Šenkeříkův gól zajistil Slavii první tři body v sezoně

6. 8. 2008 19:47
Slavia Praha - 1.FK Příbram 1:0 (0:0)
Fotbalisté Slavie si připsali první výhru v nové sezoně
Fotbalisté Slavie si připsali první výhru v nové sezoně | Foto: Ondřej Besperát

Praha - Fotbalisté Slavie si připsali na své konto první tři body v nové sezoně. Obhájce ligového titulu úspěšně zapomenul na poslední porážku z Liberce a ve středu dokázal na domácím hřišti porazit nevyzpytatelnou Příbram 1:0.

Jedinou branku utkání vstřelil v 61. minutě Zdeněk Šenkeřík, jenž těžil z individuální akce  Dušana Šventa.

Na premiérové domácí utkání Slavie v novém ročníku si našlo cestu do ochozů celkem 13 168 příznivců a ti se po opatrném začátku dočkali první vážnější šance v patnácté minutě.

Blízko úspěchu byl Tomáš Necid, který si sice díky posledním dobrým výkonům vydobyl místo v základní sestavě, ale tentokrát nedokázal Jarolímův centr usměrnit mezi tři tyče.

Příbram v utkání vycházela především z pečlivé defenzivy a přestože slávisté získali postupem času územní převahu, v koncentrované obraně hostí se dokázali jen ztěží prosadit.

Změnit se to snažil krátce před přestávkou opět Marek Jarolím, ale jeho pokus zneškodnil dobrým zákrokem brankář Krbeček.

Svěřenci italského kouče Massima Moralese poté nastoupili se stejnou taktikou i do druhé půle a dobrým vykrýváním prostorů účinně eliminovali útočné snahy domácích.

Změnu mohl přinést v jedenapadesáté minutě opět Tomáš Necid, ale i jeho další příležitost v síti neskončila.

Klíčový okamžik zápasu proto přišel po hodině hry. Dušan Švento se odhodlal k individuálnímu průniku a svou následnou přihrávkou našel za obranou Zdeňka Šenkeříka, který nakonec dokázal dostat míč za záda brankáře Krbečka.

Gólová radost domácích však mohla vydržet jen pět minut. Po týmové akci příbramských hráčů se ocitl v pokutovém území sám Tomáš Borek, ale v nadějné šanci špatně zpracoval míč.

A když v závěru neuspěl v brejku ani Marek Jarolím, zvítězila Slavia ve svém prvním domácím utkání sezony 1:0.