Norimberk ztratil postup v nastavení. Šírl byl vyloučen

ip
22. 2. 2008 0:50
Spartaku Moskva nestačilo ani dvoubrankové vítězství
Trochowski z Hamburku se snaží odcentrovat před branku Curychu v odvetě Poháru UEFA, která skončila 0:0. | Foto: Reuters

Praha - Záložník Hamburku David Jarolím postupuje se svým týmem do další fáze Poháru UEFA. Rozhodl o tom čtvrteční odvetný duel proti švýcarskému Curychu, kdy německý celek remizoval na domácím hřišti 0:0.

Reprezentační záložník odehrál celé utkání.

Naopak zklamání potkalo Radoslava Kováče. Obránce moskevského Spartaku sehrál taktéž celých devadesát minut, ovšem vicemistrovi Ruska nestačilo v odvetě proti Olympique Marseille ani vítězství 2:0.

Spartak, který si přivezl z Francie porážku 0:3, vstřelil úvodní branku pár minut před poločasovou přestávkou, kdy se hlavou trefil Pavlenko. Olympique však ve druhém poločase úspěšně odrážel útoky domácích, kteří se dočkali kontaktního gólu až v 86. minutě zásluhou tvrdé střely Pavluvčenka. Třetí zásah už ale tým Radoslava Kováče nestihl a tak se soutěží loučí.

Zítka vychytal Anderlechtu postup. Šírl byl vyloučen

Naopak druhý ruský zástupce se může těšit z postupu. Zenit Petrohrad v sestavě s Radkem Šírlem sice prohrál na hřišti Villarealu 2:1, ale po domácí výhře 1:0 postupuje dál. Český záložník se podílel v prvním poločase na úvodní brance Pogrebnjaka, jenže v úporném závěru inkasoval druhou žlutou kartu a byl v 82. minutě vyloučen.

Zenit si však bez něj, i bez obránce Širokova, jenž byl stejně potrestán krátce před ním, už postup pohlídal. Nic ani tom nezměnil Tomassonův gól v nastaveném čase.

Radovat se mohou hráči Anderlechtu. Těm k remíze na hřišti Bordeaux 1:1 pomohly výkony českého brankáře Daniela Zítky a záložníka Jana Poláka.

Dále jde i Fiorentina. Té ke čtvrteční výhře 2:1 nad Trondheimem pomohl také Tomáš Ujfaluši.

Trio Čechů přišlo o postup v nastaveném čase

Bundesligový Norimberk pokračuje v neúspěšných výkonech a v sestavě s českým triem Blažek, Galásek, Koller přišel v souboji s Benficou Lisabon o postup do další fáze v nastaveném čase druhé půle.

Aktuálně šestnáctý celek domácí soutěže vedl po brankách Charistease a Saenka na své hřišti už 2:0, přičemž mu tento výsledek dával jistotu úspěchu. V 90. minutě se však dostal na straně Benficy do dobré střelecké pozice střídající Óscar Cardozo a střelou do pravého dolního rohu rázem převážil misky vah na stranu na stranu Portugalců.

Frustrovaný německý tým poté dorazil ještě Di Maria.