Schváleno! Fotbalová asociace získá stadion Evžena Rošického

FOTO Nový palác pro Peltu a Bílka. Máme fotky
Nové sídlo FAČR bude stát na ploše kolem 1000 metrů čtverečních nedaleko současného sídla asociace. Prostory by ovšem měly být o poznání modernější na čtyřech úrovních (jedna podzemní) nabídnou nejen zázemí pro funkcionáře, ale také pro sportovce, kteří budou trénovat na sousedních stadionech.
Na této fotografii vidíte červeně vyznačné místo, kde během příštího roku vznikne novostavba se sídlem FAČR. Vlevo stadion Přátelství, vpravo stadion Evžena Rošického.
Zde vidíte průřez přízemím budovy. Pod ní bude suterén s tréninkovým zázemím (šatny, sprchy, místnosti pro maséry atd.), v samotném přízemí budou reprezentační prostory FAČR, pracoviště šéfa asociace či restaurace.
Místo pro tiskové konference. Tady bude Michal Bílek (nebo jeho nástupci) obhajovat svá nominační rozhodnutí.
Foto: FAČR
Sport Sport
1. 12. 2012 14:30
Valná hromada ČSTV potvrdila převod majetku. Fotbalová asociace České republiky tak získá stadion Evžena Rošického, stadion Přátelství a hotel Coubertin.

Nymburk - Potvrzeno. Valná hromada Českého svazu tělovýchovy a sportu dnes v Nymburce valnou většinou schválila převod a prodej majetku na Strahově.

Fotbalová asociace ČR díky tomu získá chátrající stadion Evžena Rošického, komplex budov i sousední stadion Přátelství a hotel Coubertin. Nafukovací halu dostane Český atletický svaz.

ČSTV na tyto stavby ročne doplácel zhruba 16 milionů korun a nebyl schopný zaplatit jejich rekonstrukci. Za prodej získá 129 milionů, které chtějí funkcionáři využít jako rezervu pro vyrovnání dluhů.

Nechceme, aby sport o majetek přišel

"Důležité je, že po rekonstrukci budou moci i další svazy areál využívat. Nechceme, aby sport o majetek přišel, a tohle je elegantní řešení. Jinak se o území poperou developeři. Nabídka FAČR je velkorysá," řekl předseda ČSTV Miroslav Jansta před hlasováním.

"Pozitivní je, že je za to fotbal ochoten zaplatit," dodal Jansta. Stadion pro dvacet tisíc diváků ale český fotbal získá zdarma, protože by se musela vracet třicetimilionová dotace od ministerstva školství.

"Přicházíme s férovou nabídkou a fotbal přitom na sebe bere ohromné břemeno, že to koupíme a budeme i revitalizovat. A investice budou muset být masivní," uvědomuje si nejvyšší muž českého fotbalu Miroslav Pelta.

Nové sídlo FAČR, možná i národní stadion

FAČR počítá s rekonstrukcí stadionu Přátelství, vedle kterého zároveň vyroste nové sídlo asociace dotované z peněz UEFA a FIFA. Ty do pokladny českého fotbalu pošlou dohromady 152 milionů.

"Budeme rekonstruovat celý stadion, potom pokračovat rekonstrukcí tribuny, kde nyní sídlí svaz, a až tohle zvládneme, tak rekonstrukcí hotelu Coubertin," nastínil Pelta.

Stadion Evžena Rošického by podle neoficiálních informací v příštích letech mohl ustoupit stavbě nového fotbalového národního stadionu. "Musíme zjistit jeho aktuální stav. Abych říkal, že budeme na Strahově stavět národní stadion, to je předčasné," říká nejistě Pelta.

Další jednání čekají FAČR s pražským magistrátem. Asociaci patří pozemky jen ze dvou třetin pod stadionem Přátelství a hotelem Coubertin. "Budou intenzivní jednání s městem. Bude třeba udělat třeba směnu nemovitostí, ale o tom musíme jednat," uvedl Pelta.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 24 minutami

Fotbaloví mistři Evropy budou hrát s vítězi Copy América

Evropská fotbalová unie UEFA se domluvila s jihoamerickou federací CONMEBOL na uspořádání zápasu mezi vítězi mistrovství Evropy a Copy América. Oznámila to dnes UEFA, dohoda zatím platí na tři ročníky akce.

Současní šampioni Itálie a Argentina se utkají příští rok v červnové reprezentační pauze, o místu konání se teprve rozhodne. Kromě toho UEFA a CONMEBOL otevřou společnou kancelář v Londýně.

Obě nejsilnější konfederace patří k největším odpůrcům návrhu na zkrácení čtyřletého intervalu mistrovství světa na polovinu, s nímž nedávno přišel předseda Mezinárodní fotbalové federace Gianni Infantino. FIFA kvůli kritice pozvala na 30. září zástupce klubů, ligových soutěží, národních federací i hráčských unií k on-line konferenci.

Zdroj: ČTK
Další zprávy