S výkonem z Příbrami bychom na Kodaň neměli, ví Hübschman

ČTK ČTK
28. 7. 2015 14:53
Fotbalisté Jablonce poslední duel s Kodaní vyhráli, tentokrát je ale prý soupeř nepodcení
Tomáš Hübschman
Tomáš Hübschman | Foto: CPA Eduard Erben

Jablonec - Fotbalisté Jablonce sice v únoru porazili FC Kodaň na soustředění v Portugalsku 2:0, kapitán Tomáš Hübschman ale očekává, že dánský soupeř přistoupí ke středečnímu úvodnímu duelu 3. předkola Evropské ligy s mnohem větším nasazením a koncentrací. I když Severočeši o víkendu vyhráli v úvodním ligovém kole 3:2 v Příbrami, podle třiatřicetiletého záložníka musejí přidat hlavně v defenzivě.

"Od zimy, co jsme s nimi hráli, se Kodaň tolik nezměnila. Herní styl určitě ne, vyměnilo se tam možná pár hráčů. Myslím, že to bude podobné tomu, co jsme hráli v Portugalsku, jen s tím rozdílem, že Kodaň bude mít mnohem větší nasazení a koncentraci, než měli tam," řekl dnes Hübschman novinářům.

Aby zase faulovali

Jablonec v zimě překvapil Kodaň poté, co předtím prohrál 1:3 s Göteborgem. "Myslím, že nás podcenili. Zápas před nimi jsme prohráli 1:3, měli informaci o výsledku a z toho pohledu asi čekali, že budeme slabší. Jejich koncentrace asi nebyla taková a až v průběhu zápasu to začali honit. Začali být trochu arogantní, začali faulovat. Chtěli s tím něco udělat, ale už bylo trošku pozdě," uvedl Hübschman.

"Přáli bychom si to, abychom je dostali do té situace, co jsme měli tam. Tím víc, kdyby to skončilo stejným výsledkem. Máme k soupeři respekt, hraje každý rok poháry, ale není neporazitelný. Musíme vycítit svoji šanci a udělat si tady doma takový výsledek, abychom z toho venku měli šanci postoupit," doplnil.

Jeho celek v sobotu vyhrál v Příbrami 3:2, ale s Kodaní prý bude muset podat lepší výkon hlavně v defenzivě, aby uspěl. "Jsou to dvě rozdílné soutěže, ale ten výkon by nestačil hlavně hrou dozadu. Vepředu jsme byli produktivní, ale hru dozadu musíme zkvalitnit. Takovýhle výkon, to by asi bylo málo," řekl Hübschman. "První gól byla penalta, druhý nekoncentrovanost. To by nás v pohárech a v domácím prostředí tím spíš stálo hodně," dodal.

Poháry jsou svátek

Informace o soupeři si Hübschman sháněl i sám. "Nějaké obrázky se dají najít samy, nejen když to ukazuje trenér. Každého hráče to zajímá nějak jinak. Někoho víc, někoho míň. Pro mě je lepší získávat informace před zápasem než v zápasech," doplnil Hübschman, který přišel do Jablonce vloni po konci angažmá v Šachtaru Doněck.

S ukrajinským klubem byl zvyklý hrát každoročně poháry, proto se na návrat do nich těší. "Je to něco navíc, poháry jsou příjemné. Mělo by přijít víc lidí, než chodí na obyčejný ligový zápas. Je to pro ně svátek a stejně to vnímám i já," uvedl.

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Při zásahu policie v brazilském Riu de Janeiro zahynulo nejméně 25 lidí

Při policejní akci v jednom ze slumů v brazilském Riu de Janeiro zahynulo nejméně 25 lidí. Informovaly o tom světové tiskové agentury. Policie provedla zásah v chudinské čtvrtí proti gangu Comando Vermelho, který patří k nejaktivnějším organizacím zaměřeným na distribuci drog v brazilském městě. Počet mrtvých během policejní operace patří k nejvyšším za poslední roky.

Podle agentury AFP policie zasáhla v chudinské čtvrti Jacarezinho proti skupinám, jež využívají k prodeji drog a dalším kriminálním aktivitám nezletilce. K operaci bezpečnostní síly použily vrtulníky a obrněné vozy, které posloužily k překonání barikád v ulicích. Na videozáběrech ze slumu, kde žije zhruba 40.000 lidí, jsou vidět prchající ozbrojenci a slyšet výbuchy. Agentura EFE uvedla, že operace se zúčastnilo přes 200 policistů.

"Je to nejvyšší počet mrtvých při policejním zásahu v Riu de Janeiro," uvedl šéf policie Ronaldo Oliveira. Dodal, že mezi mrtvými je jeden policista a několik vůdců drogových organizací. Podle policie drogové gangy vytvořily "takřka armádní strukturu" s desítkami ozbrojenců.

Zdroj: ČTK
Další zprávy