Scholes odmítl trénovat milovaný Manchester. Kvůli rodině

ČTK ČTK
8. 7. 2013 6:24
Nově vznikající realizační tým trenéra Davida Moyese u fotbalistů Manchesteru United mohl posílit i jeho bývalý záložník Paul Scholes. Ten se ale bezprostředně po konci kariéry chce věnovat rodině.
Paul Scholes se chce v současné době věnovat hlavně své rodině
Paul Scholes se chce v současné době věnovat hlavně své rodině | Foto: Reuters

Londýn - Nově vznikající realizační tým trenéra Davida Moyese u fotbalistů Manchesteru United mohl posílit i jeho bývalý záložník Paul Scholes.

Dlouholetá opora klubu však možnost koučovat na Old Trafford odmítla, aby se bezprostředně po konci kariéry mohla věnovat rodině.

Osmatřicetiletý Scholes, který hrál za "Rudé ďábly" od 14 let, ukončil hráčskou kariéru v roce 2011 a pokračoval jako trenér. Na začátku následujícího roku se však vrátil na hřiště, aby bývalým spoluhráčům v United vypomohl a nakonec odehrál i celou další sezonu.

Bezprostředně po odchodu do hráčského důchodu se Scholesovi zpět do fotbalového svět nechtělo.

"Mluvil jsem s ním, ale momentálně chce věnovat čas rodině. Telefonovali jsme si asi dvě hodiny, byl fakt skvělý. Přivedeme ho, až bude připravený," řekl Moyes, jehož realizační tým už rozšířil jako hrající trenér Ryan Giggs a někdejší obránce United Phil Neville.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 19 minutami

Bývalý prezident Václav Klaus zůstává ve střešovické nemocnici

Bývalý prezident Václav Klaus zůstává v Ústřední vojenské nemocnici v Praze. ČTK to v neděli řekl Petr Macinka z Institutu Václava Klause. Exprezident podle něj pokračuje v léčbě na urologické klinice. Klaus se do nemocnice vrátil ve čtvrtek na doléčení předchozích potíží, Macinka ve čtvrtek jeho setrvání v péči lékařů odhadl na několik dnů.

Klaus o předminulém víkendu podle deníku Právo strávil v nemocnici dvě noci. V úterý 14. září se ale do nemocnice vrátil, propuštěn z ní byl v pátek 17. září. Při odjezdu řekl novinářům, že měl velmi vysoký tlak a také žaludeční komplikace. Ze začátku se kvůli problémům s tlakem necítil dobře, později si volný čas krátil čtením časopisů. Lékaři mu předepsali léky, některé měl už podle svých slov předtím. V neděli pak do nemocnice přijel na kontrolu.

Do ÚVN byl znovu převezen ve čtvrtek. "Problém je ještě třeba doléčit. Je to nepříjemné, ale snad ne na dlouho," řekl Macinka ve čtvrtek.

Zdroj: ČTK
Další zprávy