roj
21. 2. 2008 22:51
Tottenham - Slavia 1:1 (1:0)
Útočník anglického Tottenhamu svádí vzdušný souboj s obráncem pražské Slavie Erichem Brabcem. | Foto: Reuters

Londýn - Fotbalisté Slavie se loučí s pohárovou Evropou se vztyčenými hlavami. Výborným výkonem ze druhé půle udělali z odvety třetího kola Poháru UEFA na hřišti Tottenhamu Hotspur drama. Přesto po remíze1:1 postupuje dál soupeř.

Slavii pomohl k výbornému představení také matný výkon Tottennhamu, na nějž v neděli čeká ve Wembley finále Carling Cupu.

Minuta po minutě: Tottenham - Slavia 1:1

Český klub však po dlouhé době zanechal na britských ostrovech velmi dobrý dojem hodný lídra domácí soutěže. Větší část druhého poločasu svého soupeře viditelně přehrával. Tottenham si ale uhlídal náskok a celkové skóre 3:2 z obou zápasů jej posílá mezi nejlepší šestnáctku v Poháru UEFA.

Zase brzký gól

Podle očekávání dostal po hrozivé chybě na Strahově přednost v brance Tottenhamu Paul Robinson před Radkem Černým. Změnu na brankářském postu trochu překvapivě udělal i Karel Jarolím, jenž místo Martina Vaniaka nasadil Michala Vorla.

Ten se však ještě pořádně v brance na White Hart Lane nestačil ani zabydlet a už lovil míč ze její sítě.

Tottenhamu trvalo překonání obrany Slavie jen o tři minuty déle než před týdnem na Strahově.

Po skrumáží před šestnáctkou vykličkoval šikovně po levé straně Jamie O´Hara, nikým nehlídán vystřelil z hranice velkého vápna a jeho pokus nešťastně tečoval do protipohybu gólmana Vorla stoper Martin Latka.

Tottenham jen výjimečně zařadil nejvyšší rychlostní stupeň, ale i tak kontroloval v první půli průběh hry a slávisty držel z dostřelu vlastní branky.

Po necelé půlhodině hry mohl lídr české ligy prohrávat už 0:2. A znovu u toho byl O´Hara. Po jeho centru neuhlídal Brabec ve vápně číhajícího Benta, jehož oblouček vytěsnil Vorel lehkou tečí rukavicemi na břevno.

Tottenham vědom si svého náskoku trochu zvolnil a Slavia tak dostávala více prostoru ve středu hřiště. V první půli hosté ale donutili Robinsona jen jednou k pořádnému zákroku po jedovaté střele aktivního Jaroslava Černého.

Krajčík trefil naději

Kouč Jarolím do druhé půle posílil útok o druhého forvarda, Milana Ivanu, a slávisté si začali budovat převahu. A záhy si hrstka slávistických příznivců zakřičela "gól".

Matej Krajčík se raduje z gólu do sítě gólmana Tottenhamu Paula Robinsona.
Matej Krajčík se raduje z gólu do sítě gólmana Tottenhamu Paula Robinsona. | Foto: Reuters

Krátce po přestávce zatáhl Pudil míč po levé straně a parádně nacentroval na malé vápno nabíhajícímu Krajčíkovi, jenž z první prostřelil Robinsona.

Slavia vytáhla presink a pořádně začala soupeři znepříjemňovat život už na jeho polovině.

Po přímém kopu Černého si obrana Tottenhamu nepokryla nabíhající sláviststy, míč se dostal  v ideální pozici na Brabce, jenž však poslal pouze slabou hlavičku do Robinsonovy náruče.

O chvíli později vyděsil domácí fanoušky Střihavka. Poté, co ho Pudil centrem nadvakrát našel v šestnáctce,bývalý útočník Norwiche bleskovou otočkou orazítkoval tyč.

A Slavia nepolevovala. Čtvrthodiny před koncem zachránil Tottenham skvělým zákrokem Robinson, když vyrazil Ivanou dobře kopnutý přímý kop ke vzdálenější tyči.

V těchto chvílích slávisté zamkli domácí tým na jeho polovině. A byli to oni kteří se krátkými narážečkami posouvali k brance soupeře, zatímco domácí nebyli schopni podržet míč. I když z ojedinělého protiútoku se málem prosadil Bent, jehož oblouček šel těsně nad.

Slávisté se hnali za gólem na 2:1, jímž by si vynutili prodloužení, ale z jejich převahy už žádná větší gólová šance nevyplynula.

Tottenham Hotspur  - SK Slavia Praha  1:1 (1:0)
7. O´Hara - 51. Krajčík
Slavia: M. Vorel - Brabec, Hubáček, Latka, Dřížďal (81. Volešák), Pudil, Suchý, Krajčík (87. Belaid), Kalivoda (46. Ivana), Černý, Střihavka.
Tottenham: Robinson - Tainio, Chimbonda (61. Malbranque), Woodgate, Kaboul, Lennon (70. Jenas), Zokora, Huddlestone, O'Hara, Berbatov (46. Keane), D. Bent.