Slavia vede ligu i po derby. Výhru ale neuhájila

31. 3. 2008 19:30
Slavia - Sparta 1:1 (0:0)
Pražské derby skončilo dělbou bodů.
Pražské derby skončilo dělbou bodů. | Foto: Ondřej Besperát

Praha - Fotbalisté Slavie i po derby se Spartou dál vedou ligu o dva body. 267. vzájemné měření sil skončilo na Strahově remízou 1:1. Slavii dostal do vedení střídající David Kalivoda, jenže vzápětí byl vyloučen a Spartě vystřelil remízu obránce Michal Kadlec.

Od derby se očekávala atraktivní bitva, ale prakticky celou první půli byla vidět spíše úporná obrana, nepřesnosti a fanoušci se brzy začali nudit. Jiskřit se začalo až po změně stran.

V úvodních minutách se do první velké šance dostala Sparta. Horváth nacentroval do vápna na Slepičku, ten bleskově sklepl na rozběhnutého Kuliče, jehož ve vyložené šanci zastavil brankář Vaniak.

První roh se kopal až po dvaceti minutách hry. Při jeho zahrávání se po souboji s Abrahamem skácel v šestnáctce Slepička, ale penaltu si nevymodlil.

Po necelé půlhodině poprvé vážněji zahrozila Slavia. Pudil se před šestnáctkou prosmýkl kolem Kuliče, jenže jeho pokus z nadějné pozice vyrazil Grygar a Řepka vytěsnil na roh.

Pak vylétla ze sparťanského kotle první salva dýmovnic a sedaček.

Nevýraznou první půli, v níž měla více ze hry Sparta, okořenil už jen Horváthův roh, na nějž si vyskočil Sivok. Našel rukavice připraveného Vaniaka.

Větší drama nabídla až druhá půle. Po přestávce nejprve ukázala rychlou akci Slavia, po níž nastřelil boční síť Kalivoda. Rozhodčí však signalizoval ofsajd, Kalivoda protestoval a viděl za to žlutou kartu.

Pak zahrozili sparťané, blízko ke gólu měl Horváth. Svým typickým způsobem zakroutil přímý kop a Vaniakovi pomohla tyč.

Smutným hrdinou Kalivoda

Oba trenéři si podávají ruce.
Oba trenéři si podávají ruce. | Foto: Ondřej Besperát

Po necelé hodině hry se zaplněný Strahov dočkal prvního gólu.

Kalivoda se na malém vápně odpoutal od Kadlece, položil se do přetaženého centru od Belaida a poslal Slavii do vedení. Gól však oslavil svlečeným dresem, za což inkasoval už druhou žlutou kartu a následně červenou.

Po euforii tak slávisty stihla krutá rána. Sparta reagovala na gól střídáním Koláře za Doška, jenže následující minuty vyplnilo místo fotbalu řádění fanoušků.

Kromě létajících dělbuchů a sedaček tentokrát navíc vyběhl ze sparťanského kotle jedinec, který se chopil rohového praporku a přeběhl s ním půl hřiště, než byl zpacifikován.

Jarolím se zlobil: Kalivoda? Předvedl hrozný zkrat
Bílek po derby: Sparta byla lepší, ale bod beru

Sparta využila přesilovku jednoho muže čtvrt hodiny před vypršením normální hrací doby.

Kadlec napravil zaváhání při inkasovaném gólu. Horváth mu naservíroval z rohového kopu míč přímo na hlavu a reprezentační bek srovnal skóre na 1:1.

V závěru chtěly oba týmy urvat vítězství na svoji stranu. Slávisté vystřídali na hrotu osamoceného Toleského Střihavkou, ale ani sedmiminutové nastavení na remíze už nic nezměnilo.

FOTOGALERIE: Fanoušci Sparty táhli dobýt Strahov
Před 16. hodinou vyrazil průvod fanoušků od letenského stadionu.
Před 16. hodinou vyrazil průvod fanoušků od letenského stadionu. | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz