16. 9. 2011 22:49
Slavia - Dukla 0:0
Netrefil se ani Zbyněk Pospěch
Netrefil se ani Zbyněk Pospěch | Foto: Jakub Šafránek

Praha - Fotbalisté Slavie v nové sezoně stále tápou. V předehrávce 7. kola Gambrinus ligy jen remizovali na domácím hřišti s Duklou 0:0 a už čtyři zápasy v nejvyšší soutěži marně čekají na výhru.

Přesto se šesti body poskočili na desáté místo, klub z Julisky je na tom s osmi body o příčku lépe.

Další rozpačitý výsledek však zřejmě zapřičiní definitivní odvolání trenéra Michala Petrouše, jehož odchod si fanoušci znovu důrazně žádali.

"Záleží, jak to vyhodnotí vedení, jak zareagují. Nic dalšího k tomu říct nemůžu. Oni musejí v danou chvíli říct, zda jsou s mou prací spokojení nebo ne. Jestli vidí jen výsledky, nebo i to, jak se buduje tým, jak přichází noví hráči. Je to na nich," nehodlá se Petrouš vzdát.

Sparta jde na Baník bez Řepky, šlágrem zápas v Plzni
Vedení Slavie stále váhá s Petroušovým odvoláním

Slávistický kouč nasadil hned od začátku utkání novou útočnou posilu Blažka a Dukla se měla v první půli co ohánět, aby udržela bezbrankový stav. Ten se mohl měnit už v 1. minutě, ale odkop po nepovedené malé domů srazil Pospěch těsně vedle brány. Další Pospěchovo ohrožení dukelské svatyně mířilo nad a ani Blažek mezi tři tyče nezamířil.

Přestávka tlak domácích otupila a jejich snaha se změnila v křeč. Navíc začala hrozit také Dukla, její největší šanci zakončil Lietava do boční sítě.

V 84. minutě přece jen míč dopravil do sítě Pospěch, ovšem radost mu překazilo odpískání ofsajdu.