S výkonem z Příbrami bychom na Kodaň neměli, ví Hübschman

ČTK ČTK
28. 7. 2015 14:53
Fotbalisté Jablonce poslední duel s Kodaní vyhráli, tentokrát je ale prý soupeř nepodcení
Tomáš Hübschman
Tomáš Hübschman | Foto: CPA Eduard Erben

Jablonec - Fotbalisté Jablonce sice v únoru porazili FC Kodaň na soustředění v Portugalsku 2:0, kapitán Tomáš Hübschman ale očekává, že dánský soupeř přistoupí ke středečnímu úvodnímu duelu 3. předkola Evropské ligy s mnohem větším nasazením a koncentrací. I když Severočeši o víkendu vyhráli v úvodním ligovém kole 3:2 v Příbrami, podle třiatřicetiletého záložníka musejí přidat hlavně v defenzivě.

"Od zimy, co jsme s nimi hráli, se Kodaň tolik nezměnila. Herní styl určitě ne, vyměnilo se tam možná pár hráčů. Myslím, že to bude podobné tomu, co jsme hráli v Portugalsku, jen s tím rozdílem, že Kodaň bude mít mnohem větší nasazení a koncentraci, než měli tam," řekl dnes Hübschman novinářům.

Aby zase faulovali

Jablonec v zimě překvapil Kodaň poté, co předtím prohrál 1:3 s Göteborgem. "Myslím, že nás podcenili. Zápas před nimi jsme prohráli 1:3, měli informaci o výsledku a z toho pohledu asi čekali, že budeme slabší. Jejich koncentrace asi nebyla taková a až v průběhu zápasu to začali honit. Začali být trochu arogantní, začali faulovat. Chtěli s tím něco udělat, ale už bylo trošku pozdě," uvedl Hübschman.

"Přáli bychom si to, abychom je dostali do té situace, co jsme měli tam. Tím víc, kdyby to skončilo stejným výsledkem. Máme k soupeři respekt, hraje každý rok poháry, ale není neporazitelný. Musíme vycítit svoji šanci a udělat si tady doma takový výsledek, abychom z toho venku měli šanci postoupit," doplnil.

Jeho celek v sobotu vyhrál v Příbrami 3:2, ale s Kodaní prý bude muset podat lepší výkon hlavně v defenzivě, aby uspěl. "Jsou to dvě rozdílné soutěže, ale ten výkon by nestačil hlavně hrou dozadu. Vepředu jsme byli produktivní, ale hru dozadu musíme zkvalitnit. Takovýhle výkon, to by asi bylo málo," řekl Hübschman. "První gól byla penalta, druhý nekoncentrovanost. To by nás v pohárech a v domácím prostředí tím spíš stálo hodně," dodal.

Poháry jsou svátek

Informace o soupeři si Hübschman sháněl i sám. "Nějaké obrázky se dají najít samy, nejen když to ukazuje trenér. Každého hráče to zajímá nějak jinak. Někoho víc, někoho míň. Pro mě je lepší získávat informace před zápasem než v zápasech," doplnil Hübschman, který přišel do Jablonce vloni po konci angažmá v Šachtaru Doněck.

S ukrajinským klubem byl zvyklý hrát každoročně poháry, proto se na návrat do nich těší. "Je to něco navíc, poháry jsou příjemné. Mělo by přijít víc lidí, než chodí na obyčejný ligový zápas. Je to pro ně svátek a stejně to vnímám i já," uvedl.

 

Právě se děje

před 14 minutami

Severovýchod Kanady zápasí s prudkou zimní bouří, pomáhají dvě stovky vojáků

Do provincie Nový Foundland na severovýchodě Kanady v neděli vláda vyslala dvě stovky vojáků, kteří mají pomoci místním obyvatelům zvládnout prudký nápor zimní bouře. Oznámil to ministr obrany Harjit Sajjan. Spolu s vojáky směřují do oblasti nákladní letouny a vrtulníky.

Správní středisko provincie St. John's zasypalo 75 centimetrů sněhu a situaci komplikuje vítr o síle až 130 kilometrů v hodině. Mnoho silnic je kvůli kalamitě neprůjezdných, v provincii byl vyhlášen stav nouze. Pomoc armády se v příštích dnech zvýší, do regionu zamíří další vojáci, řekl ministr Sajjan.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Účastníci berlínské konference se dohodli na dodržování embarga v Libyi

Účastníci konference o Libyi se v neděli dohodli na dodržování stávajícího zbrojního embarga a jeho lepší kontrole. Zavázali se také, že ukončí vojenskou podporu znesvářených stran. Na tiskové konferenci po skončení konference to uvedli generální tajemník OSN António Guterres německá kancléřka Angela Merkelová, která schůzku na nejvyšší úrovni svolala.

"Nemůžu dostatečně zdůraznit, že neexistuje žádné vojenské řešení konfliktu v Libyi, na tom se shodli všichni účastníci konference," řekl Guterres. "A dnes se také všichni účastníci této konference zavázali do tohoto ozbrojeného konfliktu nebo vnitřních záležitostí Libye nezasahovat," poznamenal.

"Můžu potvrdit, že všichni jsou zajedno, že chceme respektovat zbrojní embargo, a že bude také více kontrolováno než v minulosti," uvedla zase Merkelová, podle níž je důležité, aby závěry konference nyní potvrdila také Rada bezpečnosti OSN.

Berlínského jednání se zúčastnili mimo jiné ruský prezident Vladimir Putin, francouzský prezident Emmanuel Macron nebo americký ministr zahraničí Mike Pompeo.

Zdroj: ČTK
Další zprávy