, kdybychom zůstali v Praze," dodal Petrouš. V úterý vyrazili hráči i na běžky. Kdo se necítil, šel raději na spinning. (Michal Petrouš a Petr Janda)
Foto: Jan Langer
Jan Langer, Miloslav Lubas
13. 1. 2011 17:58

Rádi byste věděli, jaká je fotbalová Slavia na horách? Třeba... Nahoru - dolů. Dolů - nahoru. Nahoru pořádným fofrem a dolů šouravě. A když kolem projdou turisté z Pece pod Sněžkou, jen se zasmějí, když se ozve: "Dejte si to s námi."

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 29 minutami

Na D6 u Sokolova havarovala dodávka a osobní auto, doprava je obnovena

Vážná dopravní nehoda omezila ve čtvrtek ráno dopravu na dálnici D6 u Sokolova. Při střetu osobního auta s dodávkou se čtyři lidé zranili, jeden z nich těžce. Doprava ve směru na Karlovy Vary byla krátce po nehodě obnovena, ve směru na Cheb byla silnice uzavřena do 11:15.

Nehoda se stala před 7:00. "Kvůli těžce zraněné osobě byl povolán vrtulník záchranné služby," doplnil krajský policejní mluvčí Jakub Kopřiva.

Na dálnici ve směru na Cheb se tvořily dopoledne až dvoukilometrové kolony, doprava se odkláněla už na odbočku na Loket a na východní obchvat Sokolova.

Zdroj: ČTK
Další zprávy